Pravá ruka Rockefellerů je po smrti: Henry Kissinger zemřel ve věku 100 let

Celý článek si můžete poslechnout v audioverzi zde:

30.11.2023

Henry Kissinger byl zejména od 60. let jedním z čelních hybatelů nejen americké, ale dokonce i světové politiky. Právě někdy na přelomu 50. s 60. let se stal pravou rukou rodiny Rockefellerových.

Bylo známo, že jeho ústy hovořila právě tato vysoce vlivná rodina, velmi blízko měl Kissinger zejména k Davidu Rockeffelerovi.

Jen stěží bychom ve vrcholné světové politice našli někoho, kdo tak dlouho a zásadním způsobem ovlivňoval politické dění.

Henry Kissinger, nesmírně vlivný bývalý americký ministr zahraničí, který si vysloužil pověst prozíravého diplomata, ale vysloužil si také  mezinárodní odsouzení a obvinění z válečných zločinů za svou klíčovou roli při rozšiřování americké přítomnosti ve Vietnamu a při americkém bombardování Kambodže, zemřel ve středu.

Bylo mu 100 let.

Kissinger, židovský uprchlík z nacistického Německa, dosáhl vrcholu amerického politického establishmentu. Byl ministrem zahraničí a poradcem pro národní bezpečnost za dvou republikánských prezidentů, Richarda Nixona a Geralda Forda, a po desetiletí radil mocným vůdcům obou amerických politických stran.

Kissingerovi kritici ho odsuzovali za ústřední roli, kterou sehrál při rozšiřování amerického vojenského angažmá ve Vietnamu, při rozsáhlém bombardování Kambodže a při podpoře brutálních režimů v Argentině, Chile, Indonésii a Pákistánu.

Kissingerovi odpůrci ho ne neprávem označili za válečného zločince a někteří ho vyzvali, aby čelil obvinění v Haagu.

Během falešné covidové pandemie Kissinger v komentáři pro Wall Street Journal vyzval k novému postcovidovému světovému řádu.

Kissinger si byl samozřejmě vědom, že má mnoho následovníků, kteří budou v jeho díle pokračovat. Těsně před svojí smrtí mohl sám sledovat, jak svět spěje přesně tam, kam ho on sám dlouhá desetiletí směřoval.

Henry Kissinger bojoval za nastolení Nového světového řádu až do své smrti.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *