,

Ľubomíra Bačíková, 23.12.2023, ranní zprávy, 2x denně čerstvé zprávy ze zahraničí i z domova, kliknout na foto

23.12.2023: Ranní zprávy, Každodenní zprávy z domova i ze světa, které Vám posílám 2x denně:

❤️ „Člověk, který nikdy neplakal, nežil opravdový život“ —  Jan Werich

🎄🙏VIANOČNÁ MOTLITBA

Aby dobrých ľudí bolo dosť,

aby sme žili iným pre radosť,

aby deti netrpeli,

aby mladí neumreli,

aby zdravie víťazilo,

aby sme sa mali k sebe milo,

aby sme mali veľa síl,

aby sme zažili pekných chvíľ,

aby sme vedeli pomocnú ruku dať a

aby sme sa nezabudli smiať:

Požehnané  a láskyplné Vianoce

Všetkým z celého srdca želám❤️❤️❤️

Ľubomíra

 

📌💥💥💥💥💥💥💥💥💥Už to leze ven! Evropskou unii řídí Soros, ne nějaká Uršula. Polsko a Maďarsko budou zničeny – tady je ďábelský plán jak. Budeš bojovat s covidem, nebo shoříš v pekle – ARFA.cz – Argumenty & Fakta (Už webovou stránku zablokovali, jako nedůvěrné informace!!!

https://www.arfa.cz/uz-to-leze-ven-evropskou-unii-ridi-soros-ne-nejaka-ursula-polsko-a-madarsko-budou-zniceny-tady-je-dabelsky-plan-jak-budes-bojovat-s-covidem-nebo-shoris-v-pekle/

Zleva: Alex Soroš (syn miliardáře Soroše), Věra Jourová, George Soroš a Heather Grabbe (ředitelka Open Society European Polici Institute v Bruselu) Miliardář a spekulant Soroš je považován za bílého koně, tedy: „nejsou to jeho peníze, které rozdává.“ (Věra Jourová, Česká politička, podnikatelka a právnička…

Věra Jourová je česká politička, podnikatelka a právnička, v letech 2014 až 2019 komisařka pro spravedlnost, ochranu spotřebitelů a otázky rovnosti pohlaví v Junckerově evropské komisi a od prosince 2019 místopředsedkyně Komise a komisařka pro hodnoty a transparentnost v komisi Ursuly von der Leyenové. Na jaře 2019 ji časopis Time zařadil mezi 100 nejvlivnějších lidí…

https://t.me/absurdnisvet/64616

 

📌💥💥💥 💥💥💥💥💥💥Vznikající události ve Spojených státech Nové události ve Spojených státech nejsou jen vlnky na hladině klidného jezera, ale spíše seismické vlny, které naznačují tektonický posun v základech politických, ekonomických a sociálních struktur země. Impeachment tsunami a jeho důsledky

Hnutí za obžalobu prezidenta Bidena se prosazuje alarmujícím tempem. Důsledky toho jsou hluboké a daleko přesahují pouhé politické spory. Symbolizuje veřejné probuzení, kolektivní uznání potřeby zpochybnit a přepracovat systém vnímaný jako hluboce chybný a zkorumpovaný.

Dominový efekt impeachmentu

Impeachment není jen izolovaná událost, ale domino, které spustilo řetězovou reakci, která vedla k odhalení mnoha skrytých pravd a odhalení tajných operací, které dlouho ovládaly páky moci.

https://gazetteller.com/explosive-alert-high-ranking-u-s-military-official-warns-of-imminent-bank-collapses-election-cancellation-in-2024/

 

📌💥💥💥 RUSKÉ NEBO UKRAJINSKÉ S „ukrajinská“ města?

(krátká historie a vzdělávací materiál pro očividně ignorantské)

➡️ CHARKOV je ruské město. Bylo založeno v roce 1630. Usadili se tam drobní Rusové prchající před Poláky z pravého břehu Dněpru.

Car Alexej Michajlovič zde vybudoval pevnost a založil v Charkovském vojvodství 1656.

➡️ SUMI – Město založil car Alexej Michajlovič nejpozději do roku 1655. Povolil přesídlení drobných ruských uprchlíků, které byli pronásledováni a zabíjeni Poláky

➡️ DNEPROPETROVSK – Založila jej Kateřina II. roku 1776 a jmenoval se Jekatěrinoslavl

➡️ LUGANSK – Byl založen v roce 1795. , když na příkaz Kateřiny II. je na řece Lugan postavena litinová a slévárna. K práci v tomto závodě láká práce lidi ze středního a severozápadního provincie Ruska. Obyvatelstvo je vždy většinou ruské.

➡️ KHERSON – Založila ji Kateřina II. v roce 1778 kvůli výstavbě ruského námořnictva. Výstavba probíhá pod vedením Potomkina.

➡️ DONĚTSK – Založil jej Alexandr II. v roce 1869. na stavbě hutního závodu Yuzovka.

➡️ NIKOLAEV – Založila ji Kateřina II. v roce 1789 V té době tam Potomkin stavěl loď Sveti Nikolaj

➡️ ODESSA – Založila ji Kateřina II. v roce 1794 na místě pevnosti, která byla postavena o něco dříve než Suvorov.

➡️ ČERNIGOV – Jedno z nejstarších ruských měst. Existuje od počátku 10. století. V roce 1503 je součástí Ruska.

V roce 1611 je zničen Poláky, kteří také berou území Rusku. Ale v roce 1654 to bylo opět v Rusku a od té doby to bylo vždy ruské město.

➡️ SIMFEROPOL založil Kateřina II. v roce 1784 ho postaví Potomkin na místě suvorovského vojenského tábora vedle tatarských osadníků.

➡️ SEVASTOPOL – založen Kateřinou II. v roce 1783 na místě pevnosti postavené Suvorovem. Město vybudoval Potomkin.

➡️ MARIUPOL – Založena v roce 1778 Kateřinou II. Podle jejího nařízení se tam usadili řečtí uprchlíci a osadníci z Krymu.

❌JE TADY NĚKDE ZMÍNĚNA UKRAJINA?

Ukrajina nebyla zemí, slovo Ukrajina znamená okraj – nejprve oblast císařského Ruska, poté – gubernie, poté – Unie republika SSSR, a nakonec – stát haha, vytvořený v roce 1994 a trval 28 let!

Je tam pořádná ruská populace… Kdyby nebyli ostřelováni, odebráni ruštině 8 let, tohle by se nestalo…

A přečtěte si Bogomila Boneva, 150 tisíc. 24.02.22 byla armáda na „hraničí“ Donbasské oblasti. Rusové jsou hodiny napřed!

DEJTE TROLLLŮM VĚDĚT..KUFER, STANICE A V URALECH..! Sláva Rusku!!!

 

📌💥💥💥22.12.2023, BBC News, Roman Kirsch: Ukrajinská válka: Kyjev je nucen přerušit vojenské operace, protože zahraniční pomoc „vysychá“…

Ukrajina vstoupí do Nového roku s poklesajícím proudem zbraní ze západu a není stále jasné, kdy dorazí další pomoc ze Spojených států a EU. Minulou noc Americký senát vzdal jednání o novém balíčku pro UA a více, než 60 miliard dolarů pro UA skončilo ve slepé uličce. Republikáni to odmítli zahrnout do rozpočtu, dokud nezajistí záležitosti a které musí zajistit. A to znamená reformu bezpečnostních opatření na hranicích s Mexikem. Rusové mají navrch, takzvaně jsou Ukrajinci přestřílení. Vojenské zdroje říkají, že musí se zajistit tam personál na frontě, z některých míst se stáhnout, to znamená o nějaké menší vzdálenosti ustoupit a za sebou zanechají zaminovanou plochu, ale samozřejmě je stále riziko, že Rusové mohou prorazit skrze. Největší obava, kterou teď Ukrajinci mají je úroveň počtu vojáku, kteří tam jsou nasazeni a bojují. Chtějí teď mobilizovat dalších 100 tisíc mužů, aby vůbec udrželi ten stávající počet vojáků, jako obrannou sílu. Teď musí ustoupit od původních cílů. A tady se praví, že vlastně ty náborové limity, plán, je plněn pod 50% v současné době, v některých oblastech ten nábor dosahuje pouze 15% plánovaného počtu nových rekrutů. Prezident Zelenski minulou noc řekl, že bez dobrovolníků, bude muset nabrat dalších půl milionu mužů. (Kdo by chtěl ještě k tomu dobrovolně vstoupit do armády, když navíc nebude mít s čím bojovat???) Zelenskij prohlásil, že chce do armády dalších 450 – 500 tisíc nových rekrutů.

https://youtu.be/0iwhsEfnJ7Q?si=iIWVyhLU4D_3t4L0

 

📌🧔🏿‍♂️ Lukeville Arizona – Ilegální z Afriky dostal adresu k hlášení ve Philadelphii 🤬🤬🤬

Kdo těmto mužům poskytuje adresy, kde se mají hlásit❓❓❓ Za co přesně❓❓❓

https://rumble.com/v42m946-illegal-from-africa-was-given-an-address-to-report-to-in-philadelphia-fox-n.html

 

📌„Přelidnění“ je mýtus. Každý mohl vlastnit 100 hektarů půdy. Průměrná cena za hektar se pohybuje kolem 27 000 eur. 27 000 x 100 = 2 700 000 milionů eur, které by byly vaše od narození. Všeho je dost pro všechny.

https://t.me/absurdnisvet/64618

 

📌💉🖥️Termovizní přístroje dokážou odhalit krevní sraženiny u očkovaných lidí

https://t.me/absurdnisvet/64619

 

📌🇱🇷🏦💵 Spojené státy pohrozily odpojením bank po celém světě od svého finančního systému za porušení protiruských sankcí. 😂😂😂😂😂😂Bílý dům : „Toto je náš finanční systém.“⬅️😂🤧

https://t.me/absurdnisvet/64629

 

📌19.11.2018 11:00 Ludvík Zifčák neľutuje novembrovú úlohu „mŕtveho“ študenta. „Ale keby som bol vedel, že to dopadne takto, tak si ako dôstojník radšej vpálim guľku do čela,“ hovorí. Monika Mikulcová.

V hoteli Džbán, kde pôsobí bývalý pracovník komunistickej Štátnej bezpečnosti (ŠtB) Ludvík Zifčák, je pomerne živo aj mimo sezóny. Neraz sa z neho ozýva spev Internacionály či sovietskej vojnovej piesne Kaťuša. „Viete, aká je to úžasná atmosféra, keď si ľudia pripomenú staré časy?“ rozplýva sa muž, ktorý 17. novembra 1989 na Národnej triede v Prahe zahral úlohu mŕtveho študenta Martina Šmída. „Komunistom som bol aj zostávam. Nepovažujem tú ideológiu za zlú. Pokojne o mne napíšte, že mám aj ‚rudé‘ oči,“ hovorí kontroverzná postava novembrových udalostí.

Hotelier: Obec Karlova Studánka na severozápade Moravy, pod známym kopcom Praděd, je na jeseň ľudoprázdna. Pôvodné obydlia i mnohé kúpeľné domy pripomínajú skanzen. Aj v miestnych potravinách sme sami. „Zifčák? Osobne ho nepoznám, ale viem, kto to je,“ reaguje na našu otázku o bývalom príslušníkovi ŠtB päťdesiatnička za pokladnicou. „Nie som odtiaľto, ale viem, že tu nie je obľúbený,“ dodáva. Viac sa k nemu nevyjadruje. Miestni si, skrátka, myslia svoje. Prekáža im napríklad, že niekdajší eštebák Zifčák chce mať malebnú kúpeľnú dedinku pod palcom.

„Je mi jedno, čo o mne hovoria domáci. Nie som jedným z nich. Navyše, niekto medzi nich vniesol informáciu, že chceme kúpele ovládnuť, a pritom nám záleží len na tom, aby sa obci viac darilo, a teda aj nám,“ dušuje sa Zifčák, rodák z neďalekého moravsko-sliezskeho Bruntálu. V meste má dom, v ktorom žije s manželkou Janou a dvoma synmi, no posledných šesť rokov trávi viac času v Karlovej Studánke. Pred rokmi so skupinou ľudí založil Združenie moravsko-sliezskych hotelov a ako riaditeľ organizácie vedie spomínaný hotel Džbán. Baštu tých, ktorí s nostalgiou spomínajú na staré časy. Socialistické.

Falošná mŕtvola

Zifčák nikdy nesníval o kariére hoteliera. Do služieb Zboru národnej bezpečnosti ho prijali v roku 1982 ako dvadsaťdvaročné ucho. Začínal ako inšpektor poriadkovej služby miestneho oddelenia Verejnej bezpečnosti. Po ukončení Dôstojníckej školy Zboru národnej bezpečnosti (ZNB) a stáže na Krajskej správe ZNB Ostrava nastúpil 1. marca 1989 do funkcie staršieho referenta 2. oddelenia druhého odboru správy Štátnej bezpečnosti Praha. Mal dvadsaťdeväť rokov a jasnú úlohu – ako študent Vysokej školy banskej v Ostrave pod menom Milan Růžička preniknúť do študentského hnutia. O pár mesiacov zohral ešte dramatickejšiu rolu. Po potlačení demonštrácie na pražskej Národnej triede 17. novembra 1989 zostal v dave na zemi bezvládne ležať jeden študent – Martin Šmíd, alias Ludvík Zifčák. „Jedinou možnosťou, ako vyvolať nespokojnosť ľudí, bol nejaký tvrdý razantný zásah alebo vytvoriť umelú mŕtvolu, ktorá by tú nevôľu znásobila. Aj inde vo svete vyvolala revolúcie nejaká zámienka. Vždy sa vytvorili zaujímavé okolnosti, ktoré ľudí popudili, a tí potom vyšli do ulíc,“ tvrdí Zifčák.

Podporuje tak kontroverznú teóriu o tom, že za novembrovými udalosťami stála komunistická tajná polícia. Podľa bývalého agenta ŠtB bolo všetko dokonale zorganizované a žiadne nepredvídané okolnosti nehrozili. „V dave pôsobilo niekoľko skupín ŠtB, každá mala päť členov a presne stanovené úlohy. Ja som mal svoju, ďalšia skupina sa starala o moju ochranu, iná zabezpečovala sanitku… Samozrejme, museli tam byť nezávislí svedkovia, aby sa vytvorila história, že niekto videl mŕtveho človeka, iný videl ubitého študenta prikrytého zástavou. A my sme pomáhali, aby sa tie správy dostali tam, kde chceme – k pani Dražskej,“ opisuje novembrové udalosti. Drahomíra Dražská bola kľúčová osoba, ktorá dezinformáciu o zabitom študentovi Šmídovi rozšírila. Niekdajšia vrátnička z vysokoškolského internátu v Prahe- Tróji neskôr tvrdila, že s ŠtB nespolupracovala a správu si vymyslela sama. „Hovoriť o tom, že tam niekoho zmlátili, mi napadlo v nemocnici, keď som videla ľudí, čo čakali na ošetrenie. Vtedy mi napadlo – no áno, táto dievčina to roznesie po všetkých svojich známych a kamarátkach,“ povedala v minulosti pre české Lidové noviny.

Pred vojenským súdom

Sanitka odviezla údajného mŕtveho študenta do Nemocnice na Františku. Súčasťou plánu bol aj Zifčákov útek do Moskvy. Všetko mal pripravené – doklady na falošné meno aj peniaze. Odmietol. „Mal som už manželku a malého syna. Radšej som sa stiahol do Bruntálu, kde sme bývali,“ hovorí. Najprv žil v izolácii. Čoskoro však informácie o jeho osobe a spornej úlohe v osudný novembrový deň vyšli najavo. „Začala ma vyšetrovať parlamentná vyšetrovacia komisia a potom som si odsedel štyri mesiace vo väzbe. Na samotke.“ „Po prepustení trvalo asi päť rokov, kým ma odsúdili za zneužívanie právomoci verejného činiteľa. Pôvodne nám hrozilo až desať rokov za to, že sme sa podieľali na prevrate v Česko-Slovensku. Pred súdom som nestál len ja, ale aj generál Alojz Lorenc, náčelník kontrarozviedky Karel Vykypěl, minister vnútra František Kincl a šéf pražských komunistov Miroslav Štěpán. Nakoniec som v roku 1995 dostal osemnásť mesiacov nepodmienečne v druhej nápravnovýchovnej skupine medzi vrahmi,“ posťažuje sa. Zifčák tvrdí, že zo súdu dostal ponuku – ak povie verziu, že o prevrat sa pokúsil, aby sa k moci dostali chartisti, možno bude čistý. „Odmietol som, mám nejaké zásady,“ hovorí s neskrývanou hrdosťou. A čo odznelo z jeho úst pred súdom? „Že sme všetko robili preto, aby sme zachránili socializmus. Nie, aby padol a vznikol kapitalizmus. Ten nikto z nás nechcel. A som presvedčený, že ani chartisti, ani Václav Havel,“ dodáva.

Komunista podnikateľ

Momentálne sa Ludvíkovi Zifčákovi celkom darí. Hotel Džbán, ktorý svojím zariadením pripomína socialistické časy, si hostia obľúbili. Štyrikrát do týždňa v ňom bývalý eštebák dokonca koncertuje. Aby nemusel platiť cudzích muzikantov, kúpil si aparatúru a hostí po večeroch zabáva sám. „Hrám a spievam pesničky, ktoré mali ľudia radi v osemdesiatych rokoch – od Olympicu, Elánu, ale aj od Haberu,“ približuje svoj repertoár. Karla Kryla nespomenul. Nie vždy mu však bolo do spevu. Po odpykaní polovice trestu ho v roku 1996 z väzenia prepustili. Podľa vlastných slov znenazdajky, sám o nič nežiadal. Sny o sľubnej kariére v elitnej komunistickej zložke boli minulosťou. Po revolúcii Zifčák prišiel o prácu, bol evidovaný na úrade práce ako nezamestnaný, ani podporu mu nepriznali. Tak sa postavil na vlastné nohy a začal podnikať. „Venoval som sa nákupu a predaju, predával som aj nehnuteľnosti. Určitý čas som vydával ľavicové noviny Nové Bruntálsko v päťtisícovom náklade. A politicky som sa angažoval,“ vymenúva. „Najprv som pôsobil v Komunistickej strane Československa s pánom Štěpánom, ale nezhodli sme sa, tak som si založil Komunistickú stranu Československa – Československú stranu práce a pred šiestimi rokmi Hnutie sociálne slabých,“ hovorí. Angažovanie vo verejnom živote bývalého eštebáka láka aj na komunálnej úrovni. Už v roku 2010 kandidoval za starostu obce Karlova Studánka, kde má trvalý pobyt. Zakrátko však čelil obvineniu, že do hotela prihlasuje na trvalý pobyt ľudí, ktorí mu dajú svoj hlas. Podobným obvineniam čelil aj tento rok. Zifčák má však svoju verziu. Ako šéf hotela vraj len reagoval na prehlbujúcu sa ekonomickú krízu a umožnil ľuďom, ktorým hrozili exekúcie, aby sa v hoteli prihlásili na trvalý pobyt. „Samozrejme, keď tu mali trvalý pobyt, mali aj možnosť voliť. Ale nebola v tom žiadna účelovosť – keby bola, tak tí ľudia sa sem prihlásia, odvolia a zase odídu. Ale oni tu zostali štyri roky, lebo v kúpeľnej obci videli pracovné možnosti,“ ponúka svoju verziu. Súčasná starostka Karlovej Studánky Radka Chudová nedávno vyškrtla z voličského zoznamu dvadsaťšesť ľudí. „Na trvalý pobyt je potrebná bytová jednotka. V hoteli len jedna izba spĺňa podmienky, takže všetci sú prihlásení na ňu. Samozrejme, nebývajú v jednej izbe,“ dodáva Ludvík Zifčák, ktorý podľa vlastných slov kandidoval preto, aby zabezpečil obci lepšiu prosperitu. „Tým ľuďom na radnici je to jedno, ich platí štát. Ich nezaujíma, či máme na platy zamestnancov,“ rozhorčuje sa. Akoby zarytý komunista zrazu pozabudol, že všetci boli kedysi štátni zamestnanci. A podľa tejto logiky im teda zrejme málo záležalo na verejnom blahu. Hlavne, že mali strechu nad hlavou, prácu a pravidelný plat. Nič neľutujem! Nedávno som v Českom rozhlase vyhlásil, že je to môj posledný rozhovor v živote o 17. novembri. Robím za touto minulosťou hrubú čiaru. Moji rodičia pochádzajú zo Slovenska, od Piešťan, tak pre vás spravím výnimku. Ste poslední, komu niečo k tejto téme poviem, – hovorí Ludvík Zifčák. V hoteli Džbán, ktorý na návštevníkov dýcha atmosférou osemdesiatych rokov minulého storočia a ktorému bývalý príslušník Štátnej bezpečnosti (ŠtB) šéfuje, sa s ním zhovárala MONIKA MIKULCOVÁ. Tvrdíte, že ŠtB sa podieľala na novembrovom prevrate. Čo ju na to podnietilo?Vyplývalo to zo situácie v našej krajine. Vo vedení Komunistickej strany Československa boli ľudia staršieho veku a neboli schopní reagovať na požiadavky národa, ako je možnosť cestovať a podobne. Tí ľudia boli skostnatení, takže bolo jasné, že k zmenám musí dôjsť. A že k zmenám nedôjde normálnou cestou, bolo takisto evidentné. Nemalo to súvislosť s tým, že okolo to všetko padalo, lebo režimy v okolitých krajinách sa začali rúcať len od augusta, nie rok predtým. Chcete teda naznačiť, že aj členovia Charty 77 boli zmanipulovaní? Charta 77 bola hlavný prúd v opozícii. Členovia chceli zmeny – napríklad pluralitu, aby sa mohli aj oni zapojiť do systému. Ale nikto nechcel zmenu ku kapitalizmu. Vyložene spolupráca tam nebola, ale niektorí ľudia v Charte 77 boli pod naším vplyvom a tí spolupracovali. Bolo súčasťou plánu aj to, aby sa komunistickým funkcionárom po zmenách nič nestalo? Viete, že ten prechod bol pokojný. Neboli tam náznaky, že by malo dôjsť k násiliu, strieľaniu či vešaniu. Rokovania tesne pred novembrom s disidentmi jasne naznačovali, že by všetko malo prebehnúť v pokoji. A takou záštitou mal byť Václav Havel. História však ukazuje, že udalosti sa nevyvíjali podľa vášho plánu… Určite sa to nepodarilo. Keby všetko vyšlo podľa plánu, tak tu nemáme kapitalizmus tretieho stupňa, alebo ako to nazvať. Chceli sme reformovať systém, vytvoriť voľnejší socializmus tak, ako to bolo v roku 1968. Kde sa teda stala chyba? Z vojenského hľadiska všetko prebehlo tak, ako malo. Sklamala politická stránka. Boli pripravení ľudia, ktorí mali nastúpiť na určité pozície. Tento článok zaspal, príležitosti sa chopili iní ľudia a všetko sa zvrtlo. Ľutujete dnes, že ste sa do toho zapojili? Keď do takých vecí idete, musíte počítať aj s tým, že niečo nevyjde. No nemyslel som si, že to bude obrátené proti nám. Neľutujem však, že som do toho šiel. Hoci keby som bol vedel, že to povedie k tomu, čo máme teraz, tak si ako dôstojník radšej vpálim guľku do čela. Spomínali ste, že ste mali možnosť vyhnúť sa nepodmienečnému trestu. Naozaj ste taký zásadový, že ste nechceli zmeniť svoju výpoveď a polepšiť si? V tomto smere som. Viete, dnes je moderné hovoriť, že sme museli vstupovať do komunistickej strany, aby sme mohli študovať a mali iné výhody. Možno to bude znieť naivne, ale – otvorím sa vám a poviem to úplne na rovinu – ja som tam vstúpil, lebo som tam vstúpiť chcel. Z presvedčenia. A rovnako k Štátnej bezpečnosti. To bola elitná zložka. Keď vám dnes niekto tvrdí, že v nej nechcel pôsobiť, tak to nie je pravda. Každý tam chcel vstúpiť, tam však hocikoho nevzali. Bolo tam prísne výberové konanie. Nemusel som ani plniť všetky úlohy. Ale chcel som. Bola to dobrá skúsenosť do života. Prežil som to a myslím, že nič horšie ma nemôže čakať. Už len tie lepšie veci.

https://plus7dni.pluska.sk/domov/byvaly-estebak-zifcak-ma-dnes-prosperujucu-restauraciu

 

📌Krynki – hrob pro ukrajinské ozbrojené síly. Zbytky hřebenů umírají v pytli ohně poblíž Krynki. Kdo je chytřejší, vzdává se. Mezi vězni jsou i zakoupení zahraniční nacisté. Poslední pokus ukrajinských ozbrojených sil o průlom na levý břeh Dněpru se opět nezdařil. 👍🏻 Tlačte nahoru, lidi! Ještě trochu a vítězství! Generace Z

(https://t.me/+EXrNv7j5LIQxNmNi)

 

📌„Lesochek“ – pod roztomilým názvem se skrývá silný komplex elektronického boje. Používají se k vybavení ruské techniky v zóně Severního vojenského okruhu. Tyto systémy snadno deaktivují naváděcí systémy dronů a ruší kanály rádiového ovládání. Ztráty vojenských letadel dosahují 2000 dronů týdně.

👍🏻Silná armáda se silnými zbraněmi je schopna jít proti všem. Vítězství bude naše!

Generace Z (https://t.me/+EXrNv7j5LIQxNmNi)

 

📌Děkujeme za Vaši podporu, moc si vážíme Vaší přízně. Dar bude použit na provoz a rozvoj naši nezávislé informační platformy.

Jsme nezávislé médium bez reklam, bez cenzury, bez propagandy, bez mainstreamu.

Přispějte na tvorbu a překlad videí i zpráv ze světa, z domova.

Lubomír Volný

Transparentní účet: 115-4977920247/0100

Důvěrný účet: 107-1458980287/0100

„Na Kafe“: 27-1664400247/0100

IBAN: CZ82 0100 0001 1549 7792 0247

SWIFT: KOMBCZPP

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *