Příspěvky

Vidlákovy kydy

Děláte to pro své děti.Blog-převzato z blogu Vidlákovy kydy

Děláte to pro své děti.Blog převzato z blogu Vidlákovy kydy

Celý článek si můžete poslechnout v audio verzi ZDE:

6.3.2023

Je to už nějaký měsíc, kdy jsem napsal, že naše pětidemoliční vláda drží v rukou dostatečnou většinu ve sněmovně, že si kapři rybník dobrovolně nevypustí, budou si dál dělat, co budou chtít a opozice jim v tom může maximálně překážet, ale reálně nemá takřka žádnou šanci vládní konání zastavit. Může ho jen zdržet. To bylo ještě před tím, než jsme se dozvěděli, jak vypadá sekera státního rozpočtu hned ve druhém měsíci roku 2023… Tehdy jsem řešil „jen“ kriminalizaci svobody slova a choutky generálního štábu zatáhnout nás pořádně do války…

Od té doby nám Řehka své choutky několikrát zopakoval. Druláka vyhodili z práce, na mého bratra přišel udavačský dopis, mě si předvolala policie a mohli jsme vidět několik dalších soudních procesů, které nám nade vší pochybnost ukázaly, že vládní mašinérie to s cenzurou a umlčováním nepohodlných názorů myslí smrtelně vážně. Ani nebudu říkat, že výroky premiéra o tom, že jsme ve válce, byly jen metafora a pytel na mrtvoly Vítka Rakušana také nestál vůbec za řeč.

Pěknou tečkou za celým naším případem bylo zvolení bývalého rozvědčíka na Hrad, čímž celé to absurdní drama vyvrcholilo dokonalou pointou.

Dovedete si představit, jak by to u nás vypadalo, kdyby nás Pánbůh neměl rád a nadělil nám řádně tuhou zimu? Kdyby se henten polární vír pootočil tentokrát nad Evropu místo nad USA? Nebo kdyby naši západní bratři nebyli větší pragmatici než my a skutečně přestali kupovat ruskou ropu a plyn, místo aby ji jen přejmenovali? Představte si, co by se stalo, kdyby Němci byli stejně blbí jako Fiala a místo velmi decentního stropu na ruskou ropu, by ji fakt přestali kupovat. Od nejhoršího nás zachránilo přečerpávání ropy na moři, ruská stínová flotila a americké tankery na LNG, které sice nakupují v Rusku, ale díky finanční přirážce se z teroristického plynu staly molekuly svobody. A pak taky ty pomohly dohody velkých kluků, kdy Saúdi přestali dodávat do Číny a začali dodávat ropu do Evropy a Rusové naopak omezili dodávky do Evropy a začali dodávat do Číny…

Od nejhoršího nás zachránilo prachobyčejné pokrytectví elit, takže energie jsou „jen“ na dvojnásobku, potraviny taktéž, podniky zavírají nebo přesouvají výrobu kamsi na druhý konec světa a my se můžeme těšit na pořádnou daň z nemovitosti, poplatky u doktora, emisní povolenky pro domácnosti, které jsou velkou příležitostí a auta jen pro bohaté. Můžeme se těšit na to, že brzy budeme energetickým dovozcem, protože uhelné elektrárny dosluhují, ale nahradí je svítící stromy, jak navrhuje pirát Peksa (Bože, do čehos to duši dal)… vlastně nám to asi může být jedno, protože nějak neregistruju žádnou výhodu být energetickým exportérem, když stejně máme jedny z nejdražších energií v Evropě…

Před časem jsem napsal, že máme ještě jednu příležitost k demonstraci. Pak budou všechny ty zákony na obranu vlasti před svými vlastními obyvateli přijaty a neuděláme už nic. Napsal jsem, že Jindra Rajchl je poslední, kdo v této zemi má dostatek autority a důvěryhodnosti, aby takovou demonstraci udělal.

Proč právě Jindra Rajchl? Protože v posledním půl roce intenzívně pracoval. Jezdil do regionů, setkával se s lidmi a plnil sály. Byl jsem u toho. Nebyl na to sám, kolem něj se sešla celá řada spolupracovníků, kteří nechodili schůzovat, ale lepit letáky. Kteří neseděli kolem stolu a běhali venku, aby ty sály naplnili. Za poslední půlrok vznikla celá podpůrná struktura, která nasbírala zkušenosti, jak se dělají setkání, jak se komunikuje na fejsbůku, jak se dělá reklama a jak se to celé koordinuje. Já říkám Jindra Rajchl, protože on je ta viditelná osoba, ale za ním stojí celá řada dalších lidí, díky kterým to tak je.

Za sobotní demonstrací není jen hemžení a snění o tom, jak národ povstane. Je za tím kupa práce. Koordinátoři, co vypravují autobusy… Je za tím půl milionu letáků, které se vylepovaly, dávaly do schránek či jinak distribuovaly. Je za tím práce ajťáků, jak zvýšit dosah a čtenost. Je za tím organizovaná činnost mnoha lidí, kteří uvěřili, že to má smysl.

Až přijedete na Václavák, tak uvidíte, že na pódiu není žádná reklama strany PRO. Protože tohle není stranická akce. Tohle je akce Česko proti bídě. Nejedete tam dělat Jindrovi preference. Jedete tam kvůli svým dětem a vnoučatům. Mají tam být české vlajky. Tečka. Jen české vlajky. Jdeme tam za naší vlast, protože to je víc, než stranická příslušnost a osobní postoje. Jedeme tam, abychom se přiznali k naší zemi, k jejím základním fundamentům, abychom se přiznali k českým hodnotám a českým snům. Jedeme se pokusit zvrátit výprodej té nejkrásnější země světa. Jedeme tam, aby našim vnoučatům zbylo víc, než jen to, že sice nebudou nic vlastnit, ale budou šťastní. Kdo tam přijede, tak říká celému světu, že to ještě nevzdal, že se s ním dá v budoucnu počítat, že se nebojí práce a je připraven pomoci při obnově.

Stejně jako jsem psal loni v září – je jedno, kdo nás svolal, nejedeme tam kvůli němu. Jedeme tam kvůli svým dětem a naší budoucnosti.

Jindru jsem podpořil, ne proto, že je předseda politické strany, ale protože to prostě umí zorganizovat tak jak se to organizovat má. Protože má představu, jak se takové věci dělají, jak to má vyznít a kam to má dál směřovat. Protože má vytvořenou podpůrnou strukturu ve které lidí přibývá a neubývá… a má je v celé republice. Podpořil jsem ho, protože jeho tým umí sehnat půl milionu letáků, umí zařídit desetitisíce a statisíce shlédnutí na fejsbůku, umí koordinovat autobusy a dělat tisíce dalších drobných prací, které nikdo nevidí, ale bez kterých to nejde. Tímhle se sobotní demonstrace liší od těch předchozích. Kromě srdíčka je v tom i práce.

Nevím, jestli bude v sobotu navrtán nový pramen energie a vzájemnosti, tak jak to bylo loni na začátku září. Ale pokud ano, je pro něj už připravena infrastruktura, aby se ta síla opravdu využila a nepřišla vniveč. Uvidíte.

Demonstrace nejsou volby… Až na ně dojde, pak se budete rozhodovat, komu to hodíte. Budete mít dost času si rozmyslet, jestli organizátor demonstrací bude umět organizovat poslanecký klub. Budete moci dumat, jestli demonstrace na Václaváku znamená i volební hlas. Ale tam ještě nejsme. Teď je zapotřebí zastavit demolici naší země. Je zapotřebí vládě ukázat, kolik nás je. Rozhoduje počet. Nic víc, nic míň. Rozhoduje fotka zaplněnosti Václaváku.

ZDROJ:https://www.vidlakovykydy.cz/clanky/delate-pro-sve-deti

Dočetli jste jeden z našich článků?
Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolný příspěvek, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování ! Volného blogu a také investicí do jeho budoucnosti.
Více o financování zdola se dozvíte ZDE: https://volnyblog.news/podporit-provoz-volny-blog-cz/

vidlákovy kydy

Opačné postřehy. Blog – převzato z blogu Vidlákovy kydy

Opačné postřehy

Celý článek si můžete poslechnout v audio verzi ZDE:

Blog – převzato z blogu Vidlákovy kydy

21.2.2023

Přátelé, na jedné straně tu máme naší skvělou fialovou vládu, která nás vede ke skvělým a radostným zítřkům bez spalovacích motorů, s vyššími daněmi a pozdějším odchodem do důchodu. K tomu je ještě odhodlána bojovat s Ruskem do poslední koruny (a možná i do posledního brance) a ještě nám tvrdit, že to hnědé je cukrová vata. Připravuje si pro to podmínky v podobě kriminalizace svobody projevu a pronásledováním dezinformací, což je v praxi každé slovo kritické k Pětikolce a jejím ojrohodnotným cílům.

Na straně druhé jsem včera zjistil, že se ceny komodit v podstatě dotkly předválečných hodnot.

Ne, chraň Bůh, že by se ceny vrátily na předválečnou úroveň, ale výkupní cena pšenice i řepky klesla na hladinu, kterou si pamatuju z dávnějších let, kdy žádná válka nebyla, ale ceny se přesto dostaly na takovou hodnotu. Z tohoto hlediska je možné říci, že nejvyšší válečné ceny byly v říjnu a listopadu. Kdo tehdy neprodal a čekal, že cena ještě poroste, ten pak sledoval, jak je to měsíc od měsíce horší.

Včera to podle komoditní burzy vypadalo, že se ceny dotkly dna a začnou znovu růst, ale moc jistý bych si tím nebyl. Nikdo totiž nezačal nabízet smlouvy na příští úrodu, protože vyhlídky jsou tak krajně nejisté, že není na co vsadit. Ceny hnojiv jsou pořád docela vysoké – na více než dvojnásobku předválečných časů, ale také zvolna klesají. Pokud by dnes někdo mermomocí chtěl smlouvu na budoucí úrodu, asi by mu nabídli předválečné ceny, což si nikdo nedovede (zatím) představit.

Většina zemědělců u nás má úrodu prodanou. Pokud vím, tak se ke slušným cenám dopracovali a podařilo se jim víceméně nakoupit hnojiva tak, že letošní sezónu snad pokryjí. Ale nějací smolaři se našli. Kdybych byl obchodník, asi bych jim doporučil, aby prodali teď, než ta ztráta bude ještě větší, protože vnější podmínky se mi zdají být čím dál tím klidnější a nevidím pro nějaké větší zdražení komodit žádný důvod. Navíc se teď právě sklízí na jižní polokouli…

Henta globalizace….

Už jsem tu před pár dny psal, že situace na mě dělá dojem, že se normalizuje. Zdá se, že obchodní cesty se prostě přesměrovaly. Rusko dokázalo své suroviny udat jinde a Evropa dokázala potřebné zdroje obstarat také jinde. Co se v Londýnské City rozpojilo, co se v Dubaji napojilo. A co se nenapojilo, to se přečerpává z tankeru do tankeru na moři. Skoro mám chuť prohlásit, že globální obchod si prostě poradil. Něco se ojebalo, něco se změnilo, něco se okecalo, vznikla nová železná opona tam v ukrajinských stepích a hotovo. Světoví obchodníci mají infrastrukturu vybudovanou tak široce, že se to prostě dalo zařídit.

Situace přestává připomínat válku, ale začíná připomínat „jen“ suchý rok na severní polokouli spojený s nějakým tím výpadkem v Suezském průplavu. Jako kdyby se tam někde nahoře kluci dohodli, kde bude ta nová hranice. Jako kdyby ti největší hráči už věděli, jak to celé dopadne. Zdráhám se to říci, ale jako by už byly v mapách nakresleny nové hranice a teď nás čeká ž jen závěrečné divadýlko pro plebs, aby se ještě nechal trochu obrat, než mu to dojde.

Mimochodem… až se vám někdo bude posmívat, že jste varovali před nedostatkem plynu i ropy a ono se to nesplnilo, ergo jste dezolátní dezinformátoři, co zbytečně strašili, tak můžete kontrovat tím, že pravdomluvná média zase strašila humanitární katastrofou v Africe, která kvůli Rusku nebude mít žrádlo a jak vidno, také se to nevyplnilo, ergo jsou úplně stejní dezinformátoři. Nebudu mluvit o tom, že Rusku už asi stokrát došla nafta, jídlo i munice a Putin desetkrát umřel. Prostě si nemáme co vyčítat… rizika byla obrovská a balancovali jsme krůček od obrovského průseru a v jednu chvíli jsme byli milimetr od třetí světové války, přičemž Rusko se na tom nepodílelo…

V blízkých hodinách mají promluvit Biden i Putin. Čeká se, jestli neohlásí plnohodnotnou válku, případně se rozjede nějaká další velká akce… a je skutečně možné, že se tak stane. Ale kdybych si teď musel na něco vsadit, tak bych si podle světových cen komodit myslel, že Biden přišel Zelenskému říci, jak bude vypadat nová Ukrajina a jede vysvětlit Polákům, aby si na Volyň nechali zajít chuť. Kdybych musel říci nějakou předpověď, tak bych teď řekl, že Putin neohlásí nic nového. Poděkuje statečným vojákům a ohlásí, že jsou blízko vítězství v Bachmutu.

Podle klesajících cen klesá i intenzita války a pokud se mýlím, tak se mýlí i světoví analytici, kteří mají mnohem lepší zpravodajské informace než já. Pokud teď Putin ohlásí nějakou eskalaci a rozjede se ještě mnohem větší válka, tak se Rusům podařilo přípravy dokonale utajit. Burzy teď spíš věští, že vše směřuje ke konci, který už velcí hráči zřetelně vidí.

Přidejte si k tomu slova našeho skoroprezidenta, který mluvil o tom, jak nežijeme v ideálním světě a je možné, že získat zpátky ukrajinské území, bude příliš drahé… Nebo fakt začne velká ruská ofenzíva, které Ukrajina nebude schopná čelit?

Hele, já fakt nevím. informace jsou protichůdné a neberte tuto úvahu jako nějakou předpověď. Ale tak nějak se cítím povinen vás upozornit nejen na předzvěsti katastrofy, ale i na ty opačné signály. Komodity zpravidla nelžou.

ZDROJ: https://www.vidlakovykydy.cz/clanky/opacne-postrehy

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolný příspěvek, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování ! Volného blogu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte ZDE:  https://volnyblog.news/podporit-provoz-volny-blog-cz/

Pořád dobrý? Blog – převzato z blogu Vidlákovy kydy

Pořád dobrý?

Celý článek si můžete poslechnout v audio verzi ZDE:

17.2.2023

Blog – převzato z blogu Vidlákovy kydy

Tak jsme se dozvěděli, že prezident Zelenský propůjčil 10. horské vojenské brigádě jméno Edelweiss. Tedy jméno, které nosila i nacistická protipartyzánská jednotka. Naše média to buď přešla mlčením a nebo bagatelizováním. Jde přece o jméno květiny a že se podobně jmenuje i nějaká náckovská jednotka… to je jen souhra okolností. To s ničím nesouvisí. S nacistickou symbolikou to nemá nic společného, Ukrajina je demokratický stát, který stojí na stráži proti ruským asijským hordám, nadto Rusové mají v armádě víc nácků než Ukrajinci, atd. atd.

Když se objevil prapor Azov a Jaromír Štětina vodil jeho šéfíka po ojroparlamentu, tak to bylo v pohodě. Žádný nacismus, ale stará ukrajinská runa.

Když se začaly objevovat pomníky s Banderou, tak to také nic neznamenalo, je to prostě ukrajinský patriot, který nikdy nikoho nezabil, ani nemohl, protože seděl v německém koncentráku.

Pak se ukázalo, že Babímu Jaru se nejsnáze dostanete po třidě Stěpana Bandery a navazující ulicí Romana Šuchevyče, což byl imho ten chlap, který už k tomu vraždění vydával přímé rozkazy a podílel se na tom.

Pak se ukázal vrchní velitel ukrajinských vojsk Zaalužný, který se vyfotil s portrétem Bandery za sebou.

A mezi tím se objevovaly stovky videí s ukrajinskou verzí síghajlíčku i patřičným vymršťováním pravé paže k pozdravu.

A teď tu máme brigádu Edelweiss.

Pořád dobrý? Pořád to není dost?

Můj moudrý tatínek vždycky říkával, že žádný průšvih se nestane naráz. Pánbůh ve své nekonečné moudrosti a dobrotě vždycky dává nějaká varování. Nějaké menší předprůšvihy. Ano, něco se stane, ale člověk z toho ještě vyvázne ze zdravou kůží, ztráty jsou minimální, je kolem toho mnohem větší haló, než je pak realita… A takových varování je víc. Málokdy se stává, že by se opravdu kardinální malér spustil jako blesk z čistého nebe. Takhle to dělá jen příroda. To prostě přijde zemětřesení, tsunami nebo tornádo a nenaděláte nic.

Ale lidské průšvihy vždycky předchází celá řada varování. Málokdy se vám v autě rozsype motor naráz. Většinou se nejdřív rozsvítí nějaké kontrolky, změní se zvuk, začne tam někde rachotit, ale auto pořád jede… a pokud to člověk ignoruje, přijde pak najednou velké křách… a je to v háji.

V poslední době tohle vidíme všude kolem sebe.

V Evropě najednou není dost elektriky, její cena značně vzroste, státy dělají spoustu opatření, aby se to nějak zvládlo… a ono se to zvládlo. Vyvázli jsme z toho sice pošramoceni, ale mnohem méně, než to vypadalo před půl rokem. Tohle je ukázkové varování. Něco se rozsypalo, ale jen trochu. A co byl výsledek tohoto varování?

Více grýndýlu!

Auta jsou plná čipů, které se vyrábějí na druhém konci světa. V současné krizi jsou čipy nedostatkové, výroba se zdržuje, prodražuje, uvažuje se o uzavření některých továren… Jsme pošramoceni, ale ne zase tak moc. Co byl výsledek tohoto varování?

Více elektroaut a více čipů!

Náš Tchajwanec Vystrčil si udělá jednu návštěvu, díky tomu Škodovka přišla o celý čínský trh, opět to znamenalo pošramocení, ale opět se to ještě nějak zvládlo. Co je výsledkem?

Na Tchajwan pojede ještě i Pekarová!

Od jara upozorňujeme, že vývoj války na Ukrajině není tak optimistický, jak nám ho média líčí. Od jara jsme už mnohokrát stáli před faktem, že Rusku nedochází ani jídlo, ani náboje, ani nafta, ani lidé. Putin neumřel, nikdo ho nesvrhl. Raket mají také pořád dost. Jsme konfrontováni s nekonečnými řadami ukrajinských hrobů. Co je výsledek?

Musíme vyrábět víc munice, řekl Stoltenberg!

Od jara tady naprosto zbytečně upozorňuju, že na Ukrajině vyvolávají démona. Stěpan Bandera vstal z hrobu a začíná řádit. Každou chvíli vidíme nějaký další důkaz. Každou chvíli musí nějaký studovaný ukrajinista zachraňovat situaci a vysvětlovat, že to vůbec ale vůbec nic neznamená. Stejně jako nic neznamenali ti umírnění lidojedi v Sýrii. Teď přidají ještě ten Edelweiss. Zcela otevřeně. Už se ani nesnaží to maskovat. A jak vypadá naše poučení?

To nic neznamená, ostatně soudíme, že Rusko musí být zničeno!

Už celé měsíce upozorňujeme na bojechtivost naší vlády i bojechtivost našeho nového prezidenta. Slyšíme jeho výroky, on se tím vlastně nijak netají. Vláda chystá náhubkové a mobilizační zákony, jeden vyhozený Klíma na tom nic nemění (o tom si řekneme zítra). Všechno jede nastavenou cestou, každý den slyšíme nějaké nové varování… A co je výsledek?

To nic neznamená, nic nám nehrozí, všechno je v nejlepším pořádku, už brzy zvítězíme.

Já už dlouho vlastně nejvíc zírám na to, kolik ta naše společnost vydržela. Jsem úplně unesen z toho, jak moc to v jejím soukolí rachotí, ale pořád ještě najdeme ráno v obchodě čerstvé rohlíky… (i když poněkud drahé). Ale skřípe v tom pořádně. Každý den to slyšíme, každý den to vidíme v televizi, každý den o tom čteme. Ne tady u nás dezinformátorů a dezolátů. Dozvídáme se to normálně z majnstrýmu… Ale prý to nevadí. Rozsvícené kontrolky nic neznamenají, všechno je v nejlepším pořádku.

Až budete přemýšlet, proč jdu na demonstraci, tak přesně proto.

ZDROJ: https://www.vidlakovykydy.cz/clanky/porad-dobry-0

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolný příspěvek, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování ! Volného blogu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte ZDE:  https://volnyblog.news/podporit-provoz-volny-blog-cz/