Skupina 12 europoslanců poslala dopis WHO vymezující se proti zavádění diktátorských pravidel

Celý článek si můžete poslechnout v audioverzi zde:

29.11.2023

Zřejmě i v souvislosti s tím, že zbývají poslední dva dny k zaslání námitek proti změnám Mezinárodních zdravotních předpisů, které byly údajně schváleny již v květnu 2022, se nyní na poslední chvíli rozhodla skupina europoslanců zaslat WHO dopis, ve kterém se vůči změnám MZP vymezuje.

Světová zdravotnická organizace (WHO) chce změnit mezinárodní právo týkající se pandemií. Aby změny prosadila, snaží se nyní porušovat pravidla.

Skupina 12 poslanců Evropského parlamentu protestovala proti tomuto stavu věcí. Zaslali dopis WHO s žádostí o vysvětlení.

Poslanci Evropského parlamentu objevili něco zvláštního. Na internetových stránkách WHO je k dispozici dokument o změnách Mezinárodních zdravotních předpisů z roku 2005.

WHO cituje tento dokument jako důkaz, že na Světovém zdravotnickém shromáždění v květnu 2022 se hlasovalo o některých pozměňovacích návrzích.

Dochází ke dvěma důležitým změnám: změny vstoupí v platnost mnohem rychleji – již ne po 24 měsících, ale po 12 měsících – a lhůta pro podání námitky se zkrátí z 18 na 10 měsíců. To by znamenalo, že by mohli zavádět změny mnohem rychleji.

Poslanci upozorňují, že pozměňovací návrhy mohou vstoupit v platnost pouze v případě, že hlasování proběhlo správně a většina členských států byla přítomna a hlasovala pro.

Skupina o tom na webových stránkách WHO nenašla žádné důkazy. Poslanci proto požadují, aby šéf WHO Tedros předložil nezvratné důkazy o tom, že hlasování v květnu 2022 skutečně proběhlo tak, jak WHO tvrdí.

Do čtvrtka chtějí přesně vědět, kolik členských států bylo hlasování přítomno a kolik členských států hlasovalo pro pozměňovací návrhy.

Pokud WHO neposkytne důkazy včas, prohlásí poslanci EP dokument za neplatný.

Dopis podepsali Rob Roos, Rob Rooken, Cristian Terhes, Ladislav Ilčić, Virginie Joron, Francesca Donato, Hermann Tertsch, Margarita de la Pisa Carrion, Joachim Kuhs, Marcel de Graaff, Emmanouil Fragkos a Ivan Vilibor Sincic.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *