, ,

Uzamčení lidí v 15minutových městech: Mapy Google již zobrazují poloměr pohybu

Uzamčení lidí v 15minutových městech: Mapy Google již zobrazují poloměr pohybu

Celý článek si můžete poslechnout v audio vrzi zde:

 

Jedním z dystopických hororových obrazů nastupující globalistické diktatury je vize 15minutových měst. Z důvodu ochrany klimatu by se lidé měli pohybovat pouze v okruhu 15 minut od jejich vlastního bydliště. Google nyní integroval první předzvěst takové budoucnosti do služby „Mapy“. Tam se můžete podívat, jak daleko se dostanete pěšky nebo autem za 15 minut. Dobře míněná, užitečná služba nebo dramatické varování?

23.6.2024

Komentář od Williho Hubera

Vzhledem k tomu, že Světové ekonomické fórum podpořilo plán francouzského profesora Carlose Morena na 15minutová města, mnozí se obávají, že globalisté budou chtít v budoucnu masivně omezit svobodu pohybu občanů – „kvůli klimatu“. Existuje také myšlenka, že dobré skóre v systému sociálních kreditů znamená, že se musíte kvalifikovat pro další přesuny nebo dokonce výlety. Mohou se „dobří občané“ na hodinu vzdálit ze svého obytného sila?

Google již nějakou dobu implementuje funkci „Trvání cesty“ (pouze ve verzi pro stolní počítače, nikoli na mobilních zařízeních!). Najdete ji pomocí tlačítka „Vrstvy“ – poté přejděte na „více“ – a aktivujte délku cesty pod podpoložkou „Nástroje mapy“. Poté u bodu, který si vyberete, modrá přerušovaná čára a oblast na mapě ukazuje, jak daleko můžete dojít pěšky – nebo autem – za 15 minut.

Ukážeme si to na příkladu rakouského hlavního města Vídně. Pokud jste na náměstí Stephansplatz, Google říká, že do oblasti na obrázku níže se dostanete za 15 minut. Na následujícím obrázku můžete vidět, jak daleko můžete podle Googlu cestovat v autě. Jde o užitečnou mapovou službu, kterou chce Google využít k pomoci uživatelům – nebo o jemnou předzvěst toho, co lze očekávat v „brave novém světě“ globalistické diktatury?

Za konceptem 15minutového města je vlastně dobrý nápad. Desetiletí socialistického urbanismu vedla k ghettoizaci různých sektorů. Některé oblasti jsou pouze obytné, jiné průmyslové a další nákupní. Organický růst města, pokud by lidem bylo umožněno žít, jak chtějí a jak je pro ně dobré, by vypadal úplně jinak, jak známe z historie. Dlouhou dobu bylo běžnou praxí mít dílny nebo obchody v přízemí, zatímco majitelé bydleli v patrech výše. Výsledkem bylo, že pracující lidé nemuseli každý den nesmyslně jezdit hodiny do práce a z práce – strašné plýtvání životem. Dnešní betonová sila pro lidské živé klece pocházejí od nemocných duchů socialistického a komunistického urbanismu, kteří mají zřejmě daleko k jakékoli kráse a radosti ze života.

Carlos Moreno nastiňuje svou představu 15minutového města 2021  v časopise „Smart Cities“ : Představuje si čtvrti, ve kterých žije jen tolik lidí, že každý má přístup k lékařům, lékárnám, supermarketům nebo školkám. Nikdo by neměl trávit více než 15 minut pěšky nebo na kole, aby dosáhl toho nejdůležitějšího v každodenním životě.

Bayerischer Rundfunk popisuje koncept 15minutových měst, který má rozhodně kladné stránky, aniž by byl nucen.

Návrat k takovým konceptům by byl rozhodně pozitivní – i kdyby šlo jen o možnost uspokojit potřeby každodenního života na krátké vzdálenosti namísto cestování do nákupního centra na okraji města. Háček je však v nízkosti globalistů, kteří považují lidi za hospodářská zvířata, která je třeba řídit. V šuplíku jsou plány, jak omezit lidem pohyb pomocí různých kontrolních mechanismů (zelená karta na mobilních telefonech, automatické rozpoznávací systémy, implantované čipy). Z „plechovky“ se stává „nezbytnost“ – každý, kdo se chce odstěhovat dále od svého bydliště, by za ni musel zaplatit nebo mít zvlášť dobré skóre v systému sociálních kreditů.

Report24 již o takových 15minutových projektech informoval několikrát:

 

ZDROJ:

https://report24.news/menschen-in-15-minuten-staedte-sperren-google-maps-zeigt-bereits-bewegungsradius-an/

 

Každá maličkost pomáhá, děkujeme všem, kteří částkami od 5Kč do 1000,- Kč měsíčně pomáhají našemu společnému boji proti cenzuře. Podpořit naši činnost můžete od 5 kč do libovolné částky na účet:
DĚKUJEME.
Transparentní účet: 115-4977920247/0100
Důvěrný účet: 107-1458980287/0100
„Na Kafe“: 27-1664400247/0100
IBAN: CZ82 0100 0001 1549 7792 0247
SWIFT: KOMBCZPP
DĚKUJEME 🌹👍🍀
Další zajímavé články najdete ZDE:
E-mail: podpora.volnyblog@protonmail.com
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *