WEF Agenda nabízí biometrickou digitální identitu, která byla v některých zemích využívána pro dohled nad občany v karanténě

Celý článek si můžete poslechnout v audioverzi zde:

8.2.2024

V podstatě jde o to, že WEF tvrdí, že by každý měl mít své ID založené na biometrických údajích třeba i k přístupu k internetu a různým službám.

Údajně by to eliminovalo možnost, že za vás bude namísto „živého člověka“ komunikovat AI, případně, že by někdo zneužil vaše data. Ovšem jako u všeho ostatního jde opět pouze o záminku k zavádění technologií, které lze využít pro další dohled.

Digitální identitu by podle EU mělo mít do roku 2030 asi 80% obyvatel bloku. Tedy zřejmě úplně všichni mimo těch nejstarších, kterým budou zřejmě tyto průkazy odpuštěny.

Stejně tak je ID prosazována po celém světě a samozřejmě v popředí jejího prosazování je také WEF.

Globalistická agenda prosazuje pro každého občana digitální identitu a nyní má po ruce další záminku, kterou je třeba využít – AI deepfakes. Řešení využívá stejnou technologii, která v některých zemích udržovala lidi za lockdownů v karanténě pomocí aplikací pro selfie.

Tlak na digitální identitu a digitální ID přichází z různých oblastí, například:

  • Klima: Sledovat  uhlíkovou stopu a prokazovat status klimatických uprchlíků
  • COVID: Nařídit očkovací pasy vedoucí k segregaci části (neposlušného) obyvatelstva a zároveň poskytnout digitální rámec pro uzákonění podobných politik v budoucnu
  • CBDC: Přijmout řešení s ověřenou identitou s cílem odstranit anonymitu a zaznamenat každou transakci programovatelnou digitální měnou
  • Kybernetická bezpečnost: Využívat kybernetické útoky jako prostředek k nastartování systémů národní identity a k vytvoření pasu do metavesmíru
  • Pohodlí: Vytvořit všeobjímající, interoperabilní rámec, který zahrnuje všechny životní situace

Nyní se agenda digitální identity obrací směrem k deepfakes generovaným umělou inteligencí, přičemž řešením je biometrická digitální identita a detekce „živosti.“

zdroj: WEF

Podle blogového příspěvku agendy Světového ekonomického fóra (WEF) zveřejněného 4. ledna 2024:

„Jak se technologie umělé inteligence neustále rozvíjí, musí organizace usilovněji pracovat, aby zajistily, že data a identity jejich zákazníků a zaměstnanců jsou v bezpečí – a že na dálku najímají skutečné lidi, kteří odpovídají jejich ID.

Dnešní organizace dokážou bojovat s ohněm a porazit technologie deepfake a AI pomocí rychle se rozvíjejících biometrických technologií.“

Podle autora, zakladatele a generálního ředitele Incode Ricarda Ampera:

„Biometrická technologie nabízí lepší způsob ověření identity a její používání je stále snazší a lepší […] Atributy, jako jsou vaše otisky prstů nebo obličej, se stávají vaším heslem a jsou pro vás jedinečné.“

Pro podniky a jejich zákazníky autor dodává, že:

„Biometrická technologie také nabízí rychlý, bezproblémový a cenově dostupný způsob, jak mohou organizace praktikovat pokročilé ověřování identity. Jejich zákazníci si nemusí pamatovat složité řetězce čísel a písmen a ověření může probíhat pasivně – představte si, jak mohou někteří lidé například odemykat svůj mobil obličejem.“

Toto řešení pro skenování obličeje může fungovat, pokud špatní aktéři provádějí nelegální aktivity na dálku a zaměřují se na společnosti a jejich zákazníky, ale jak obstojí otevření vašeho telefonu obličejem při konfrontaci tváří v tvář?

Například v prosinci 2023 vyprávěl youtuber s kanálem s názvem „Dr. Travel“ o strašlivém utrpení, kdy byl zdrogován skopolaminem v kolumbijském Medellínu.

Pomocí jeho tváře, když byl omámený, mohli zločinci získat přístup ke všem jeho účtům a financím, včetně kryptoměn, a zloději z něj mohli vysát asi 15 000 dolarů.

Takže i když autor blogu WEF Agendy říká, že „ověření biometrického ID je tak bezpečné“ ve vzdáleném nastavení, ve skutečnosti to může být naopak a usnadnit loupež.

A to nás přivádí k dalšímu řešení biometrického ID navrženého na blogu WEF – k něčemu, co se nazývá „detekce živosti“ nebo „ověření živosti,“ které by toto riziko mohlo kompenzovat.

Podle Ampera:

„Pokud bezpečnostní kontrola vyžaduje selfie pro rozpoznání obličeje, může se zločinec pokusit prezentovat fotku nebo video místo selfie v reálném čase. Detekce živosti může proti těmto snahám bojovat tím, že pomáhá určit, zda se na selfie jedná o skutečného živého člověka.“

Takže v tomto konkrétním případě by mohla být potenciálně použita kontrola živosti k rozlišení, zda je osoba při vědomí nebo ne.

Ať tak či onak, detekce živosti byla klíčovým prvkem nedávné demonstrace zahrnující digitální identitu a leteckou dopravu.

V loňském roce Mezinárodní asociace leteckých dopravců (IATA) ve spolupráci se švýcarským poskytovatelem řešení digitální identity SICPA předvedla první plně integrovanou cestovní zkušenost s digitální identitou, která do procesu začlenila detekci živosti.

Demonstrace se konala na IATA World Passenger Symposium v ​​Chicagu 25. října a ukázala, jak si cestující mohou vytvořit digitální pas propojený s jejich digitální peněženkou naskenováním svého pasu mobilním zařízením a ověřením identity prostřednictvím „biometrické kontroly živosti.“

Podle oznámení „digitální přihlašovací údaje odolné proti neoprávněné manipulaci jsou uloženy v digitální peněžence cestujících a lze je poskytnout ověřovatelům třetích stran, aby měli přístup k různým typům služeb.“

Zatímco biometrická digitální identita je propagována pro její pohodlí a kybernetickou odolnost, vlády a korporace ji také používaly pro kontrolu populace a dodržování předpisů během lockdownů.

Například v roce 2021 Jižní Austrálie spustila svou aplikaci „Home Quarantine SA“, která náhodně upozorňuje uživatele, aby ověřili svou polohu a do 15 minut poslali selfie zpět úřadům, aby dokázali, že jsou v domě, kde se zaregistrovali do karantény.

Totéž se stalo v Polsku ještě dříve. V březnu 2020 spustila polská vláda svou aplikaci „Domácí karanténa“ pro lidi, kteří po návratu ze zahraničí podstupují povinnou 14denní karanténu.

V té době mluvčí vlády řekl agentuře AFP:

„Lidé v karanténě mají na výběr: buď přijímat neočekávané návštěvy policie nebo si stáhnout tuto aplikaci.“

Také v roce 2020 LiveMint oznámil, že vláda státu Karnataka v Indii nařídila, že všechny osoby pod nařízením domácí karantény pošlou své selfie vládě každou hodinu z domovaTi, kteří nepošlou selfie každou hodinu (kromě času spánku od 22:00 do 7:00), budou odesláni do center hromadné karantény .

Nejprve přišlo sledování kontaktů a aplikace pro odbavení selfie a pak přišly očkovací pasy.

Nyní je biometrická digitální identita nabízena jako způsob, jak bojovat proti deepfakes generovaným umělou inteligencí, a stejná technologie již byla prokázána jako užitečná při kontrole pohybu lidí během vládou nařízených lockdownů.

Další přichází na řadu programovatelné digitální měny centrální banky (CBDC), které nemohou fungovat bez digitální identity, kde jsou všechny transakce zaznamenávány do jediné účetní knihy a lze uplatňovat omezení na to, co si můžete koupit, kde to můžete koupit a kdy.

To vše je součástí autoritářské agendy známé jako velký reset, která vede společnost k systému sociálního kreditu založeného na pobídkách, nátlaku nebo jiné manipulaci s lidmi, aby se vzdali své anonymity, autonomie a svobody pod rouškou boje proti jakékoli ohlášené krizi — ať už skutečné nebo vymyšlené.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *