Ruské ministerstvo obrany zveřejnilo nové dokumenty o americkém programu biologických zbraní na Ukrajině, podle nichž se na něm podílely také společnosti Pfizer a Moderna.

ZDROJ

Nejnovější vydání
Ruské ministerstvo obrany zveřejnilo 11. května v tiskovém prohlášení další podrobnosti. Přeložil jsem ruské prohlášení a převzal odkazy z původního vydání.


Začátek překladu:
Ruské ministerstvo obrany pokračuje ve studiu materiálů o realizaci vojensko-biologických programů Spojenými státy a jejich spojenci z NATO na území Ukrajiny.
Již jsme zmínili Roberta Popea, ředitele Kooperativního programu pro snižování hrozeb a iniciátora myšlenky centrálního skladu vysoce nebezpečných mikroorganismů v Kyjevě.
Ve svém prohlášení z 10. dubna 2022 Papež uvedl, že „…není důvod tvrdit, že na Ukrajině probíhá výzkum vývoje biologických zbraní…“. Předtím prohlásil, že „…Američané nenašli žádné biologické zbraně, když začali spolupracovat s Ukrajinou, a dosud žádné nenašli. Ukrajina navíc nemá infrastrukturu pro vývoj a výrobu biologických zbraní…“
Dovolte mi připomenout, že pojem „biologické zbraně“ zahrnuje biologické preparáty obsahující mikroorganismy a toxiny způsobující nemoci, jakož i prostředky k jejich podávání a používání.
Zatímco ukrajinský zdravotnický systém se zajímá především o společensky významné nemoci, jako je HIV, dětská obrna, spalničky a žloutenka, klienty z USA zajímá zcela jiná problematika: cholera, tularémie, mor a hantaviry (pozn. př.: Tularémie – zaječí nemoc – je závažné infekční onemocnění způsobené bakterií Francisella tularensis. Postihuje především zajíce a polní hlodavce, ale je přenosné i na jiná zvířata a na člověka.).
V průběhu vojenské operace na území Ukrajiny byly zjištěny skutečnosti o práci s výše uvedenými patogeny, které jsou potenciálními látkami pro biologické zbraně. Současně bylo zjištěno, že Ukrajina požádala výrobní společnost, zda by mohla drony Bayraktar vybavit aerosolovým zařízením.

Kromě toho 9. března ruské průzkumné jednotky v Chersonské oblasti odhalily tři bezpilotní letadla vybavená 30litrovými kontejnery a zařízením na rozprašování přípravků. Koncem dubna bylo u Kachovky nalezeno dalších 10 kusů.

Všechny tyto informace zpochybňují tvrzení amerických odborníků.

Schéma americké koordinace biologických laboratoří a výzkumných ústavů na Ukrajině jsme již představili. Předběžná analýza ukazuje, že Ukrajina je v podstatě testovacím prostorem pro vývoj komponentů biologických zbraní a testování nových vzorků látek.
Ruské ministerstvo obrany bylo schopno objasnit uvedený systém.
Je třeba poznamenat, že vedoucí představitelé Demokratické strany jsou propagátory vojensko-biologických aktivit USA na Ukrajině.
Více na Anti-Spiegel
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *