Vánoční příměří ve Vatikánu skončilo: Biskupové z celého světa se bouří proti Bergogliovi

Celý článek si můžete poslechnout v audioverzi zde:

26.12.2023

Jedním z cílů usazení Bergoglia na jeho post bylo také uplatnění globalistické agendy uvnitř katolické církve, což zcela logicky vede k jejímu rozkladu zejména v Evropě, která je záměrně systematicky islamizována.

Mezitím již Bergoglio odstranil ze všech vyšších církevních postů své oponenty, aby mu v pokračování těchto „reforem“ nikdo nepřekážel.

Nicméně odpor proti Bergogliovi je stále patrný zejména mezi mimoevropskými církevními představiteli. A nyní, po schválení LGBTQ sňatků, tento odpor ještě více zesílil…

Katoličtí biskupové z Astany v Kazachstánu vedli cestu v „povstání proti bossovi ve Vatikánu.“

Odmítají nové homosexuální požehnání jako „globalistickou genderovou ideologii.“

Přidávají se k nim kardinálové a biskupové z jiných částí světa. Krátce před Vánocemi panuje chaos mezi představiteli církve i ve Vatikánu.

18. prosince Vatikán ve svém prohlášení Fiducia Suplicans (“prosba o důvěru”) povolil požehnání homosexuálním párům.

Podle zprávy katolické zpravodajské platformy z 19. prosince si nikdo nemyslí, že by páry stejného pohlaví houfně stály před dveřmi kostelů a čekaly na požehnání.

Proto si podle katolické platformy, která je zjevně loajální k Vatikánu, musíme především položit otázku, o co vlastně jde.

Zveřejnění dokumentu, jehož autorem je prefekt víry Victor Manuel kardinál Fernández, vyvolalo veřejné pobouření a kontroverze.

Proti tomu vystoupila i skupina britských kněží. 21. prosince vydalo Bratrstvo katolického duchovenstva Spojeného království dopis podepsaný 500 kněžími. Říká, že tradiční hodnoty církve jsou neměnné.

Podle katolického dogmatu není hříchem být přitahován osobou stejného pohlaví, ale je hříchem provozovat homosexuální činy. Papež František od svého nástupu do úřadu v roce 2013 podnikl kroky k tomu, aby se církev více otevřela LGBTQ lidem.

Se svolením k požehnání 18. prosince však byly nyní podniknuty konkrétní kroky.

Pokud se Vatikán snad domníval, že tato významná změna katolických tradic a učení se z velké části ztratí ve všeobecném světovém chaosu krátce před Vánocemi 2023, ukázalo se, že jde o hrubě chybný úsudek.

V souladu s tím se ozývaly kritické tóny dokonce i z Ukrajiny. Na rozdíl od některých afrických zemí tam místní biskupové nezakázali požehnání hned po zveřejnění vatikánské deklarace. Nicméně postrádají výzvu k pokání.

„V dokumentu nám chybělo, že evangelium vyzývá hříšníky k pokání,“ řekli ukrajinští biskupové.

Pouze v západní Evropě lidé výslovně uvítali prohlášení Vatikánu. Ale i tam byla slyšet kritika. Německý kardinál Gerhard Ludwig Müller označil požehnání homosexuálních párů za „rouhání.“

Na druhou stranu v Severní Americe jsou lidé mnohem opatrnější než v Evropě. Zástupci církve tam pouze veřejně řekli, že učení církve o manželství se nezměnilo.

Několik biskupských konferencí v Africe výslovně zakázalo požehnání pro homosexuály.

Jak informovalo Catholic Info 20. prosince , Biskupská konference v Malawi byla první národní biskupskou konferencí, která reagovala na novou vatikánskou deklaraci.

Hned druhý den, 19. prosince, vydala Biskupská konference upřesnění.

Malawijští biskupové v něm řekli: „Aby se předešlo zmatkům mezi věřícími, nařizujeme, že z pastoračních důvodů nejsou v Malawi povolena požehnání jakéhokoli druhu pro svazky osob stejného pohlaví.“

Jen o dva dny později se biskupové ve dvou dalších zemích afrického kontinentu také zorganizovali a vyjádřili a odůvodnili své kolektivní odmítnutí na národních biskupských konferencích.

Katolická biskupská konference Nigérie (CBCN) a Katolická biskupská konference Ghany (GCBC) vydaly 20. a 21. prosince samostatná prohlášení, že požehnání homosexuálních manželství je v rozporu s božským zákonem a učením Církve.

Ghanští biskupové, kteří dlouho odmítali homosexualitu jako hrozbu pro přežití lidstva, také řekli: „Rádi bychom zopakovali, že kněžím není dovoleno žehnat partnerství nebo manželství osob stejného pohlaví.“

„Papež František nejedná upřímně podle pravdy evangelia,“ řekli „vzpurní“ biskupové z Astany.

Úplně první reakce však tentokrát nepřišla od tradičních katolíků v Africe, ale z diecéze ve střední Asii, uvádí další zpráva z Katholische  Info.

V souladu s tím to byli biskupové z Astany, Tomasch Peta, metropolita arcibiskup arcidiecéze Blahoslavené Panny Marie Astanské, a Athanasius Schneider, pomocný biskup arcidiecéze Blahoslavené Panny Marie Astanské, kteří jako první veřejně odporovali vatikánskému  prohlášení.

„Jako nástupci apoštolů a věrní naší slavnostní přísaze u příležitosti našeho biskupského svěcení, zachovat poklad víry v čistotu a integritu, v souladu s tradicí, kterou vždy a všude dodržujeme v církvi od dob apoštolů, napomínáme kněze a věřící arcidiecéze Panny Marie Astanské a zakazujeme jim přijímat nebo vykonávat jakoukoli formu požehnání pro páry stejného pohlaví.

S takovým požehnáním by se katolická církev stala, když ne teoreticky, tak v praxi, propagandistou globalistické a bezbožné genderové ideologie.

Dva biskupové z Astany vyzvali papeže Františka v duchu biskupské kolegiality, aby odvolal povolení k žehnání párům stejného pohlaví.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *