, ,

Ľubomíra Bačíková, 08.01.2024, ranní zprávy, 2x denně čerstvé zprávy ze zahraničí i z domova, kliknout na foto

08.01.2024: Ranní zprávy. Každodenní zprávy z domova i ze světa, které Vám posílám 2x denně:

 

❤️ „Člověka, který se nikdy nevzdává, zkrátka nikdy neporazíte.“ — Babe Ruth

 

📌💥💥💥💥💥💥 📢 Ani zmínka v našich médiich‼️‼️‼️ Dovídáme se to ze zahraničních informací‼️‼️‼️ Z FB: ZAJÍMAVÉ – A NIKDE NIC Emirátský pár zraněný při střelbě v Praze byl letecky transportován do Mnichova k dalšímu ošetření

Manželé Ahmed Ibrahim Obaid Ali Al Ali a Rowdah Al Mehrizi jsou oba ve stabilizovaném stavu, ale zůstávají na jednotce intenzivní péče.

Emirátský pár, který byl zastřelen střelcem v Praze, má být do konce tohoto týdne letecky transportován do Mnichova k dalšímu lékařskému ošetření.

Ahmed Ibrahim Obaid Ali Al Ali a jeho manželka Rowdah Al Mehrezi byli na dovolené v české metropoli se svými dvěma dcerami, když byli před téměř dvěma týdny zraněni při hromadné střelbě.

Vraceli se do nedalekého hotelu, když 21. prosince kolem 16:00 v městském kampusu Univerzity Karlovy zahájil palbu student při incidentu, který si vyžádal 14 mrtvých a 25 zraněných. 👇👇👇👇👇

https://twitter.com/Honza4746/status/1743942010464030890?t=7AFUQyTMwx1kf1aBdfjE3g&s=19.

2.1.2024, v 9:35: Emirátský pár zraněný při střelbě v Praze bude letecky přepraven k ošetření. Klidné odpoledne dovolené v Praze se změnilo v noční můru pro emirátský pár Ahmed Ibrahim Obaid Ali Al Ali a Rowdah Al Mehrezi, když se ocitli v křeči masové střelby na Univerzitě Karlově. Manželé se spolu s dalšími 38 nic netušícími jedinci stali oběťmi nejhorší masové střelby v českých dějinách. Nyní, po téměř dvou týdnech intenzivní péče, má být dvojice letecky přepravena do německého Mnichova k dalšímu lékařskému ošetření.

„Chycen v křížové palbě“

(Byla nějaká křížová palba?) V osudný den byli manželé na prohlídce se svými dvěma dcerami, Maryam a Latifou. Pan Al Ali, který zastával pozici generálního ředitele v obci Umm Al Quwain, byl střelen do ramene a klíční kosti, zatímco paní Al Mehreziová, ředitelka dubajského silničního a dopravního úřadu, utrpěla vážná poranění jater, střev a plic. Jejich děti při incidentu vyvázly bez zranění a byly okamžitě dopraveny zpět do SAE.

Podpora národa

Vedení SAE projevilo rodině významnou podporu. Manželům pomáhají zástupci ministerstva zahraničních věcí a vrcholní představitelé vyjádřili svou vděčnost a nabídli podporu. Šejk Abdullah bin Zayed útok odsoudil a popřál rychlé uzdravení všem obětem.

Nezodpovězená otázka

Střelec, identifikovaný jako David Kozak, čtyřiadvacetiletý student bez kriminální minulosti nebo vazeb na teroristické skupiny, byl ve stejný den zneškodněn policií. Jeho motivy zůstávají neznámé a zanechávají v jádru této tragédie mrazivou záhadu. Incident zanechal na České republice hlubokou jizvu a otřásl pocitem bezpečí národa.

Cesta k uzdravení pro pana Al Aliho a slečnu Al Mehreziovou bude nepochybně dlouhá a náročná, ale s neochvějnou podporou jejich národa a mezinárodního společenství existuje naděje na světlejší budoucnost. HADEEL HASHEM

https://bnnbreaking.com/breaking-news/accidents/emirati-couple-injured-in-prague-shooting-to-be-airlifted-for-treatment/

 

📌➡️Dvě atomové bomby na Japonsko, spálili jste zaživa tisíce lidí, kteří trpí dodnes, a to jen abyste tehdejšímu Sovětskému svazu ukázali, že máte jadernou zbraň.

➡️Ve Vietnamu jste spálili svět napalmovými bombami, lesy, infrastrukturu celého státu, nezůstal kámen na kameni stát, shodili jste bomby na města a vesnice a všechno jste rozbili.

➡️Rozložili jste Jugoslávii humanitárním bombardováním samotného Bělehradu, shazováním bomb na domy, nemocnice, aniž byste cokoli započítali. Miloševiče jste soudili jako zločince v Haagu simulovaným soudním procesem a zabili jste ho a nechali Ucekády pokřtít Kosovo (albánsky), protože tak se vám to líbilo.

➡️Přinutili jste Turky napadnout Kypr, nezávislý stát, a dokonce ani po 50 letech

nenacházíme ani kosti našich pohřešovaných, dodnes jednáme s vašimi řezníky, abychom vyřešili kyperský problém, zatímco vám vyhovuje tato situace perfektně.

➡️Necháte Turky přejít přes Egejské moře, vzít ostrovy a řeknete jim „spřátelte se“,

přičemž dobře víte, co se děje a kdo koho ohrožuje.

➡️Rozbili jste Libyi spolu se svými evropskými přáteli, protože jste neměli rádi Kaddáfího a on vám nedal ropu za směšnou cenu.

➡️Celých 6 let jste vedli občanskou válku v Sýrii, protože jste neměli rádi Assada a

vadila vám ruská námořní základna v Sýrii a Assad byl pro vás velmi proruský.

➡️Napadli jste Irák zdánlivě, abyste našli jaderné zbraně, a Afghánistán zdánlivě,

abyste našli svého bývalého přítele Bin Ladena, a rozebrali jste obě země na kousky, bombardovali jste města a vesnice bez rozdílu, poslali jste vše do Bagdádu z vašich raket Cruz odpálených křižáky, kteří poschováváni v krytech, zabíjeli ženy a děti. Kdo může zapomenout na tu noc?!!!

➡️A VY se opovážíte mluvit o nějaké demokracii? Vy, kteří jste vybudovali

nejdokonalejší centrum fyzického a duševního mučení na Guantánamu.

➡️Vy, kteří jste bez soudu oběsili Husajna, který byl před pár lety předtím vaším

nejlepším přítelem a spojencem?

➡️Vy, kteří jste svými válkami a politikou vytvořili ISIS a Taliban?

➡️Vy, kteří jste svrhli Salvadora Allendeho v Chile nejkrvavějším převratem, demokraticky zvoleného prezidenta, zavraždili jste ho v prezidentském paláci a nastolili Pinochetovu nejbrutálnější diktaturu.

➡️Vy, kteří jste při pádu Berlínské zdi slíbili Rusku, že NATO se nerozšíří ani o centimetr a dotáhli jste ho, to vaše NATO – north atlantic terrorist organisation –

rovnou do náruče Ruska navzdory svým slibům a dohodám, které jste předem už věděli, že nedoržíte.

➡️Vy mluvíte o demokracii, míru a válečných zločinech v Rusku?

➡️Celou Evropu jste zaplnili perskými raketami a řízenými střelami

obklopujícími Rusko, toto vám nevadí, vy super moralisté?

➡️Vy jste nedodrželi žádnou z podmínek Minské dohody, zatímco Rusko je

všechny dodrželo. Vedete život darebáků a pokrytců. Dokonce i Hitlera financovali vaše vlastní nadnárodní společnosti a učinili z něj nestvůru.

➡️Takže do skládačky vám chyběla už jen Ukrajina, aby dokončila smyčku NATO kolem Ruska, aby ho utopila.

➡️Putin vás od roku 2009 varuje, že Ukrajina je červená čára. V roce 2014 jste převratem, který jste VY sami vyvolali, sesadili Janukovyče, zvoleného prezidenta,

použili jste nacistické a fašistické prapory k vyvraždění lidí a dosadili jste loutkovou

vládu, aby připravila zemi na členství v NATO a EU!!!

➡️Mluvíte o demokracii a invazích v nezávislých státech?

➡️Dnešní Rusko, kdyby chtělo, za půl dne by udělalo z celé Ukrajiny trávník. Ale

o to mu vůbec nejde. Nechce zabíjet, obyčejné lidi. Ukrajinci a Rusové jsou bratrské národy. A to je nakonec ta největší tragédie.

✅Dodnes nemluvíte pravdu, vy mizerní lháři. Využíváte bolest ukrajinského, ale i ruského lidu a zavádíte svět do války!

 

📌 ROZSUDEK NAD RUSKEM BYL ROZHODNUT PŘED 33 LETY.

  1. června 2022 v Ekonom & Byz, Historie Války Army, Hlavní, Komentáře, Politika & Lid. práva, Sledujte nás na Telegramu: @cz24news .

Rozsudek nad Ruskem byl rozhodnut před 33 lety. Odhalen plán na vyhlazení Rusů – Slovanů. Během posledních osmi let se Ukrajina definitivně stala americkou kolonií – a také rozsáhlým neonacistickým projektem nazvaným „Anti-Rusko„. Její formování však vůbec nezačalo po státním převratu v roce 2014 a dokonce ani po oranžové revoluci o deset let dříve. V novém vyšetřování První ruská shromáždila důkazy o tom, že Západ začal před více než 30 lety měnit. Ukrajince ve svůj majetek a vynakládal na to obrovské částky. Nyní je však tento projekt na pokraji smrti.

V roce 2014 vyhlásil Kyjev takzvanou protiteroristickou operaci, která se změnila v krvavý teror proti obyvatelům Donbasu, přičemž USA a jejich spojenci v NATO udělali vše pro to, aby bylo prolito co nejvíce ruské a ukrajinské krve. Na Ukrajině nepůsobili pouze instruktoři NATO, Kyjevu byly dodávány nejen zbraně a peníze. V zemi se usadili pracovníci západních tajných služeb a nejrůznější poradci masově pronikali do všech ukrajinských vládních struktur a ovládali největší podniky. Prakticky v útrobách Ukrajiny a na úkor její budoucnosti byl vypěstován strašidelný „Vetřelec“, který nyní unikl do volné přírody. Tento projekt není Irák, Libye, Sýrie ani Afghánistán. Již několik desetiletí probíhá největší operace západních zpravodajských služeb v dějinách lidstva, jejímž cílem není ani tak nastolit hegemonii západního řádu, ale odstranit z cesty vše „zbytečné“.

Jde o rozdělení, oslabení, zničení Ruska jako státu, a to cizíma rukama, aniž by hrozilo riziko plnohodnotné války. Nyní se tyto cíle, dříve pečlivě maskované pod mantrou ukrajinské demokracie, dostávají otevřeně na povrch. „Chceme vidět svobodnou a nezávislou Ukrajinu, oslabené a izolované Rusko a silnější, jednotnější a odhodlanější Západ. Věříme, že všechny tyto tři cíle jsou dosažitelné, a Ukrajině pomáháme, aby Ukrajinci přispěli k dosažení těchto cílů.“ Toto je citát poradce amerického prezidenta pro otázky národní bezpečnosti Jakea Sullivana, který pronesl 10. dubna 2022 v televizi NBC. Taková slova v kontextu chvástání, že „každý den posílají zbraně“ na Ukrajinu, znovu potvrdila zjevné: USA potřebují dostat Rusko na kolena za každou cenu, i kdyby Ukrajinci měli bojovat do posledního Ukrajince. Jinak se nikdy nedočkají nového „světového řádu“, který dříve oznámil americký prezident Joe Biden. Existuje však ještě jeden důležitý faktor, který ovlivňuje zběsilou propagaci rusofobie a zoufalé pokusy zlomit Rusko: Američané nechtějí utrpět nejničivější fiasko v moderních dějinách, ve srovnání, s nímž se i stažení vojsk z Afghánistánu bude jevit jako pouhá maličkost. Udělají vše pro to, aby se to nestalo. Do bývalé Ukrajiny, nyní „protiruské“, se investovalo příliš mnoho. První vlaštovky? Ne, první supi. USA působí na Ukrajině od začátku 90. let a za ta léta se jim podařilo doslova obrátit mysl značné části jejího obyvatelstva. Zejména samozřejmě mladých lidí. Politolog Rostislav Iščenko, bývalý diplomat a zaměstnanec ukrajinské prezidentské administrativy, vysvětluje: V té době vyjely první skupiny studentů na výměnný pobyt do zahraničí – do USA a Německa. Hlavně prostřednictvím náboženských sekt. A pak to začalo dělat ministerstvo zahraničí. Již v roce 1989 (před 33 lety!) vstoupila NED na Ukrajinu. Tato zkratka oficiálně znamená National Endowment for Democracy (Národní nadace pro demokracii). Ve skutečnosti se jedná o propagandistickou strukturu CIA, která připravuje půdu pro barevné revoluce po celém světě. Jak přiznal v roce 1991 spoluzakladatel NED Allen Weinstein: Mnohé z toho, co dnes děláme, tajně dělala CIA už před 25 lety.

V letech 1988-1989 NED podporovala činnost ukrajinské katolické církve, mimo jiné prostřednictvím Keston College. Američané za lidská práva na Ukrajině podporovali konspirační publikace Helsinské skupiny. Krymským Tatarům byl udělen samostatný grant. Pod naším vedením vznikla hnutí Rukh, Studentské bratrstvo a Leo Society, stejně jako think-tanky jako Nadace Evropa XXI a Nadace pro demokratické iniciativy.

V roce 2016, na konferenci „Ukrajina ve Washingtonu“ na to výslovně upozornil prezident NED Karl Gershman: Ano, naše činnost je zaměřena na vytváření a udržování nevládních organizací, které agresivně prosazují politickou agendu USA. Financování probíhá prostřednictvím standardního grantového systému. Stovky projektů obdržely od USA finanční pomoc v celkové výši přes 22 milionů dolarů. Informace o grantech ukrajinským nevládním organizacím však byly z internetových stránek NED odstraněny. Všechny údaje byly vymazány pozdě v noci 25. února, den po zahájení ruské speciální operace na Ukrajině. Cargrad však našel webový archiv, kde jsou všechna data zachována. Informační čistka byla zřejmě nutná, aby se zakryla systematická příprava Ukrajiny na válku s Ruskem: jinak se ztrácí „obraz oběti“ a vzniká neodbytný pocit vyprovokovaného střetu. Tento pocit je naprosto správný. Důmyslný americký výtvor. NED a USAID*, které na Ukrajině působí od roku 1992, byly ve skutečnosti strůjci první barevné revoluce, která proběhla v roce 2004. Britský deník Guardian o činnosti NED poznamenal: Kampaň byla vytvořena Američany, bylo to sofistikované a skvěle promyšlené cvičení západního brandingu a masového marketingu, které bylo během čtyř let použito ve čtyřech zemích ke svržení opozičních režimů. 👉Pokud jde o „čtyři země“, kromě Ukrajiny jsou to 👉Srbsko (2000, svržení  Slobodana Miloševiče), 👉Gruzie (2003, svržení Eduarda Ševardnadzeho, nominace Michaila Saakašviliho), 👉Bělorusko (2001, pokus Američanů nahradit Alexandra Lukašenka opozičním prezidentem ztroskotal). Odhaluje také podrobnosti o tom, kdo procesy řídil: Na těchto masových kampaních se podílí především Národní institut Demokratické strany, Mezinárodní institut Republikánské strany, Ministerstvo zahraničí USA a USAID*. Do projektu jsou zapojeny také nevládní organizace Freedom House a Open Society Institute 👉miliardáře George Sorose. Díky tlaku na společnost a vládu prostřednictvím kontrolovaných médií a nevládních organizací se jim podařilo dosáhnout svého. Mechanismy byly velmi jasné a opozice ze strany Ruska byla velmi slabá. Byly to nerovné podmínky – a není divu, že někteří ze skupiny spin doctorů, kteří šli v roce 2004 Janukovyčovi na pomoc, nyní označují situaci v Rusku za výjimečnou.

Rostislav Iščenko v rozhovoru s Cargradem vzpomíná: Aktivizace Američanů přišla v roce 2000, kdy Kučma vyvolal skandál kvůli zmizení novináře Gongadzeho – ten se cestou od své milenky nedostal domů. Přestože se mu to stalo už vícekrát, druhý den ráno se půlka Ukrajiny, od vyšívačských kruhů až po seriózní tisk, najednou ptala: „Kučmo, kde je Gongadze? Bylo zřejmé, že jde o plánovanou provokaci, koordinovanou kampaň. Pak, pokračuje, tyto informační kampaně téměř nikdy neustaly: „Ukrajina bez Kučmy“, „Ponechme Juščenka premiérem“ a tak dále. 👉Až k prvnímu, oranžovému Majdanu. A pak nastal klid. Kurátoři se rozhodli, že svůj úkol splnili.

Zpět na začátek se vše vrátilo až v roce 2012, kdy bylo jasné, že se s Janukovyčem nepodaří dohodnout do konce. A začali připravovat jeho náhradu. Svou roli sehrál i mediální projekt Centre UA, který financuje multimiliardář Pierom Omidyar. Jak informovala ukrajinská média, toto centrum, které bylo založeno v roce 2011, získalo již v následujícím roce půl milionu dolarů, na které přispěl sám Omidyar, 👉George Soros a další.  Analytici nepochybují o tom, že velmoci neutrácely z dobroty srdce, ale s jasným cílem stanoveným CIA, vyvést Ukrajinu z orbity Ruska – a předat ji západním korporacím. Oficiální plán USA: „Militarizace ukrajinské politiky“. Mimochodem, Janukovyč měl být svržen v prezidentských volbách v roce 2015. Situace se však začala rychle měnit a hrozilo, že se vymkne kontrole. 👉Bylo třeba uskutečnit plán B: jakmile Američané zjistili, že Janukovyč Majdan nerozpustí, ale přečká, uvědomili si, že převrat nutno provést o rok dříve, než původně zamýšleli. Z webových stránek NED byly také odstraněny naprosto ohromující důkazy o tom, že vše 👉bylo rozhodnuto ještě před oficiálním sesazením Janukovyče a akutní fází nepokojů na Euromajdanu. Jedná se o prezentaci, kterou připravil Sergej Leščenko, mediální technolog úzce spolupracující s Američany. Jedná se v podstatě o metodickou příručku. Zpráva byla zveřejněna 12. února 2014 a nám se podařilo najít její kopii ve webarchivu. Zejména popisuje zapojení radikálních pravičáků do nepokojů, kamenování policie a analýzu důvodů, proč lidé Majdanu nedůvěřovali (americké peníze, antisemitismus atd.) A mezi 👉závěry o „budoucnosti ukrajinské demokracie“ je i tato věta: 👉 „militarizace ukrajinské politiky“. Vidíte? V té době ještě neprobíhala konfrontace v Donbasu ani sjednocení Krymu s Ruskem, nedošlo ani ke změně moci, ale kurz „militarizace“ už byl vytyčen. „Mimozemšťan“ odhaluje svou tvář. Čeho se však měl Leščenko bát? Jeho šéfové, Američané, jednali zcela otevřeně a bez nějakých obav. Victoria Nulandová, jenž tehdy byla oficiální představitelkou ministerstva zahraničí, například spolu s tehdejším velvyslancem USA na Ukrajině Geoffreym Pyattem rozdávala protestujícím pověstné „sušenky“ – z bohaté náruče (sama později tvrdila, že šlo o sendviče, ale to na věci nic nemění). Na Ukrajině se Nulandová cítila být skutečnou paní a místní lidé se před ní klaněli.  Foto: Serg Glovny/ZUMAPRESS.com/GlobalLookPress . O něco později – opět ještě před Janukovyčovou rezignací –Nulandová s Pyattem nenápadně, a dokonce bezostyšně diskutovala o složení vlády. Je to ona, kdo skutečně jmenuje Jaceňuka premiérem a nezařazuje boxera Klička na seznam ministrů, přičemž vyjadřuje pochybnosti o „Tjahnybokových chlapech“ (neonacistech). A pak odřízne evropské partnery od sestavování kabinetu tím, že pošle EU pryč s jadernou nadávkou. (Známé „Fuck EU“). Dnes se vše dostalo 👉do přímého řízení Ukrajiny z Washingtonu, vysvětluje Rostislav Iščenko: zavolají vám manipulátoři a jednoduše vám řeknou, co máte dělat, jaký zákon přijmout a tak dále. USA navíc na některé pozice dosadily své vlastní lidi, aniž by respektovaly úmluvy. Například Natalia Jaresko, bývalá zaměstnankyně ministerstva zahraničí a rodačka ze Spojených států, byla ukrajinskou ministryní financí. A ministryní zdravotnictví se stala 👉americká občanka Ulyana Suprunová, která se nikterak netajila svým cílem stát v čele ukrajinského zdravotnictví a 👉zajistit bezplatné dodávky lidských orgánů k transplantaci jejich potřebným bohatým klientům na Západě. (Tato dáma dostala přezdívku „Doktorka Smrt“).

👉V dubnu 2014 přijela do Kyjeva současná hlava USA prezident Joe Biden, tehdejší viceprezident. Naučil „menší bratry“, jak snížit závislost na ruské ropě. O měsíc později se jeho syn Hunter, skandálně propuštěný ze zálohy námořnictva po pozitivním testu na kokain, stal členem správní rady společnosti Burisma, přední ukrajinské ropné a plynárenské společnosti. Jeho firma Seneca Partners začala “ ukrajovat“ 167 000 dolarů měsíčně. Jak uvedl The Hill s odvoláním na tehdejšího ukrajinského generálního prokurátora Jurije Lucenka, jeho předchůdce Viktor Šokin byl propuštěn na osobní žádost Joea Bidena. Podle „The Hill“, Biden vyprávěl, jak v březnu 2016 varoval ukrajinského prezidenta Petra Porošenka: 👉Obamova administrativa bude po Ukrajině požadovat úvěrové záruky ve výši jedné miliardy dolarů, což bývalou svazovou republiku přivede k bankrotu, pokud nebude okamžitě propuštěn generální prokurátor Šokin. Za šest hodin odjíždím. Pokud státní zástupce nebude propuštěn, peníze nedostanete. A státní zástupce byl propuštěn. Podle publikace byl Bidenův syn zapojen do korupce v Burismě, což je případ, který zahájil Šokin. Důkazem jsou záznamy z amerického bankovního registru, podle nichž společnost Hunter Biden, Rosemont Seneca Partners LLC pravidelně přijímala převody na svůj účet z Barismy. Dary, půjčky, granty. Těžko říci, kolik peněz Spojené státy na vytvoření projektu Anti-Rusko vynaložily. Stejná Nulandová v dubnu 2014, zřejmě rozhořčená vítězstvím „svidovců“ na Majdanu, v rozhovoru pro CNN potvrdila, že Spojené státy „investovaly“ 5 miliard dolarů do příprav „oranžové revoluce“ na Ukrajině. Existují však pochybnosti o pravdivosti těchto údajů: značná část amerického financování „samozvané“ Ukrajiny je pravděpodobně skryta a v blízké budoucnosti nebude zveřejněna. Ledaže by slovutná madam Nulandová, která se nedávno rozpovídala o existenci amerických biolaboratoří na Ukrajině, zase něco vyžvanila. Poznámka Admina: Kdo jste neviděli podívejte se na video Tucker Carlson. Podle Rostislava Iščenka byly Ukrajině přiděleny desítky miliard dolarů. Již v té době podle něj 👉proudily z USA peníze na vojenské účely, především na výcvik bojovníků. Jejich tábory se nacházely 👉v Polsku, 👉Lotyšsku, 👉Litvě a na 👉západní Ukrajině – vždy bez jakékoliv pompy, v podmínkách nejvyššího utajení.

A po roce 2014 se financování mnohonásobně snížilo. Protože Američané v této fázi dostali, co chtěli. Následovala aktivita, která již nespočívala v dotacích, ale v západních půjčkách na politické a hospodářské reformy. Na každém oddělení seděl zahraniční poradce, který dohlížel na průběh procesu. Američané přestali investovat do ukrajinské politiky – nyní se chystali dosáhnout výsledků. Není těžké uhodnout, jaký je výsledek: 👉 👉👉Ukrajina byla všemi způsoby připravena na bezprostřední vojenský konflikt s Ruskem, a to jak formováním veřejného mínění, tak i pumpováním zbraní. Níže je uveden snímek obrazovky z portálu ministerstva zahraničí USA s údaji o pomoci cizím zemím.

👉Z grafu je patrné, že vrchol finanční podpory Ukrajiny nastal v roce 2020: téměř 679 milionů dolarů, přičemž polovinu této částky vynaložilo americké ministerstvo obrany. Aby však nedocházelo k mylným interpretacím, jsou na této webové stránce uvedeny pouze potvrzené výdaje. A zde jsou nejnovější informace o dodávkách pomoci na Ukrajinu z webových stránek ministerstva zahraničí USA.

👉Od ledna 2021 investovaly Spojené státy do bezpečnostní pomoci (Ukrajině) více než 4 miliardy dolarů… Z toho od 24. února více než 3,4 miliardy dolarů. …

👉Od roku 2014 poskytly Spojené státy na bezpečnostní pomoc více než 6,1 miliardy dolarů na výcvik a vybavení, aby pomohly Ukrajině udržet její územní celistvost, chránit její hranice a zlepšit interoperabilitu s NATO. Americká grantová pomoc Ukrajině tak po šesti letech útlumu prudce vzrostla v roce 2020 a zdá se, že jen náhlá (nebo jinou agenturou plánovaná) pandemie odsunula začátek bojů na rok 2022. Mimochodem, v ruské a ukrajinské interpretaci oddílu o Ukrajině byla výše americké pomoci Ukrajině „více než 5,4 miliardy dolarů“, ale v USA to bylo „7,3 miliardy dolarů“.

Pomocí webového archivu se nám však podařilo zjistit, že tato sekce byla na stránkách americké vlády vytvořena 18. ledna letošního roku a původní verze hovořila o 5,4 miliardách USD. Dne 22. března však byla částka upravena na 7,3 miliardy. Zřejmě to souvisí s rozhodnutím Bílého domu o dalších tranších na vyzbrojení Zelenského režimu: právě v polovině března vyšlo najevo, že Biden vyčlenil pro Kyjev miliardu dolarů na „bezpečnostní pomoc“ a přibližně stejnou částku na údajnou humanitární pomoc. Ve skutečnosti „mluvíme o kolosálním pumpování zbraní ukrajinským vojákům“, aby je ani nenapadlo se vzdát. Na podporu této teze zveřejňujeme hlavní část seznamu zbraní a munice zaslaných státy do Kyjeva: Úvěrová válka: britské peníze. O projekt Anti-Rusko však samozřejmě neměly zájem jen USA. Za dalšího hlavního beneficienta situace lze považovat Velkou Británii, dalšího hráče, který se na něm dlouhodobě podílel. Britové, kteří dobrovolně souhlasili s rolí mladšího partnera ve dvojici s Američany, jednali mazaněji. Zaprvé se otevřeně nevměšovali do kyjevské politiky, zadruhé vydávali na Ukrajinu mnohem méně peněz a zatřetí dokázali peníze nejen vyhazovat do bezedné propasti svébytnosti, ale také je půjčovat – formou státních půjček. 👉To druhé se mimochodem děje i nyní: finanční pomoc laskavých Angličanů trpící Ukrajině není vůbec bezdůvodná. Vysvětlení je jednoduché. Londýn na jedné straně oficiálně uvrhl Kyjev do otroctví, z něhož se tak či onak bude muset vymanit (a to těžko penězi, Ukrajina je prostě nemá) v přímé závislosti. Na druhou stranu Velká Británie převzala veškerou práci přímo „na místě“ a strategické otázky přenechala USA. Britský ministr obrany Ben Wallace (ten samý, kterého jako kluka napálili vtipálci Lexus a Vovan) během projevu v Dolní sněmovně letos v lednu upřesnil, že 👉britští instruktoři od roku 2015 vycvičili v rámci operace ORBITAL přes 22 tisíc ukrajinských vojáků. To ale není všechno.

👉V roce 2019, dlouho před eskalací konfliktu v Donbasu, Britové rozšířili rozsah operace. Zahrnovaly také spolupráci v námořní oblasti, která vyústila v rozhodnutí dodat Ukrajině dvě protiminové lodě a v dohodu o „společné výrobě osmi nových lodí vybavených moderními zbraňovými systémy“. Přesně tak. Což znamenalo, že po relativně krátké době by v Černém moři nahradily zrezivělá válečná plavidla zcela bojeschopné jednotky. Výcvik sabotérů: britské speciální síly. 👉Byl však čas na cílený výcvik vojenského personálu. Ten začal na jaře 2014 a pokračuje dodnes. Přestávka byla pouze od 19. února do začátku dubna, kdy Britové své muže na čas odvolali, aby nedošlo k jejich možnému zajetí, a hlavně 👉aby toho v zajetí příliš nenapovídali. 👉Když bylo jasné, že Rusko nebude následovat příkladu NATO v Jugoslávii a nebude kobercově bombardovat města a obce, cvičitelé se vrátili. Nyní opět cvičí ukrajinské ozbrojené síly, včetně zacházení se zbraněmi dodanými ze Spojeného království. Jak píše deník The Times, instruktory jsou příslušníci SAS, speciální letecké služby, elitních britských ozbrojených sil. Tato speciální jednotka se věnuje sabotážím a přímému boji. SAS je samostatnou integrovanou jednotkou, která plní úkoly zadané MI6. 👉A právě příslušníci této speciální jednotky koordinovali akce letadel NATO během bombardování Srbů v Bosně na jaře 1994, uvedl tehdy deník Independent. Přesně o deset let později řídila SAS operaci na dopadení bosenskosrbského vůdce Radovana Karadžiče. Speciální jednotky obklíčily kostel a dům kněze stojícího poblíž. Během útoku byli opat a jeho syn vážně zraněni. Deník The Times o tom psal v roce 2004. 👉Materiál byl později z webových stránek odstraněn, ale jeho kopie zůstala ve webovém archivu. Nyní je jasné, proč byla pro výcvik ukrajinské armády vybrána právě tato jednotka: jde o zahraniční politickou rozvědku, která hraje klíčovou roli v britské přítomnosti na Ukrajině. Modernizace ozbrojených sil: britské fondy. Nedlouho po ukrajinském státním převratu vznikl ve Spojeném království jistý Fond pro stabilitu a bezpečnost v konfliktech (CSSF). Je řízen několika agenturami, včetně ministerstva zahraničí a Commonwealthu, ministerstva obrany a britské zpravodajské komunity. 👉Fond se zaměřuje na východní Evropu, střední Asii a Balkán, tedy na oblasti, kde měl dříve vliv SSSR a kde se Západ snaží prosadit. Jak Cargrad zjistil při čtení zprávy o výdajích CSSF, během čtyř let (2017-2021) Ukrajina jeho prostřednictvím získala přes 61 milionů liber (asi 6 miliard rublů podle současného kurzu). Peníze byly použity na modernizaci ozbrojených sil a výcvik bojovníků a také na podporu mise OBSE. Ve zprávě je uvedeno: Spojené království podporuje reformu obrany tím, že poskytuje Ukrajině poradenskou podporu na nejvyšší úrovni prostřednictvím našeho poradce pro obranu na ukrajinském ministerstvu obrany a našeho zástupce v Poradním výboru pro reformu obrany. Informace o počtu „vycvičených vojenských specialistů“ se v jednotlivých letech liší. Výše uvedená čísla jsou však pouze oficiální: britské speciální jednotky cvičily (a nadále cvičí) také žoldáky. Ti, kteří se do „práce“ sjížděli ze všech koutů světa. Je například známo, že instruktoři z USA a Británie cvičili takzvanou Gruzínskou legii, která se podle jejich velitelů už dávno stala mezinárodní: jezdí tam gauneři z celého světa. O tom informoval i server Euronews, který zveřejnil rozhovor s Mamukou Mamulašvilim, velitelem milice, který 👉vydal rozkaz k popravě ruských zajatců (Vyšetřovací výbor Ruska proti němu zahájil trestní řízení). Civilní občané Ukrajiny jsou postradatelný materiál. O tom, co zahraniční poradci žoldáky naučili, hovořil Vladimir 👉Putin již 25. února na zasedání Rady bezpečnosti: Banderovci a neonacisté umístňují těžké zbraně včetně raketometů přímo v centrech velkých měst, včetně Kyjeva a Charkova. Plánují vyprovokovat odvetnou palbu ruských úderných systémů na obytné oblasti. V podstatě jednají stejně jako teroristé po celém světě – využívají lidi jako zástěrku v naději, že pak obviní Rusko z civilních obětí. S jistotou víme, že to vše se děje na radu zahraničních poradců. Další oblastí činnosti britských zpravodajských služeb na Ukrajině je informační válka. Nikoliv však jako doprovod mediálních kampaní podle amerického vzoru, ale spíše jako agresivní, útočné akce.

V prosinci 2021 zveřejnila mezinárodní hackerská skupina Anonymous na webu oficiální dokumenty jednoho z dodavatelů 👉 CSSF, firmy ARK. ARK vede bývalý agent MI6 Alistair Harris, který zinscenoval chemické útoky v Sýrii. Projekt Aurelis, který ARK spustila, byl ve skutečnosti zodpovědný za organizaci rušení a falšování informací o akcích naší skupiny vojáků v Sýrii prostřednictvím sociálních sítí a „alternativních“ médií. A tato jednotka, jak zjistili hackeři, byla nasazena na Ukrajině. V dokumentech, které získal server Anonymous je uvedeno: Ukrajinský tým ARK bude distribuovat připravené materiály příslušným ruským opozičním sociálním médiím a tvůrcům veřejného mínění. Úkolem, který britská rozvědka zadala AKR, bylo pravděpodobně vytvořit inscenace očerňující Rusko, jako byla ta, která se konala v Bukurešti – zapojení zahraničních médií a propagace hrůzy. Mistři černého PR nepřišli nazmar. Od roku 2017 působí na Ukrajině útvar HMG Russia Unit, který byl zřízen speciálně za účelem „odstrašení Ruska jako národní hrozby pro Spojené království“. Podléhá přímo ministerstvu zahraničních věcí UK. Na celosvětovém webu prakticky neexistují přímé odkazy na tuto jednotku. Jediná snad oficiální zmínka se nachází na internetových stránkách parlamentního výboru pro zpravodajské služby a bezpečnost. Uvádí se v něm, že ruský útvar ministerstva koordinuje „průřezovou strategii Whitehallu vůči Rusku“. Hackeři se však snažili i zde a volně zpřístupnili údaje o zaměstnancích HMG Russia Unit, jejichž kontakty se překvapivě shodovaly s doménami MI6, britského ministerstva zahraničí, oddělení pro Rusko a Eurasii jednotky pro strategické hodnocení vojenské rozvědky, ministerstva obrany, zpravodajských jednotek a vojenské výzkumné agentury.

A pak je tu americké velení, které naznačuje nekomplikovaný závěr o koordinaci amerických a britských zpravodajských aktivit.

👉Jak se šel Zelenský zaregistrovat k MI6. Na podzim roku 2020 přijel Zelenský do Mlžného Albionu na návštěvu… Kancelář MI6. Člověk by řekl, že je to nesmysl! No, protože by se nemělo stávat, aby se hlava údajně nezávislého státu setkala s šéfem špionážní služby jiné země. Aby bylo jasno – když ředitel CIA William Burns navštívil v listopadu 2021 Moskvu, Vladimir Putin s ním komunikoval pouze telefonicky, přestože host byl od Kremlu vzdálen jeden nebo dva bloky. Zelenský později vysvětlil, že většina otázek se týkala „obrany suverenity a územní celistvosti“. A oznámil, že MI6 bude financovat „nezávislá ukrajinská média“. 👉Jinými slovy, Zelenského, který byl právě zvolen prezidentem, vytáhli na odborný rozhovor s šéfem MI6 Richardem Moorem. Potvrdit jeho připravenost „spolupracovat. A pozor, Kyjev nechtěl prozradit ani samotný fakt schůzky – žádné oficiální zprávy o ní neexistovaly, Zelenského tisková služba informovala pouze o oficiálních kontaktech. A pak se o tom objevila zpráva v jedné ukrajinské publikaci. Podle našich 👉informací ji vypustili sami Britové, aby si ukrajinský prezident nemohl vyskakovat. A musel to potvrdit a ospravedlnit se tím, že vše bylo pro dobro Ukrajiny. Ve skutečnosti se 👉ukázalo, že agent Zelensky byl úspěšně naverbován.

Po 24. únoru také Britové odložili skromnost. Nyní jde o to, kdo bude hrát první housle v evropských strukturách NATO. 👉Soupeři jsou Berlín a Paříž. 👉Francie se přikrývá dečkou podmíněného „mírotvorce“, což vysvětluje Macronovu rétoriku. Jeden den pravidelně volá Putinovi, kritizuje polské politiky a dokonce se staví proti Bidenovi, druhý den vydává ostrá prohlášení obviňující Rusko. A nejde jen o závod o prezidentský úřad, jde prostě o službu zájmům páté republiky. A hlavně lidem, kteří za Macronem osobně stojí.

👉V Německu se v tichosti probudil militaristický duch, který po porážce ve druhé světové válce dlouho dřímal. Kancléř Scholz koncem března oznámil, že na modernizaci Bundeswehru (přestože rozpočet na obranu byl donedávna poloviční, tedy asi 50 miliard eur – stejný jako ve Francii), na posílení jeho síly a vytvoření nových zbraní vyčlení 100 miliard eur. Vzniká dojem, že se nám to v budoucnu vrátí. Pokud někdo zapomněl, po Versailleské smlouvě, která ukončila první světovou válku, 👉bylo Němcům zakázáno mít vojenská letadla, tanky a válečné lodě, a pak se dostal k moci Hitler a v roce 1936 už byl Wehrmacht monstrózní silou. Dědeček kancléře Scholze, generál SS, který se osobně účastnil poprav Židů v Polsku a na Ukrajině, by měl z úspěchu svého vnuka radost.

👉A pak je tu Polsko, které lstivě zahájilo agresivní protiruskou kampaň. Zapomnělo na zločiny banderovců za války a na to, kdo je osvobodil a sní o tom, že se zmocní západní Ukrajiny. 👉Proto Británie, která dříve raději fungovala v utajení, vyvinula nebývalou aktivitu. Jak uvedl premiér Johnson měsíc po zahájení USS, Britové dodají dalších šest tisíc raket (protitankových a vysoce explozivních) – kromě čtyř tisíc, které již na Ukrajinu poslali. Patří mezi ně protitankové systémy nové generace NLAWS, Javeliny a rychlé protiletadlové střely Starstreak. Kromě toho bylo na výplatu ukrajinských bojovníků zasláno 25 milionů liber šterlinků. V jeho projevu zazněl důležitý detail, kterému ne všichni věnovali pozornost – o „spolupráci s partnery na posílení obranných schopností Ukrajiny, včetně dálkového zaměřování a průzkumu“. 👉Jednoduše řečeno to znamená, že veškeré souřadnice pro údery raketami Tochka U, koordinaci sil a prostředků AFU, oznamování pohybu našich vojsk (něco, co se nedá utajit systémy potlačování radarů), ostřelování ruského území, to vše provádějí síly NATO.

👉Závěrem. Není pochyb o tom, že Američané, Britové a všichni ostatní evropští partneři Ukrajiny potřebují, aby konflikt trval co nejdéle. Prostřednictvím svých ukrajinských „zástupců“ budou s Ruskem bojovat, bude-li to nutné, do posledního Ukrajince. Je třeba si uvědomit, že reakce Washingtonu nebo Londýna na probíhající události by byla jiná, kdyby masově neumírali Ukrajinci, ale Američané nebo Britové. Ale válku s Ruskem svádí cizí ruce, což je pro ně velmi výhodné. 👉V našem vyšetřování jsme prokázali, že mozky, které by měly tyto ruce vést, byly od pozdních sovětských dob cíleně vymývány. 33 let trvající operace je jednou z nejdelších a nejdražších v historii lidstva. Tato operace měla nyní vstoupit do své závěrečné fáze – protiruského úderu proti skutečnému Rusku. Krátce před zahájením ERS přešel Západ do aktivní fáze podpory Ukrajiny. Více tanků, více úderných systémů. Dá-li Bůh, gigantická operace na zničení Ruska a nejmasivnější provokace zpravodajských služeb Západu, je připravena skončit porážkou. To se však nestane samo od sebe – čeká nás ještě hodně práce. Dejte se do práce, bratři. Poznámka: Originál toho článku jsem stáhl včera, t.j. 13.06.2022. Překlad: Admin Nekorektní TOP-CZ.

🧩Celou dobu to opatruji. L.B.

 

📌🚜🚛🚚Dnes to v Německu propukne. Média mlčí. Farmáři se sjíždějí na masivní protest do Berlína | AC24.cz, SDÍLEJTE NÁS: https://t.me/AC24cz  ❤️

https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/media-mlci-farmari-sjizdeji-na-masivni-protest-do-berlina/

 

📌07.01.2024, Hindustan Times, Roman Kirsch: „Izrael válku proti Hizballáhu nevyhraje“: mrazivé varování Spojených států v době, kdy premiér Netanjahu plánuje novou válku…

Zdá se, že Izrael má pořád větší potíže, není schopen zvítězit nad Hisballáhem. (Hizballáh je materiálně a finančně podporován Íránem. S výcvikem bojovníků Hizballáhu pomáhaly Íránské revoluční gardy. Írán mj. řídí zakládání dalších organizací napojených na Hizballáh v ostatních zemích. Nemalou podporu získává Hizballáh také ze Sýrie.  EU, Spojené státy, Nizozemsko, Spojené království, Egypt, Izrael, Austrálie, Německo a Kanada klasifikují Hizballáh jako teroristickou organizaci. Jeho vojenské křídlo zařadila Evropská unie dne 22. července 2013 na seznam teroristických organizací, především kvůli zapojení do bojů v syrské občanské válce na straně Bašára al-Asada. Název hnutí Hizballáh vychází ze stejného pojmu v koránu, který v určitém období své prorocké mise používal prorok Muhammad jako ekvivalent výrazu „umma“ (امة) – „obec věřících“. Hizballáh má tři základní cíle:

Zničení státu Izrael. V terminologii Hizballáhu a Íránu je Izrael označován jako sionistický režim.

Omezení vlivu Západu, zejména USA na Blízkém východě.

Vytvoření islámského státu v Libanonu. Od tohoto bodu bylo po roce 1985 upuštěno.)

Varování USA v době, kdy Netanyahu plánuje novou válku. Spojené státy se obávají, že Netanyahu spustí válku v Libanonu, aby zachránil svoji politickou kariéru. Nevyhraješ proti Hisballáhu. Spojené státy vyjadřují mrazivé varování Izraeli. Vrcholní představitel USA vyzývá země, aby drželi tu záležitost mezi Izraelem a Hisballáhem pod pokličkou. USA varovalo Izrael, že není pravděpodobné vyhrát válku proti Hisballáhu. Washington Post uvedli, že Joe Biden a jeho administrativa soukromě varovali Izraelské lídry před vstupem do konfliktu s Hisballáhem. Biden dokonce poslal své největší spojence na Střední východ. To je ve snaze zabránit plnohodnotné, široké válce mezi mezi Izraelem a Isballáhem usídleným v Libanonu. Mrazivé varování USA. Představitelé USA se obávají, že Izraelský představitel Benjamin Netanyahu může vidět ten rozšiřující se boj i do Libanonu jako klíč ke svému politickému přežití uprostřed domácí kritiky ve věci selhání jeho vlády, protože nezabránila útoku Hammásu v říjnu 2023. Představitelé USA s obávají, že Izraelské obranné síly mohou mít problémy, aby uspěli kvůli jejich vojenskému jmění, výzbroj a zdroje se velice zúží kvůli konfliktu v Gaze. Představitelé mají obavy, že plnohodnotní válka mezi Izraelem a Libanonem by překonala krveprolití z roku 2006, kdy propukla Izraelsko Libanonská válka, ale teď, v současné době Hisballáh zcela jasně má větší arzenál dalekonosných a přesných zbraní. Zpráva přichází v době, kdy Izraelští představitelé vyhlašují svoji připravenost zvýšit boje s Hisballáhem, pokud to bude bezpečnostní situace vyžadovat. 5.1.2024 Izraelský ministr obrany prohlásil, že dávají přednost diplomatickému urovnání, ale Izrael se dostává stále blíže do bodu, kde přesýpací hodiny se otočí, dodal ministr obrany Izraele Yolav Gallant. 6.1.2024 Isballáh vypustil přes 60 raket směrem na severní Izrael. To je úvodní odveta za zabití zástupce šéfa Hammásu Saleh Al Arouriho. Izraelské obranné síly potvrdili asi 40 odpálení raket z Libanonské strany. A zatím USA ministr zahraničí prohlásil, že jsou reálné obavy kvůli Izraelsko Libanonské situaci na hranicích, co prohlásil ještě před svou 4. středovýchodní cestou od 7. října. Antony Blinken prohlásil, že chce udělat všechno, aby zajistil, aby se ta situace neeskalovala. Řekl, že chce zajistit těm zemím, aby drželi pod pokličkou tuhle výbušnou situaci mezi Izraelem a Hisballáhem a mají se o to snažit i ostatní země. (Jasně, pod pokličkou, když po celém světě rozpoutáte války a pak vše hodit honem pod pokličku!!! Jen aby se ten svět nic nedověděl a vy dál vesele můžete lhát světu a dál podporovat další a další války!!!) Intenzivně se zaměřujeme na zabránění tohoto konfliktu, aby se rozšířil a velká část konverzace přijde v následujících dnech. Se všemi našimi spojenci, partnery hledáme kroky, které lze udělat za použití vlivu a vztahů, které mají až dosud, abychom se ujistili, že konflikt se nerozšíří. A za druhé, budeme hledat kroky pro maximalizaci ochrany civilistů. Maximalizovat humanitární pomoc, kterou můžeme poskytnout a dostat rukojmí z Gazy,  řekl Blinken.

https://youtu.be/Onec87CSxEc?si=Tcx-mIJ5e548vRJf

 

 

📌Děkujeme za Vaši podporu, moc si vážíme Vaší přízně. Dar bude použit na provoz a rozvoj naši nezávislé informační platformy.

Jsme nezávislé médium bez reklam, bez cenzury, bez propagandy, bez mainstreamu.

Přispějte na tvorbu a překlad videí i zpráv ze světa, z domova.

Lubomír Volný

Transparentní účet: 115-4977920247/0100

Důvěrný účet: 107-1458980287/0100

„Na Kafe“: 27-1664400247/0100

IBAN: CZ82 0100 0001 1549 7792 0247

SWIFT: KOMBCZPP

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *