Kolik stojí válka na Ukrajině Čechy a Slováky!? Proč vláda lže!? Proč opozice nezakročí proti vládním lžím?!

Celý článek si můžete poslechnout v audio verzi ZDE

Česká fialová vláda lže obyvatelům Česka naprosto nehorázným způsobem. Nejnovější pomatenou lež vypustil včera 14. ledna nově jmenovaný vládní Zmocněnec pro Ukrajinu Tomáš Kopečný. Ten oznámil, že Česká republika bude na pomoc a obnovu Ukrajiny dávat v letech 2023 až 2025 půl miliardy korun ročně! Za půlmiliardy českých korun ročně se na Ukrajině dá podle místních předválečných cen – buď opravit 42 km silnice ročněnebo 20 km železnice ročně, a nebo 330 km běžného elektrického vedení, jaké vede mezi každými dvěmi českými vesnicemi! Přičemž cena těchto oprav nezahrnuje válečné zničení, ale pouhé opotřebování civilním provozem. Česká vláda Petra Fialy si tak dělá z Čechů nehoráznou legraci, za půl miliardy CZK ročně se na Ukrajině nic neopraví, to je naprosto směšná částka! Fialová vláda se bojí svým voličům oznámit, kolik je bude válka a rekonstrukce Ukrajiny stát! To je naprosto neslýchané a nevídané chování! Proto jsme se na potřeby Ukrajiny podívali opět blíže, abychom zjistili, kolik válka na Ukrajině bude Čechy a Slováky nejspíš letos stát!

(1) K válečným výdajům na Ukrajinu je třeba připočíst cenu za dovoz drahých energií. V letech 2018-2021 celá EU dovážela energie (plyn, ropu, elektřinu, a uhlí) průměrně za 25 miliard EUR ročně! Ale loni už jen za dovoz díky sankcím drahých energií zaplatila 230 miliard EUR! To je 9 krát tolik! Toto zdražení představuje 1,3% celého HDP EU! EU dováží 55% energií a 45% energií vyrábí sama. Vzhledem k tomu, že evropské energie zdražily stejně jako dovážené energie, znamená to, že válka na Ukrajině stojí Evropany 2,5% jejich HDP jen ve zdražení energií! Protože Česko má jedny z nejdražších energií v Evropě, znamená to, že by 2,5% veškeré naší ekonomiky mělo být v roce 2022 utraceno jen na úhradu zdražení energií! Češi a český průmysl tak loni zaplatili zhruba o 175 miliard CZK za energie více než v předchozích letech! Jenže pozor, loňské zdražení přišlo až ve druhé půlce roku, a tak český ERU (energetický regulační úřad) spočítal, že v letošním roce jen fialová vláda na kompenzacích energo-šmejdům vyplatí 240 miliard CZK! Letošní zdražení cen energií tak bude představovat nejméně 4% GDP! Válka na Ukrajině tak průměrného Evropana stojí 2,5% HDP jen za zdražení energií, ale průměrného Čecha 4% jen za zdražení energií! A přitom, vláda tvrdí, že musí snížit důchody, protože jejich schodek bude v roce 2060 představovat 4% HDP. Co vadí ú důchodů, nevadí u války!

(2) Cena za m2 nového bytu ve Lvově a Kyjevě je skoro 26 tisíc CZK! Ač pro Čecha je cena nízká, za 50 metrový byt je třeba na Ukrajině zaplatit 1,3 milionu. Na Ukrajině byla jen za letošní zimu totálně zničená města Bachmut (72 000 obyvatel), Soledar (11 000), a Popasnaja (21 000), která měla asi 40 tisíc bytů a domů. 52 miliard CZK tak bude stát jen obnova bytů a domů, dalších 52 miliard bude stát obnova infrastruktury, včetně škol, prodejen, úřadů, vodáren, mostů, silnic, rozvodů plynu a elektřiny, nemocnic, atd., a 52 miliard bude stát obnova průmyslu. Odminování celé oblasti bude stát další miliardy. Obnova jen těchto tří zničených měst představuje nejméně 150 miliard CZK!

(3) Aby Ukrajina vydržela letošní úder Ruska bude potřebovat 1000 tanků (10 miliard USD), 2000 bojových vozidel (10 miliard USD), 4000 obrněných transportérů (15 miliard USD), 500 děl (6 miliard USD), 1 milion nábojů 155 mm (2 miliardy USD), 200 raketometů HIMARS (1 miliarda USD), 20 tisíc obyčejných střel do HIMARS (2 miliardy USD), a k tomu kompletní protivzdušnou obranu! Dále 1 milion nábojů 152mm, 122 mm a 120mm so svých starých děl a minometů, desetitisíce protitankových raket a protitankových zbraní RPG, desítky milionů nábojů do osobních zbraní a kulometů, nejméně několik tisíc vojenských nákladních automobilů. Celkem nejméně 60 miliard USD ve zbraních na rok 2023! Dalších 60 miliard USD ročně potřebuje Ukrajina přímo v penězích na stabilizaci vlastní ekonomiky! Dalších nejméně 10 miliard potřebuje na opravy nejnutnějších škod způsobených ruskými raketami energetické soustavě! 130 miliard USD nutných Ukrajinských válečných výdajů, které musí letos dostat představuje necelé 1% HDP celé Evropy! Nebo 0,3% HDP celé EU a USA dohromady! HDP EU a USA je asi 40 bilionů USD. Podíl Česka na souhrnu HDP USA a EU je asi 0,7%. Česko by tedy na přímou pomoc Ukrajině mělo  vydat okolo 22,7 miliardy CZK, a ne 0,5 miliardy, jak tvrdí Česká vláda. Slovensko má podíl HDP 0,291%, a mělo by tak vydat 378 milionů EUR – takové jsou základní propočty jen na vedení války Ukrajinou! V těchto částkách není ani koruna a EURO na rekonstrukci! (Dodat Ukrajině starý západní tank, znamená nový vyrobit, pro vlastní potřebu! Proto jsou ceny tak vysoké!)

(4) K tomu všemu si připočtěte dnešní drahotu! To všechno stojí válka na Ukrajině! Kdy už to šílenství někdo zastaví!

(5)  Ještě v roce 2012 představovala EU 7,2 % HDP světa a USA jen 4,5%! Jak vidíte loni už HDP USA bylo větší než HDP EU! Poměr byl asi 5:4 ve prospěch USA! Více o cíli USA podřídit si EU v MAP 1567.

Send us mail