Jourová opět vyhrožovala Muskovi za to, že umožnil svobodu projevu

Pokud je nyní nějaké jméno evropského politika hodně skloňováno nejen v Evropě, ale dokonce i v USA, pak je to Věra Jourová. Zatímco dosud byla známa spíš jen v EU, nyní ji po jejím nedávném výstupu na Schwabově WEF znají i za oceánem.

Připomínám, že na jednom z diskuzních panelů, kterých se účastnila, s ní diskutovali zástupci z USA, přičemž Jourové „ujelo,“ že i tam se nyní připravují tvrdé cenzurní zákony.

V USA to vyvolalo velké pozdvižení, neboť by se jednalo o porušení prvního dodatku. Svoboda slova je však i v Evropě dlouhodobě zcela nezákonně porušována, přičemž v tomto ohledu má již brzy přitvrdit. Tak proč ne v USA?

Nyní se objevil další rozhovor z WEF, v němž Jourová opět pohrozila Muskovi, pokud okamžitě nezavede cenzuru jako tomu bylo dříve či jak je tomu stále například na Facebooku, pak může očekávat tvrdé sankce.

Věra Jourová varovala Elona Muska ze Světového ekonomického fóra v Davosu, že Twitter bude čelit „sankcím“, pokud nezastaví některé formy projevu.

Jourová, místopředsedkyně Evropské komise odpovědná za hodnoty a transparentnost, řekla Euronews Next, že Twitter může čelit sankcím za umožnění svobody projevu v rozporu s předpisy Evropské unie. „Doba Divokého západu skončila,“ řekla.

„Budeme mít zákon o digitálních službách (DSA). Kodex budeme mít jako součást této legislativy,“ uvedla Jourová. „Takže poté, co pan Musk ovládl Twitter se svým „absolutismem svobody projevu“ – jsme také ochránci svobody projevu. Zároveň však nemůžeme akceptovat například nelegální obsah online a tak dále. Takže naše poselství bylo jasné: máme pravidla, která musí být dodržována, jinak budou sankce.“

Nová evropská legislativa by mohla pokutovat technologické společnosti za to, že umožňují, aby svoboda projevu zůstala nekontrolovaná.

„Sada nových právních předpisů, včetně DSA a zákona o digitálních trzích (DMA), byla podepsána Evropským parlamentem v říjnu 2022 a očekává se, že vstoupí v platnost později v tomto roce,“ uvedly Euronews.

„Podle nového regulačního rámce, jehož cílem je chránit práva uživatelů internetu a odstraňovat nezákonný obsah nebo dezinformace, by platformy mohly očekávat, že budou pokutovány až do výše 6 procent svých ročních příjmů, pokud regulační orgány EU zjistí, že porušují pravidla.“

Podívejte se na komentáře Jourové níže:

Na Twitteru je pod tímto příspěvkem spousta reakcí, které jen ukazují, co si o Jourové a EU lidi z celého světa myslí. Přirovnání k Hitlerovi či nacistům není rozhodně nijak ojedinělé.

Připomínám, že Jourová, která je již velmi zkušenou cenzorkou, poučovala i americké totalitáře o tom, jak zavádět cenzuru.

Z českých politiků je tak nyní rozhodně nejznámější a zřejmě i nejvlivnější, když se u ní učí i propagandisté z americké CNN a politici z řad Demokratů, plánující zavádění stejné cenzury i v USA.

Co by dal Goebbels za podobné kádry…

Send us mail