J. Kaufman: ROZHAZOVÁNÍ A PODVODY, KAMKOLI PODÍVÁŠ! Pravý účel bankovních bankrotů a související pamětná věta HogaFoga ve filmu Limonádový Joe

Určitě nikoho nepřekvapí, že se Klaus Schwab, náčelník Světového ekonomického fóra (WEF) chlubil, že bankrot americké Silicon Valley Bank (dále: SV Banka) byla jeho akce, která se opravdu povedla. Je očekáváno, že pád této banky bude mít dominový vliv na ostatní banky a to celé skončí naprostým, celosvětovým finančním krachem. Pak nastane onen „Great Reset,“ neboli Velké znovunastavení.

To, že SV banka zkrachovala je ale podivné. Jeden den to byla spolehlivá a zaručená finanční instituce a druhý den byla v bankrotu. Něco takového se nestane jenom tak, náhodou; za tím vším musely být notné intriky a snaha banku do bankrotu zmanipulovat.

Hlavní vedoucí úředník SV banky byl Joseph Gentile. Nastoupil do této pozice v r. 2007 a předtím byl – opět ve funkci hlavního šéfa – zaměstnán u Lehman Brothers banky. Bankrot Lehman Brothers v r. 2007 byl ten největší bankovní bankrot v historii. Bylo dokonce podezření, že odstartoval finanční katastrofu, která následovala v r. 2008.

Takže Gentile byl tehdy u vesla i v této bance, která stejně záhadně, den ze dne padla. Předtím jsme ho mohli najít ve funkci vedoucího úředníka u firmy Enron. Enron byla energetická firma, s centrálou v Texasu. Zbankrotovala v r. 2001 a opět, byl to ten největší bankrot v historii. Zakladatel firmy a hlavní ředitel, Jeffrey Keith Skilling pak byl odsouzen na 24 let vězení. Gentile souzen nebyl, i když je pravděpodobné, že bankrot způsobil.

Nový světový řád?

To všecko byla organizovaná snaha o nastavení „Nového světového řádu,“ pod jedním, globálním vedením. Tento nový řád se maskuje jako humanitární, multikulturní zřízení, které ale operuje skrze pandemie a hrozby, jako na příklad celosvětové oteplování a přebytek CO2. V současné době zkouší tak zvané „elity,“ neboli globalisté, kteří snahu o nový řád vedou, způsobit celosvětovou finanční katastrofu, jakou svět ještě nezažil.

Jsou přesvědčeni, že z trosek starého řádu může vzlétnout k oblakům pták Fénix nového mezinárodního ekonomického zřízení, přesně podle zednářských pohádek a bájí, kterým na neštěstí hodně těchto lidí opravdu věří. Veřejnosti bude řečeno, že nové světové zřízení je jediný způsob, jakým je možno stabilizovat ekonomii. A jak jsme se poučili z uměle vyrobené krize s Covidem, lidé této lži opravdu uvěří.

Mnozí ještě dnes nechápou, že někdo zkouší zničit světovou ekonomii. Vždyť přece je zde nebezpečí, že zároveň s tím zničí i svůj majetek. To je ale naprostý omyl. Globalisté nepřijdou ani o jednu šestku, zatím co my ztratíme všecko, co máme. Globalisté naopak na tomto drzém tahu ještě vydělají, protože převezmou všecky naše peníze a náš majetek. A kdyby nám náhodou ještě něco zbylo, tak to koupí za haléře na sto korun.

Příprava na toto všecko se táhne již dlouhé roky. V minulém století byly státy donuceny centrálními bankami vzít na sebe obrovské dluhy. Tím bylo zajištěno, že jakmile nastane finanční kolaps, budou bankrotovat jeden za druhým.

Další předpoklad jsou tak zvané digitální peníze. Mezinárodní banka (IMF) již vydala svoji verzi této měny, která sice žádná měna není, ale může být použita namísto skutečných peněz. Nazývá se „Special Drawing Rights“ (SDR), v překladu: Zvláštní práva čerpání.

Tato náhražka skutečných peněz byla vyrobena pro členské státy IMF, které ji mohou směnit za skutečné peníze a to v jakékoliv měně. Její hodnota je podložena balíčkem jiných měn, což jsou americký Dolar, Euro, čínský Juan, japonský Jen a britský Pound.

Globalisté, skrze centrální banky, rovněž nutí jednotlivé státy, aby centralizovaly své vlastní finance skrze CBDC (Central Bank Digital Currency), neboli digitální peníze, vydané centrální bankou. Toto opět nejsou skutečné peníze. Je to pouhý počítačový program, navržený na dokonalou kontrolu veškerých peněz ve světě. Levicoví diktátoři z Davosu tuto formu financí milují, protože jim to dává možnost vynulovat kterékoliv bankovního konto pouhým stisknutím klávesy na počítači.

Jejich arogance je tak obrovská, že se s ničím z toho už ani netají a volně přiznávají, že nejde o nic jiného, než o kontrolu všech. Ti, kteří nebudou poslouchat diktát, mohou mít peníze jednoduše vypnuty.

V Americe je dokonce snaha oficiálně změnit význam slova „měna.“ Není známo jakou terminologii si vybrali, ale jak zjistila Kristi Noem, guvernérka státu South Dakota, přidali tento požadavek k jinému, 100-stránkovému spisu, který má být uzákoněn Kongresem. Neboli – zkoušejí svůj nesmysl propašovat s něčím jiným, o čem ví, že bude odsouhlaseno. Zatím není jisté, jestli někdo v jiných amerických státech tento podvod objevil.

Obrana proti útoku?

V současné době tisknou všecky země světa, které ještě mají možnost své peníze tisknout, nové bankovky v bilionech, aby udržely ekonomii v chodu. Jenže inflace je schopna je i o tento nádskok připravit. A pak budou nuceny obrátit se na Světovou banku (World Bank) a žádat o pomoc. Pomoc přijde, ve formě SDR platidel a oplátkou převezme Světová banka kontrolu nad jejich ekonomií.

Tak, jak Federální reserva v Americe (soukromá centrální banka) manipuluje inflaci a deflaci a následně americkou ekonomii skrze úrokové sazby, stejně tak manipulují IMF a Světová banka světovou ekonomii. Jedna krize pak stíhá druhou, což je ještě víc podpořeno nejrůznějšími válkami.

Jestliže dovolíme globalistům, aby plán na Nový světový řád opravdu dotáhli až do konce, pak v příštích dvou letech ztratí všichni lidé naprosto všecko a ještě budou nuceni předstírat, že jsou šťastni, protože jinak by zůstali hladem. Globalisté, kteří pak budou mít v rukou totální kontrolu nad celosvětovými penězi to budou vyžadovat. Musíme si uvědomit, že všecky velké, nadnárodní instituce, jako jsou OSN, IMF, Světová banka, WHO a další, byly již dávno vytvořeny s tímto cílem na mysli a dnes jsou připraveny ujmout se vedení světa.

To všecko byl podvod

Ovšem i bankrot SV banky a všecko ostatní kolem toho byl určitě nějaký druh podvodu. Možná byla banka vykradena, možná byly její peníze převedeny jinam, možná šlo o předstírání finančního krachu. Jisté je, že bankéři z její londýnské pobočky dostali skoro 36 milionů dolarů v prémiích pár dnů poté, co hlavní centrála ohlásila krach.

Desítky milionů se pak nahrnuly do londýnské pobočky hned jak Bank of England (anglická národní banka, soukromě vlastněná) zajistila její vyplacení, které skončilo tím, že největší evropská banka, HSBC tuto pobočku koupila za 1 libru, což je míň než 30 Kč. A to se ještě někteří vyjádřili, že ty milionové prémie byly průměrné. Jiní prohlásili, že to byl signál, který vyjadřoval důvěru kupce, což byla HSBC, ve schopnosti nově získané pobočky a že hodlají pokračovat ve vyplácení dříve smluvených mezd jejím zaměstnancům.

Zaměstnanci amerických poboček SV banky dostali prémie těsně před tím, než jejich kalifornská centrála zavřela dveře. Banku pak převzala FDIC (bankovní pojišťovna), zatím co banka sama podala patřičnou dokumentaci pro vyhlášení bankrotu pod tak zvanou „Kapitolou 11.“ To je zvláštní druh bankrotu, kdy dlužník nadále podnik vede a má možnost novou organizací upravit jejich status zpět na funkční, anebo zajistit prodej, i kdyby si k tomu účelu musel vypůjčit peníze odjinud.

Další zajímavost

Israelské firmy převedly celkem asi 1 miliardu dolarů ze SV banky do Israele těsně předtím, než byla převzata FDIC pojišťovnou. Dvě největší israelské banky, Banka Leumi a Banka Hapoalim pracovaly ve dne v noci na tom, aby peníze včas přetáhly.

Něco takového se nepodařilo nikomu. Naopak, všichni zákazníci banky skončili se svými fondy uzamčenými v bankrotovém řízení.

Bylo prý to opravdu pomocné, od americké Ministryně financí, Janet Yellen, že dovolila, aby si Israelci své peníze ponechali. Ovšem to je omyl, Janet Yellen je údajně upozornila, že dojde ke krachu, takže mohli včas všecko vybrat. Nikdo jiný nedostal ani šestku.

Rozhazování ve velkém

Již dříve, před bankrotem, dala SV banka skoro 71 milionů dolarů pochybnému hnutí BLM (Black Lives Matter), které je v současné době přes veškerou štědrost bláznivých „woke“ firem a banek, také v bankrotu. Další krachující banka, Signature Bank dala těmto žhářům, násilníkům, ničitelům a narkomanům dalších 850 tisíc dolarů. Údajně tím zkoušeli podpořit udržitelnou, nízko-uhlíkovou ekonomii, která nevydává žádné výpary, které by škodily našemu ovzduší. Nepostřehli, že tahle nízko-uhlíková ekonomie je čistě parazitní systém a všecko co produkují jsou škody a ztráty, čímž ohrožují naprosto všecko.

Další podstatní dárci pro BLM byli Citi banka a Facebook, každá jim darovala 1 miliardu dolarů. Amazon (170 milionů dolarů), Apple (100 milionů dolarů), American Express (kredit karta, 50 milionů dolarů) a celé mraky dalších.

Když byla SV banka kritizována, že dala tolik peněz černošské organizaci BLM (tato je „černošská“ pouze jménem) a jiným podobným, tak řekli, že kritizovat něco takového je zjevná bělošská nadřazenost.

Takže namísto aby jako banka investovali peníze do výhodných transakcí, které by jim přinesly další peníze, tak vsadili podstatnou část svých fondů do hnutí, odkud není návratnost žádná a ztráty jsou totální. Už předtím si libovali na LinkedIn, jak podporují rozdílnost mezi lidmi tím, že najali do vedoucí pozice známou a velice aktivní lesbu. Jestli tato rozumí své pracovní náplni, o tom se nezmínili. Možná to není důležité.

Bernie Marcus, zakladatel řetězce obchodů „Home Depot“ (něco jako OBI) v Americe se vyjádřil, že SV banka se víc zajímala o globální oteplování než o správné investování svých peněz. V tomto směru považoval za hlavního viníka americkou vládu, která nutí firmy starat se o nesmysly, namísto aby se věnovali obchodování, nebo výrobě.

Říká, že všecky tyto banky byly špatně vedeny, protože se zaměřovaly na „různorodost,“ aby najímaly dostatečné množství černochů a jiných barevných v poměru k bělochům. Bláznivá „woke“ tématika s nimi cloumala a starosti o změny v počasí jim nedaly spát. To všecko připravilo mnoho jejich zákazníků o peníze, které tam měli uloženy.

A dodal, že o to víc znepokojující je vědět, že těsně před bankrotem prodali úředníci SV banky se ziskem všecky své firemní cenné papíry. Budou někdy potrestáni? Asi ne, když nebyli trestáni a ani zjišťováni ti, kteří těsně před 9/11 prodali cenné papíry aerolinií American Airlines, které byly z nárazu do WTC mrakodrapů neprávem obviňovány.

Vyplacení vládou

Někteří vyplácení krachujících banek vládou chválí, jiní je kritizují. Podle těch druhých, to není žádný kapitalismus, když podniky, které jsou považovány za „příliš velké, aby padly,“ jsou vypláceny vládou, aby mohly dále fungovat. Údajně bylo asi 85-90% všech vkladů ve SV bance nepojištěných, to znamená, že přesahovaly zákonem stanovenou výši 250 000 dolarů, kterou pojišťovny kryjí. A přesto se americká vláda rozhodla vyplatit veškeré vklady, do jejich plné výše.

To je velice neobvyklé a ukazuje to na protektivní jednání, kdy vláda chrání někoho, ať už jednotlivce, nebo skupinu, kteří včas nezareagovali a peníze si nevybrali. Mnohé banky si pro tyto případy kupují přídavné pojistky proti změnám úroků (hedge) a také rozmísťují investice, aby všecky zaráz neztrácely, což stojí čas a peníze. Oproti tomu ani SV banka, ani Signature se žádnému zajištění financí nevěnovaly.

Takže teď, když je vláda přes jejich nezodpovědné chování má v úmyslu vyplatit na 100%, to není ani trochu spravedlivé vůči ostatním bankám, vůči ostatním firmám a vůči principům kapitalismu.

Tomu všemu neprospívá skutečnost, že SV banka podporovala velkými částkami peněz rizikové firmy v Číně, čímž vytvářela jakýsi most mezi americkými investory a čínskými podnikateli. Když vezmeme v úvahu, že Amerika a Čína si nejsou v poslední době přátelsky nakloněny, pak se naskýtá otázka, jestli vyplácení bankrotující SV banky vládou se bude vztahovat i na čínské finance.

Mnozí jsou toho názoru, že něco takového ukazuje na to, že americký president Joe Biden je přese všecky udatné, protičínské řeči s Číňany v těsném spojení, možná i jejich agent. Ne nadarmo mu bylo v začátcích presidentství přezdíváno „Čínský Joe“ (China Joe). Je snad Čína a čínští podnikatelé ten důvod, proč se americká vláda rozhodla SV banku vyplatit?

Ironie osudu

Spolčený Západ chtěl zničit Rusko sankcemi a zatím zničil sebe. Dva dny poté, co ruská vojska vtáhla na Ukrajinu, bylo Rusko odříznuto od belgického mezinárodního systému SWIFT, který umožňuje mezinárodní finanční transakce. Tím byla celá země izolována od velké části světa a hlavně od Západu a to jak ekonomicky, tak i finančně.

Na jednu stranu to bylo zlé, což se Rusku podařilo obejít tím, že dali do provozu svůj vlastní mezinárodní platební systém. Na druhou stranu tím Rusko získalo, protože takto bylo izolováno i od bankovních problémů, kterými v současné době Západ prochází.

Bývalý ruský president, Dimitrij Medvěděv se vyjádřil, že zhroucení americké ekonomie by bylo pro Rusko velmi špatné. Připomněl prasknutí americké finanční bubliny v r. 2008, které uškodilo celému světu. Stejně tak současný kolaps by mohl ovlivnit každého.

Takže není v zájmu Ruska aby Amerika zkolapsovala. Stejně tak by to uškodilo i Číně, řekl.

Jaksi mně to připomíná větu ze starého českého filmu „Limonádový Joe,“ kde Hogofogo ke konci říká: „Ať bandita, či hrdina, jsme všichni jedna rodina.“

zdroj: https://thepeoplesvoice.tv/wef-insider-admits-silicon-valley-bank-crash-is-a-great-reset-scam/

Děkujeme za Vaší podporu, moc si vážíme Vaší přízně. Dar bude použit na provoz a rozvoj našich nezávislých informačních platforem.
Jsme nezávislé médium bez reklam, bez cenzury, bez propagandy, bez mainstreamu.
Přispějte na tvorbu a překlad videí i zpráv ze světa, z domova.
Děkujeme za vaši podporu našeho zpravodajství, podpořit nás můžete ZDE:
Transparentní účet: 115-4977920247/0100
Důvěrný účet: 107-1458980287/0100
„Na Kafe“ : 27-1664400247/0100
Další zajímavé články najdete ZDE:
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *