Eva Hrindová: Nastal čas pro skutečné rebely!

Chystají se na nás pěkné věci – cenzura, kriminalizace názorů, pokuty. Taky se přitvrzuje s válkou a sankcemi. Rusku to začíná docela vadit, což se jim ani nedivím, jednají s nimi bez minimálního respektu. Takže hrozí, že nebude ropa, plynu je málo už teď. Někde jsem viděla dokonce jakousi úvahu, že Rusko udělá preventivní úder a vyšle zbraně na území Evropy. A hranice dopadu? Morava…

Občané to většinově neřeší, v hlavách mají vymeteno. Jak chcete organizovat občanský odpor s lidmi, kteří nenávidí vládu, ale chystají se volit Danuši?

Demonstrace také nejsou řešením, informací mají lidi dost, ale nijak je nezajímají, nehledají. Opravdu nezbývá než začít u sebe. Kašlat na autocenzuru, žít v rámci možností svobodně a ignorovat hloupá vládní nařízení. Začali jsem už v době covidu – velmi málo nás chodilo bez roušky, trochu víc lidí se odvážilo nenaočkovat. Teď k tomu přidejme ignorování cenzury, platbu v hotovosti, budování soběstačnosti domácností. Místo korporátních potravin si pěstujme vlastní nebo nakupujme u farmářů. Místo korporátních léků se učme využívat byliny. Uvidíme, kolik z nás půjde touto cestou. Až nás budou miliony, systém se zhroutí sám od sebe. A to prosím i bez demonstrací.

A jak skutečně vypadá rebelie?

  • Naučte se pěstovat základní plodiny a stromy.
  • ⁣Vytvořte si pouto s nějakým pozemkem, ať už je váš nebo komunitní. Hledejte způsoby, jak trávit více času při práci s půdou. Jak být více na venkově než ve městě.
  • ⁣Rozvíjejte praktické dovednosti (vaření, tesařství, opravy strojů, zpracování potravin, šití atd.). Naučte tyto dovednosti děti.
  • ⁣Hledejte si přátele, s kterými se budete podporovat, společně vyrábět produkty základní potřeby, jako jsou přírodní hygienické přípravky, sirupy a bylinné tinktury, konzervované a kvašené potraviny.
  • ⁣Zjednodušte svůj život. Objevujte krásu levné zábavy, jakou jsou procházky, cvičení, řemesla, zahradničení.
  • ⁣Snižujte konzumaci. Preferujte ručně vyráběné výrobky, které vydrží dlouho. Hledejte malé výrobce. Provádějte výměny, dávejte a přijímejte dary.
  • ⁣Vyměňujte, množte a šiřte semena původních, geneticky nemodifikovaných rostlin.
  • ⁣Uvědomte si, že život bude lepší – protože naše kreativita je limitem systému!

Send us mail