Mazaný Putin uštědřil na Silvestra všem svým nepřátelům novou krutou lekci!
Celý článek si můžete poslechnout v audio verzi ZDE:
Jak jsme již několikráte napsali, Putin je politik, který nepřemýšlí na pár tahů dopředu, ale o hned několik partií dopředu. I na konci letošního roku tomu nebylo jinak. Naoko, pro neinformovaného diváka měl Putin plné ruce práce, aby koordinoval své neschopné generály, aby uspořádali na Ukrajině pořádný Silvestrovský raketový ohňostroj, a aby pozvedl údajně nízkou morálku svých vojáků. Západní média Putinovi jako obvykle sedla na lep, a nikdo si ani nevšiml, že do Moskvy přicestovalo pár ředitelů tajných služeb a generálů ze Středního východu. Proč taky. Je přeci lepší neinformovat, že Putin zase všechny napálil! A tentokráte pořádně. V důsledku Silvestrovských moskevských ujednání se už v Německu prý začala rozpadat vláda, a USA prý dopadnou ještě hůř! Vezměme to ale popořádku.
- Začneme s ropou a plynem. Jak jistě víte EU a USA vymyslely sankce, aby Putin nemohl prodávat ropu do světa. A Putin sankce obešel. Domluvil se a od Nového roku začíná vyvážet ruskou ropu a plyn z Iránu. Vtipem je, že Putin dodá ruskou ropu a zemní plyn přes Kaspické moře a Kazachstán do severního Iránu a východního Turecka, a při přechodu hranice se ruská ropa a plyn přejmenují na iránské energie a dodají se tamním domorodým spotřebitelům, místo iránské ropy a plynu. A Irán na oplátku naloží svou ropu a svůj zemní plyn v přístavech na jihu Iránu na indické, pakistánské, čínské a další lodě, a nalepí na ně cedulky, to je ruská ropa, a to je ruský plyn, a naložené lodě zamíří na Asijské trhy. Putin, Iránci, Turkové, Pákistánci, Indové, Číňané a další Asiaté si už mnou spokojeností ruce, protože na rozdíl od sankcemi zakázaného vývozu ropy ze severoruských a jihoruských přístavů ušetří letos miliardy na dopravě, protože z Iránu to je k nim blíž, a budou tak mít levné energie! Tím vyrobí levné zboží a budou mít práci. Na rozdíl od nás!
- Mezera mezi nabídkou a poptávkou plynu v Evropě bude v letošním roce 30 miliard metrů krychlových, oznámil předseda Mezinárodní agentury pro energie Fatih Birol. (Pro srovnání, Česko v roce 2021 spotřebovalo 9,4 miliardy m3 plynu.) Nedostatek plynu v Evropě nebude v roce 2023 možno nahradit, protože dodávky plynu na světový trh budou nejnižší za poslední roky. Tento nedostatek plynu potrvá několik let, a bude ho zhoršovat rostoucí poptávka Asie a Číny! Jak vidíte Asiaté se domluvili s Rusy a budou mít plynu dost! Podle Birolla bude muset EU vynakládat několik let ročně nejméně 100 miliard EUR (Více jak jeden státní rozpočet Česka. 0,7% HDP EU.) na investice do energetiky, aby nahradila dodávky levného ruského plynu. Letošní objem transferů ruské ropy přes Irán 5 milionů tun, a plynu 10 miliard m3.
- Rusko se propojilo s Iránem v dopravní síť ISNTC, a přes ni už putuje krom ropy a plynu i obilí do Indie. Letos k tomu mají přibýt ruská hnojiva, která Brusel zakazuje vyvážet do Afriky! Když poprvné po roce dorazila uvolněná zásilka sankciovaných hnojiv, vláda v Malawi dokonce uspořádala pro ruskou slavnost! Koridor ISNTC zkrátí cestu z Indie do Petrohradu ze 45 na 25 dní, a cesta je o 30% levnější, než Suezským průplavem. Iránské a Turecké lodě mají letos dostat povolení, aby se mohly plavit po ruských vnitrozemských mořích a velkých řekách. To dosud nikdo neměl! Postupně přes Azovské moře, Don, průplav (foto), Volhu, a severní průplavy, se dá lodí plout až do Petrohradu a Archangelsku. Trump se po dobu svého úřadu všech sil snažil zabránit tomuto transportnímu propojení Ruska s Asii. To čemu Trump roky bránil, dokázaly Brusel a Biden Putinovi zařídit za jediný rok svými sankcemi.
- Dovoz Indie z Ruska vzrostl v dubnu až říjnu 2022 o 413 % na 25,12 miliardy dolarů, ve srovnání se stejným obdobím minulého fiskálního období. Vývoz do Ruska však vzrostl pouze o 2,12 % na 1,65 miliardy dolarů, což vytvořilo do očí bijící obchodní deficit . Aby Indie podpořila svůj vývoz do Ruska umožnila svým bankám, aby od |Nového roku obcházely sankce, a místo dolarů používaly v obchodech s Ruskem rupie! Očekává se, že tento trend vytlačování dolaru z obchodů v Asii bude rychle pokračovat!
- Přesně jak jsme loni na jaře předpokládali, Rusko které je ekonomicky soběstačné, nemá problém obcházet sankce, protože ruské energie, suroviny a hnojiva a potraviny jsou světové nedostatkové komodity, a není je čím nahradit, a zároveň Rusko za ně dováží průmyslové a spotřební zboží, které umí každý na světě vyrobit. Evropa tak sankcemi přišla o levné energie, a o vývozní trh pro své výrobky. Rusko pouze vyměnilo své odběratele a dodavatele. Protože průmyslového a spotřebního zboží je na světě přebytek, bude EU zasažena recesí a de-industrializací.
- 28. prosince se v Moskvě setkali šéfové ruské, syrské a turecké tajné služby, a dohodli se na ukončení Syrského konfliktu. Erdogan, tak hodil přes palubu USA, které konflikt rozpoutaly. Turecko se chce ještě více zapojit do obchodu s Ruskem. Vše souvisí s nástupem Putinova přítele Benjamina Netanjahu do čela Izraele. Očekává se restart vztahů Izrael Rusko. Poprvé v dějinách tak Rusko vytlačilo země Západu z celé oblasti od Turecka, po Egypt, a zemí Perského zálivu. Za vším stojí bruselské sankce! Ty umožnily zemím třetího světa nakupovat levné ruské energie a platit za ně zbožím. Obrovský kšeft se z Evropy přestěhoval do Afriky, Arábie, Jižní Ameriky a Asie! Ruský vliv v celé oblasti na jih od Ukrajiny roste, americký upadá. Putin ukazuje, že válka na Ukrajině byla promyšlena do nejmenších detailů, na rozdíl od reakcí Bruselu i Západu.
- Důsledky jsou už patrné v Německu. Těsně před Silvestrem proniklo na veřejnost, že německá ministryně zahraničí Annalena Baerbocková, má už zakázáno se podílet na vypracování koncepce národní bezpečnosti Německa. A že dokonce bylo všem diplomatům a úředníkům jemně naznačeno, že ministryně už nereprezentuje oficiální linii německé zahraniční politiky.
- Z toho, že německá vláda veřejně označila svoji ministryni zahraničí za nesvéprávnou osobu, která si může mektat, co chce, ale nikdo ji nesmí brát vážně, je jasné, že němečtí průmyslníci už zaveleli k záchraně německého průmyslu, který je likvidován sankcemi na energie a konkurencí Asie. A protože Česko je ekonomicky 17 spolková země, není náhodou, že se už i v pražských kavárnách šušká, že je nejvyšší čas rekonstruovat vládu.