Více než 20 000 civilních obětí po celém světě z amerických vojenských dronů
Celý článek si můžete poslechnout v audio verzi ZDE:
15.2.2023
Nad Afghánistánem, Pákistánem, Irákem, Jemenem, Somálskem a mnoha africkými zeměmi neustále krouží sledovací drony naložené raketami a bombami
V dubnu 2001 se špionážní letoun US Navy EP-3E Aries II srazil s čínskou stíhačkou poblíž čínského ostrova Hainan. Zřítilo se čínské letadlo. Pilot zemřel. Poškozené americké letadlo muselo nouzově přistát na vojenském letišti Lingshui v Hainanu. Americké špionážní lety probíhaly dvakrát týdně, 12 hodin podél čínského pobřeží. USA chtěly prozkoumat, jaké vojenské vybavení Čína má, jaké rakety, lodě a radarové systémy.
Kromě toho se již v roce 2001 objevily zprávy, že Spojené státy plánují nasazení dalších špionážních systémů. Mimo jiné i bezpilotní špionážní letoun „Global Hawk“. „Multi-mission-platform“ (multi-purpose platform) pro 24hodinové použití a „common widebody multi-mission“ – letadlo Mimochodem americké
špionážní letadlo zachycené přes Hainan bylo přivezeno zpět do USA lodí z Číny a o něco později – rozčleněné na jednotlivé části. (zdroj a další)
Tchaj-wan srpen 2022: Horečné napětí panovalo také během návštěvy Nancy Pelosiové na Tchaj-wanu v srpnu 2022. Předseda americké Sněmovny reprezentantů odcestoval na ostrov uprostřed masivních protestů z Pekingu. Během návštěvy obletělo průzkumné letadlo Awacs a špionážní letadlo RC-135.
Na konci roku 2022 došlo na Tchaj-wanu k další eskalaci: čínské vojenské letadlo přinutilo podezřelé americké špionážní letadlo provést úhybné manévry. Washington hovořil o stále nebezpečnějším chování čínských vojenských letadel. K incidentu, který zahrnoval stíhačku J-11 čínského námořnictva a letoun RC-135 amerického letectva, došlo 21. prosince, uvedla americká armáda v prohlášení. Čína v minulosti opakovaně prohlásila, že USA posílající lodě a letadla do Jihočínského moře míru neprospívají.
Září 2022: Americká špionážní letadla obíhají Kaliningrad. V ruské enklávě Kaliningrad, která leží mezi Polskem a Litvou, se nachází důležité uložiště jaderných zbraní. Podle expertů na jaderné zbraně bude zařízení fungovat jako šablona, která bude zásobována hlavicemi v případě krize. I to může být důvodem přeletů amerických špionážních letadel nad Kaliningradem. Americký zpravodajský expert cituje Business Insider, že lety kolem Kaliningradu jsou neobvyklé, ale samy o sobě nejsou alarmující. Poukazovali by na „zvýšený zájem“ o ruská vojenská aktivity ze strany USA.
Srpen 2014: Americké špionážní letadlo na útěku před ruskou armádou narušilo švédský vzdušný prostor. Nejméně jeden ruský stíhač se zvedl nad severním Baltským mořem během odposlouchávacího útoku na ruskou armádu a donutil americký letoun provést manévr. Podle amerických zpráv mělo americké špionážní letadlo zachytit ruskou armádu z mezinárodního vzdušného prostoru. Bylo zaznamenáno a sledováno ruským pozemním radarem, protože se zvedl nejméně jeden stíhací letoun.
2014: Ruská a americká vojenská letadla se pravidelně setkávají, například nad Aljaškou. To však málokdy vede k provokacím. Naposledy došlo v dubnu k incidentu, kdy se ruská stíhačka přiblížila nad mořem mezi Japonskem a Ruskem k podezřelému americkému špionážnímu letadlu.
Je roztomilé, když to USA dělají:
“Americké letectvo vyvinulo balóny vybavené kamerou a létalo s nimi nad zeměmi sovětského bloku pod rouškou meteorologického výzkumu.”
V Kábulu v Afghánistánu se každodenní život odvíjel pod bedlivým dohledem sledovacího balónu připojeného k vojenské základně. Špionážní balóny se stávají součástí afghánské krajiny a vyvolávají neklid (zveřejněno v roce 2012)
Obrovské heliové balóny s kamerami na palubě, které jsou levnější a snadněji se používají pro sledování než drony, se setkaly se smíšenými reakcemi Afghánců. (ZDROJ)
Kromě toho je po celém světě údajně více než 22 000 civilních obětí v důsledku dronových útoků americké armády. Cílené zabíjení je součástí nové válečné strategie. K tomu slouží drony (Unmanned Aerial Vehicles, UAV); zejména ozbrojené drony, jako je MQ-1 Predator nebo jeho nástupce MQ-9 Reaper.
Bez výjimky jsou vybaveny kamerami s vysokým rozlišením, které poskytují obraz ostrý jako břitva. Nabití střelami Hellfire a laserem naváděnými bombami krouží nad Afghánistánem a Pákistánem, Irákem, Jemenem a Somálskem a Libyí. Jsou ovládány z USA pomocí joysticku.
Z leteckých základen v USA piloti stíhaček obsluhují asi 160 dronů Predator a Reaper a také velké množství neozbrojených průzkumných dronů. 40 strojů je neustále ve vzduchu – 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Nezbytnou roli v tom hraje americká základna v Ramsteinu. Odborníci předpokládají, že v Ramsteinu existuje přenosová stanice, která vysílá signály do USA. To by mělo americkým pilotům ve Spojených státech umožnit ovládat bojové a sledovací drony například na Blízkém východě a v dalších zemích.
článek vyšel: 15.2.2023
Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolný příspěvek, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování ! Volného blogu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte ZDE: https://volnyblog.news/podporit-provoz-volny-blog-cz/
všechny důležité informace najdete tady: https://volnyblog.news
Leave a Reply
Want to join the discussion?Feel free to contribute!
Už rok na Ukrajine prebieha ŠVO ktorú spustila RF. Bol to jediný možný spôsob ako zabrániť plnohodnotnej vojne na Ukrajine. Banderovské fašistické svine už boli plne pripravené napadnúť DĽR a LĽR, ale RF bola na tento útok pripravená a preto zasiahli skôr ako Banderovské fašistické zvery stihli niečo podniknúť. Teraz po roku je čas aby sa Čína pridala do tohto ťaženia za lepší svet a nový svetový poriadok. Čína by mala teraz urobiť ŠVO na Taiwan. Čína by si mala zobrať späť to čo je bolo dané od Boha!!!