Studie: Čím více vakcín pro kojence země vyžadují, tím větší je úmrtnost dětí mladších 5 let
7.8.2023
Celý článek si můžete poslechnout zde:
Studie, která se nyní objevila, zcela zpochybnila tvrzení vakcinačních propagandistů o tom, že čím více vakcín v dětství, tím je společnost zdravější.
Již dlouho se objevovaly zprávy o vysokém výskytu autismu v zemích, kde je ve větší míře zavedeno očkování kojenců, zatímco na druhou stranu se zjistilo, že v neproočkovaných zemích se autismus téměř nevyskytuje.
Argumentem pro stále vyšší počet vakcín aplikovaných malým dětem mělo být snížení jejich úmrtnosti. Nicméně nová studie ukázala, že je to přesně naopak: Čím více vakcín je kojencům aplikováno, tím větší je v dané zemi úmrtnost nejmenších dětí…
Vysoce rozvinuté země, které vyžadují nejvíce dávek neonatální vakcíny, mají tendenci mít nejhorší úmrtnost u dětí mladších 5 let, podle recenzované studie zveřejněné 20. července v Cureus.
Výzkumníci Neil Miller, ředitel Institutu lékařského a vědeckého výzkumu v Novém Mexiku, a Gary Goldman, který má doktorát z informatiky, provedli několik analýz založených na datech z let 2019 a 2021, aby prozkoumali potenciální vztahy mezi počtem očkování v raném dětství vyžadovaných rozvinutými zeměmi a jejich úmrtností novorozeneckou, kojeneckou a u dětí mladších 5let.
Podle globálních zdravotnických expertů se jen málo opatření v oblasti veřejného zdraví může srovnávat s dopadem vakcín, kterým se připisuje snížení nemocnosti, postižení a úmrtí na řadu infekčních onemocnění.
Studie však zjistila, že rozvinuté země vyžadující více novorozeneckých očkování tím v důsledku naopak zvyšují dětskou úmrtnost, což zpochybňuje myšlenku, že více aplikovaných vakcín vždy vede k menšímu počtu úmrtí.
„Náš článek zkoumal potenciální souvislosti mezi počtem dávek vakcín v raném dětství, které vyžadují rozvinuté země, a jejich mírou úmrtnosti v raném dětství,“ řekl Miller v e-mailu The Epoch Times.
„Některé národy například podávají vakcíny proti hepatitidě B a tuberkulóze (BCG) svým dětem krátce po narození. Zjistili jsme, že národy, které vyžadují obě vakcíny, měly výrazně vyšší kojeneckou úmrtnost ve srovnání s národy, které nevyžadují ani jednu vakcínu.“
Výzkum Millera a Goldmana začal v roce 2011, kdy publikovali článek využívající údaje z roku 2009, který ukázal méně příznivou míru kojenecké úmrtnosti mezi vysoce rozvinutými zeměmi, které vyžadují nejvíce kojeneckých očkování.
Nedávná studie zopakovala původní studii s využitím údajů z let 2019 a 2021 z 50 zemí, kde se dávky dětských vakcín pohybují od 12 do 26. Výsledky ukázaly, že kojenecká úmrtnost se zvýšila o 0,167 úmrtí na 1 000 živě narozených dětí za každou další dávku vakcíny přidanou do očkovacího schématu, což podporuje zjištění dřívější studie.
Dvacet devět zemí mělo v roce 2009 menší kojeneckou úmrtnost než Spojené státy, ale do roku 2019 se Spojené státy dostaly na 44. místo v hodnocení kojenecké úmrtnosti a v roce 2021 se umístily až na 50. místě – navzdory tomu, že vyžadují nejvyšší počet kojeneckých vakcín ze všech zemí.
Očkování proti hepatitidě B a tuberkulóze může zvýšit úmrtnost
Ve své nejnovější studii Miller a Goldman rozšířili svůj výzkum tak, aby posoudil dopad vakcín proti hepatitidě a tuberkulóze na úmrtnost novorozenců (děti mladší 28 dnů), kojenců do 1 roku a dětí mladších 5 let.
Údaje o úmrtnosti a očkovací plány byly sestaveny z UNICEF, Světové zdravotnické organizace, Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí a národních vlád.
Národy pak byly seskupeny na základě toho, zda vyžadují nulu, jednu nebo dvě dávky vakcíny podané novorozencům, aby se zjistila jejich statistická významnost pro míru úmrtnosti tří věkových skupin.
Asociace demonstrovaná analýzou ukázala, že neonatální vakcíny proti hepatitidě B a tuberkulóze nemusí přispět k celkovému snížení úmrtnosti v zemích, kde jsou kojenci vystaveni nízkému riziku úmrtnosti na nemoci, na které jsou vakcíny zaměřeny.
V těchto zemích mohou kojenci skutečně pociťovat větší rizika z očkování.
Snížení dávek vakcín pro kojence snížilo úmrtnost
Pomocí údajů z roku 2021 vědci zjistili statisticky významný rozdíl 1,28 úmrtí na 1000 živě narozených dětí mezi průměrnou kojeneckou úmrtností mezi národy, které své novorozence vůbec neočkovaly, a těmi, které vyžadovaly dvě dávky vakcíny.
Při každém snížení šesti dávek vakcíny podaných během kojeneckého věku se kojenecká úmrtnost snížila přibližně o jedno úmrtí na 1 živě narozených dětí.
Navíc vakcíny podané během prvního roku života měly větší vliv na úmrtnost dětí mladších 5 let ve srovnání s vakcínami podávanými ve druhém až pátém roce života, což naznačuje, že mladší kojenci, kteří obecně váží méně a dostávají více vakcín v kratším období, mají významně vyšší pravděpodobnost výskytu nežádoucí reakce vedoucí k hospitalizaci nebo úmrtí.
„Vakcíny proti hepatitidě B a tuberkulóze podané krátce po narození, kdy je imunitní systém nezralý a novorozenec má nízkou hmotnost, mohou zvýšit zranitelnost vůči závažným nežádoucím reakcím a úmrtím, které nakonec přispívají k vyšší úmrtnosti novorozenců, kojenců a dětí mladších pěti let,“ řekl Miller.
Sekvence a kombinace očkování mohou ovlivnit úmrtnost
Ve většině zemí dochází k více než polovině úmrtí kojenců během novorozeneckého období, přičemž asi 75 procent novorozeneckých úmrtí se vyskytuje během prvního týdne života, kdy jsou podávány neonatální vakcíny, podle Millera.
Oškování, ke kterým dochází během tohoto období, mají velký dopad na novorozence, kojence a děti mladší 5 let.
Studie uvádí, že novorozenecká úmrtnost v USA zahrnuje 61 procent kojenecké úmrtnosti a 52 procent míry úmrtnosti u dětí mladších 5 let…
Leave a Reply
Want to join the discussion?Feel free to contribute!