, , , ,

Jak získaly USA v Africe sta miliard dolarů? Pochod smrti 1300 kilometrů z Alto Catumbely, kde zajali 66 Čechoslováků

Jak získaly USA v Africe sta miliard dolarů

Jak získaly USA v Africe sta miliard dolarů? Pochod smrti 1300 kilometrů z Alto Catumbely, kde zajali 66 Čechoslováků

27.12.2022 
Myslíte, že Člověk v tísni a podvodník Strachota se přizná, jaký terorismus USA podporovaly v Africe a že vyhnaly na pochod smrti z Alto Catumbely  66 Čechoslováků, kteří tam „zločinně“ stavěli elektrárny, papírny a celulózky“?

UNITA , jménem Národní unie pro úplnou nezávislost Angoly nebo portugalská União Nacional para a Independência Total de Angola , byla angolská politická strana, která byla původně založena s cílem osvobodit národ od portugalské koloniální nadvlády. A spojením s USA začala spolupracovat na osvobození, aby bojovala…To nevymyslíte. S portugalskými představiteli proti SSSR!

Kolonie pod nadvládou Portugalska díky poradcům z USA začala bojovat za nadvládu Portugalska a zabíjela lidi, kteří byli proti! Jak se tomu dnes říká ve slovníku Evropských hodnot?

Petr Kocian v africké Angole jako desetiletý chlapec (z Vraného nad Vltavou) přežil největší únos v našich dějinách. Partyzáni z hnutí UNITA tehdy v městečku Alto Catumbela zajali 66 Čechoslováků a vláčeli je 1300 kilometrů na svou vojenskou základnu na druhém konci země. Zbídačení zajatci museli jít pěšky buší plnou jedovatých hadů, prosekávat si cestu křovinami a brodit se řekami. „Strava byla špatná, všichni jsme zhubli až o 20 kilogramů, děti měly po pár týdnech nafouklá vystouplá břicha jako podvyživení Afričané,“ vzpomíná v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Věděli, že jsou na místě cizinci, ze kterých se mohla stát cenná kořist?

V žádném případě. Cílem vojáků bylo vyřadit důležitý průmyslový podnik – papírnu a celulózku, kde Čechoslováci pracovali – a poškodit tak angolskou komunistickou vládu. Únosci sami říkali, že vůbec nevěděli, že tam budeme. Tušili snad jen, že v Alto Catumbele by měli být Kubánci. Jenže ti byli před přepadením evakuováni, protože se bezpečnostní situace zjevně zhoršovala.

Muže třídili podle toho, jestli prošli vojenským výcvikem. Sepisovali seznamy a tak dále. V tu chvíli se ukázalo, že celou fabriku chtějí vyhodit do vzduchu. Naštěstí jsme tomu zabránili. V zásobnících bylo uloženo pět tun chloru. Kdyby továrnu nechali vybuchnout, v okolí by zemřely desetitisíce lidí. Byl by to velký chemický útok ve stylu yperitu (bojový plyn, poprvé použitý v první světové válce, pozn. red.).

První chvíle po zajetí musely být nejhorší. Jak na ně vzpomínáte?

Nevěděli jsme, co se bude dít. Seděli jsme v eukalyptovém lese, kolem nás pochodovali vojáci a nosiči se zásobami. Pak jsme se vydali do hor na pochod. Poprvé jsme se brodili řekou, překonávali buš. Navečer jsme se dostali do domorodé horské vesnice, domy byly postavené ze slámy.

Únos 66 Čechoslováků v Angole

Vojáci hnutí UNITA, kteří v občanské válce bojovali proti tehdejší angolské vládě podporované Sovětských svazem i ČSSR, přepadli Alto Catumbelu 12. března 1983. Jako cennou kořist si vzali Čechoslováky. Po dvou a půl měsících pochodu a jízdy na korbách aut zajatci dorazili na základnu UNITA. Nedlouho na to partyzáni pustili ženy, děti a sedm nemocných mužů. Dvacet mužů si ale povstalci nechali jako bič na československou vládu. Požadovali oficiální jednání se zástupci pražského režimu, což by pro ně fakticky znamenalo mezinárodní uznání. Jejich požadavek byl nakonec naplněn a 23. června 1984 na Ruzyni přistálo letadlo s posledními zajatci.
Takže USA potřebovaly porobit a rozvrátit celou Afriku, potřebovaly se dostat ke zlatu, diamantům a další vzácným nerostům.  A Angolanům vnutily, že je osvobodí od Portugalců  tak, že je předají pod správu Portugalska a budou pod záštitou USA, pokud budou do USA těžit a dodávat veškeré nerostné bohatství.

A když tam Čechoslováci postaví papírny, celulózky, elektrárny (ty jsme uměli vyrábět v Plzni nejlépe na světě s klikovými hřídely) zakládáme tam socialistický terorismus a jedině vojáci USA je osvobodí. Masakry tam byly do letošního roku, než tam začali operovat Wagnerovi vojáci a teroristy začali střílet.

Mohl by Člověk v tísni dětem vysvětlit, jak papírny, celulózky a elektrárny mohly ohrozit USA a západ? Je vážně zbraň toaletní a psací papír větší, než jejich jaderné bomby a základny po celém světě? A že jsme za to nedostali peníze? Přece USA nám vždy pomáhaly a západ se pro Čechy obětoval…

Dohledejte si, na internetu to ještě všude nesmazali, byť jsou už někde upravené jako „moderní dějiny z pohledu Evropské unie a USA“.

Zdroj:https://skrytapravda.cz/ze-zahranici/988-jak-ziskaly-usa-v-africe-sta-miliard-dolaru-pochod-smrti-1300-kilometru-z-alto-catumbely-kde-zajali-66-cechoslovaku

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *