Největší finanční podvod na spotřebitelích v novodobé historii

Celýčlánek si můžete poslechnout v audio verzi zde:

Soudy České republiky vynášejí rozhodnutí, ale novináři se bojí informovat!! Na životním pojištění byly okradeny miliony lidí o desítky miliard korun. Namočily se všechny velké pojišťovny.

Zapomeňte na kampeličky, ve srovnání s touto kauzou šlo jen o drobné. Problém neplatných životních pojistek se totiž týká až 10 milionů smluv!!! Miliony lidí tak přišly o své peníze a jde o desítky miliard korun! Miliony lidí nevědí o tom, že kvůli neplatnému životnímu pojištění dluží berňáku, že ručí bance za své hypotéky neplatnými životními pojištěními a rozhodně netuší, že v případě pojistné události nemají nárok na výplatu pojistného plnění.

Soudy i finanční arbitryně již v tisících sporů klientů s pojišťovnami rozhodly, že pojišťovny v letech 2005 až 2013 (a některé i později) uzavíraly absolutně neplatné smlouvy životního pojištění. Problém je systémový a nejčastěji se týká pojistných smluv označovaných jako investiční životní pojištění – jde o smlouvy uzavírané především tzv. „na spoření“. A to i tehdy, pokud tyto pojistné smlouvy poskytovaly také pojistnou ochranu (jako v případech smluv Flexi od Pojišťovny České spořitelny/Kooperativy). Neplatnost způsobuje už jen formulář pojistných smluv, ten nebylo možné vyplnit tak, aby byla smlouva ve výsledku v pořádku.

Pojišťovny přitom vybraly od spotřebitelů úspory v řádu stovek miliard Kč. Desítky miliard byly následně z pojišťoven vyvedeny pryč do zahraničí formou dividend. Pojišťovny nemají zájem nic vracet.

Jde o naprostý kolaps státní regulace, kterou zajišťuje ČNB. Seznam dotčených pojišťoven je přitom ohromující – namočeny jsou samozřejmě obě největší, tedy Česká pojišťovna (dnes Generali Česká pojišťovna) a Kooperativa pojišťovna. Ale problém má také Allianz pojišťovna, AXA životní pojišťovna (dnes UNIQA), Česká podnikatelská pojišťovna, Generali pojišťovna (dnes Generali Česká pojišťovna), ČSOB pojišťovna, MetLife (dříve Amcico, Aviva), Nationale Nederlanden (dříve ING), Pojišťovna České spořitelny (dnes Kooperativa pojišťovna). Výčet nepochybně není konečný, přesto jde o více než 90 % uzavřených pojistných smluv životního pojištění v uvedeném období.

Že se o problému neplatných životek veřejně nemluví? Že žádná pojišťovna dosud nepřišla o licenci? Že orgány činné v trestním řízení neřeší tento neuvěřitelný podvod na spotřebitelích? Žijeme přeci v České republice… ČNB jako hlavní regulátor má nulový zájem problém řešit, a to i s ohledem na své smutné historické angažmá v této věci (viz např. role Miroslava Singera, dnes klíčového muže Generali). A protože samotné pojišťovny jsou největšími zadavateli reklamy, je pro ně snadné ve spolupráci s ČNB celou věc vymlčet. Média si raději ukousnou z koláče peněz na reklamu a svorně mlčí. ČNB přitom ostudně ignoruje rozsudky soudů, vč. rozhodnutí Nejvyššího a Ústavního soudu, přihlíží okrádání klientů pojišťoven a nereaguje ani na přímý pokyn z Poslanecké sněmovny, aby varovala veřejnost kvůli neplatným smlouvám životního pojištění a neoprávněnému snižování pojistného plnění.

Řešte to s odborníky, než bude pozdě!

Každý zná někoho, kdo v minulosti uzavřel životní pojištění. Můžete to být Vy, někdo z rodiny, přátelé, kamarádi, spolupracovníci. Informace o neplatných smlouvách životního pojištění je třeba sdílet s ostatními, dokud pojišťovny nezablokují i tento komunikační kanál!

Přijaté pojistné na neplatnou pojistnou smlouvu musí pojišťovna vrátit. A to je rozhodně dobrá zpráva pro většinu klientů, kteří se aktuálně potýkají s rostoucími výdaji domácností kvůli inflaci. Právě v pojistných smlouvách hledejte rezervy pro úhrady účtů za plyn a elektřinu a jiné nezbytné výdaje.

Nečekejte na nic, protože čas hraje jen ve prospěch pojišťoven. Stát nikomu z Vás nepomůže!!! Vyčerpávající informace k problému neplatných smluv životního pojištění pro veřejnost uvolňuje například neziskový projekt Podvedení klienti ( www.podvedeniklienti.cz ), včetně možnosti provést jednoduchý test platnosti pojistné smlouvy. Pomoc je možné též hledat u organizací Asociace občanských poraden ( www.obcanskeporadny.cz ) či u Člověka v tísni ( www.clovekvtisni.cz ).

Mimo jiné se dočtete: jak se snadno stát daňovým dlužníkem kvůli pojišťovně, jak byla ČNB prokazatelným spoluviníkem a úmyslným dezinformátorem (vč. zhodnocení role Miroslava Singera, Jiřího Rusnoka a Tomáše Nidetzkého), jak finanční poradci a zprostředkovatelé dělají mrtvé brouky a nechávají své klienty v průšvihu kvůli obavě ze storna provizí, jak se klienti sami brání navzdory klackům pod nohy házeným státní správou, o roli advokátních kanceláří zastupujících pojišťovny (vč. zhodnocení role PRK v činnosti České advokátní komory a zlobování legislativního procesu zákona o hromadném řízení).

ZDROJ: Tadesco https://tadesco.org/pojistovacky-podvod-stoleti/

Všechno důležité najdete ZDE :https://volnyblog.news/