Protizánětlivá dieta pomáhá léčit kardiovaskulární a metabolické choroby. Riziko demence snižuje až o 31%

10.září 2024

Dodržování protizánětlivé diety by mohlo snížit riziko rozvoje demence o 31 procent . Nedávná studie publikovaná v JAMA Open Network zjistila, že protizánětlivé dietní volby mohou ovlivnit zdraví mozku až do vysokého věku, zejména u jedinců s existujícími kardiometabolickými onemocněními.

Protizánětlivé potraviny pomáhají při kardiovaskulárních a metabolických stavech a snižují riziko demence

Současná studie zkoumala více než 80 000 dospělých ve věku 60 let a starších s využitím údajů z britské Biobanky. Účastníci byli sledováni po dobu až 15 let s mediánem doby sledování 12,4 roku. Výzkum se konkrétně zaměřil na jedince s kardiometabolickými onemocněními (CMD), jako jsou srdeční choroby, diabetes 2. typu a mrtvice, o kterých je známo, že zvyšují riziko demence.

 

Jedinci s CMD, kteří dodržovali protizánětlivou dietu, zaznamenali významné snížení rizika demence o 31 procent. To naznačuje, že úpravy stravy by mohly hrát zásadní roli při zvládání rizika demence , zejména u těch, kteří jsou již zranitelní kvůli jiným zdravotním stavům.

 

Demence, charakterizovaná poklesem paměti a kognitivních funkcí, je často spojena s poškozením mozkových buněk. Alzheimerova choroba je nejčastější formou demence. Předchozí výzkum prokázal souvislost mezi stravou a rizikem demence, přičemž určité stravovací návyky potenciálně zpomalují progresi Alzheimerovy choroby. Je známo, že kardiometabolická onemocnění zvyšují riziko demence.

 

Zánět může potlačit průtok krve do mozku, odříznout kyslík a důležité živiny, a tím mozek vyhladovět. Abigail Dove, hlavní autor studie, poukázala na to, že CMD, jako je diabetes typu 2 a srdeční onemocnění, jsou indikátory zánětu a oba zánětlivé stavy jednotlivě zvyšují riziko demence 1,5 až 2krát. Toto riziko se zvyšuje, když jednotlivci mají více CMD.

 

Studie naznačuje, že protizánětlivé diety významně snižují riziko snížením systémového zánětu v kardiovaskulárním systému, který je běžný u jedinců s CMD. Dove vysvětluje, že zánět může urychlit poškození mozkových buněk, což vede k poklesu kognitivních funkcí. Například CMD, jako je cukrovka a srdeční onemocnění, mohou narušit průtok krve mozkem a poškodit mozkové buňky, což přispívá k rozvoji demence. Dove řekl, že diabetes typu 2 vyčerpává normální funkce mozku. „Když se do mozku dostane přebytečný cukr z krve, může rozbít ochranný povlak, který obklopuje mozkové buňky, čímž se stanou méně účinné a náchylnější k poškození,“ řekl Dove, „mrtvice nastává, když je zásobení mozkové části prokrveno.“ odříznout, v podstatě udusit mozkové buňky a zanechat těžce poškozenou tkáň.“

 

Protizánětlivé potraviny by měly tvořit základ vládních dietetických pokynů

Pro jednotlivce, kteří mají zájem o přijetí protizánětlivé stravy , Dove a další odborníci doporučují zařadit potraviny, jako jsou bobule, ořechy, tučné ryby, avokádo, zelený čaj, olivový olej, zelenina, kurkuma a houby. Naopak snížení příjmu cukru, rafinovaných sacharidů, smažených jídel a alkoholu může také pomoci zvládnout zánět.

 

Ve studii vědci hodnotili stravu účastníků pomocí podrobného dotazníku, který analyzoval 206 potravin a 32 nápojů. Místo toho, aby se zaměřovala pouze na konkrétní potraviny, studie vyhodnotila zánětlivý dopad živin a použila tato data k výpočtu celkového skóre zánětu pro každou dietu.

 

Účastníci byli rozděleni do tří skupin na základě zánětlivého účinku jejich stravy: protizánětlivé, prozánětlivé a neutrální. MRI skeny byly použity k měření objemu mozku a odhalily, že nižší systémový zánět byl spojen se zdravějšími markery mozku a sníženým rizikem demence. Zánětlivá dieta byla spojena s neurodegenerací, ztrátou objemu v oblasti hipokampu v mozku, která je zodpovědná za zpracování paměti.

 

Protizánětlivé potraviny jako ryby, ořechy, kořenová zelenina, bobule, bylinky a houby zlepšily kardiometabolická onemocnění; zatímco sladká jídla, smažená jídla a rafinované sacharidy tyto zdravotní stavy zhoršovaly. Studie, jako jsou tyto, mohou pomoci připravit cestu pro nové dietní pokyny. Potravinová pyramida USDA zoufale potřebuje revizi. Místo 12 porcí chleba, cereálií a těstovin by to mělo obsahovat věci jako spirulina , řepný kořen, kurkuma, bobule hlohu, granátové jablko , borůvky, houba lví hříva , skořice a mnoho dalších potravin bohatých na živiny . Protizánětlivé potraviny by měly být základem každé stravy pro dlouhověkost a zdravé kardiovaskulární a mozkové funkce až do vysokého věku.

 

Mezi zdroje patří:

 

TheEpochTimes.com

 

JAMANetwork.com

 

Frontiersin.org

 

Naturalpedia.com

 

NaturalNews.com


Přeložila redakce VOLNÉHO bloGu.
Děkujeme za vaši podporu na další překlady, bez zaplacených aplikací není možné překládat videa a články:
Transparentní účet: 115-4977920247/0100
Důvěrný účet: 107-1458980287/0100
„Na Kafe“: 27-1664400247/0100
IAN: CZ82 0100 0001 1549 7792 0247
SWIFT: KOMBCZPP

WEF vysvětlilo, že pandemie Covid byla pouze „testem“ „obrovského množství nepředstavitelných omezení“

10. září 2024

Globální Světové ekonomické fórum (WEF) prohlásilo, že pandemie Covid byla pouze „zkouškou“ „obrovského množství nepředstavitelných omezení“ svobod běžného obyvatelstva.

V příspěvku na webových stránkách WEF se švýcarská organizace Klause Schwaba chlubí, že ochota „miliardů občanů po celém světě“ dodržovat omezení Covid dokazuje, že veřejnost může být manipulována, aby přijala „individuální společenskou odpovědnost“.

WEF chválí, jak „miliardy“ lidí dodržují „omezení“ Covid, a tvrdí, že by udělali totéž pod rouškou snižování uhlíkových emisí.

Článek s názvem „Můj uhlík: Přístup k inkluzivním a udržitelným městům“ naznačuje, že stejnou taktiku zastrašování lze použít k uvalení dalších „omezení“ na širokou veřejnost.

Tématem článku je, jak přesvědčit lidi, aby přijali „osobní programy přidělování uhlíku“.

WEF lituje, že takové plány byly dosud převážně neúspěšné.

Schwabova skupina však poznamenává, že zlepšení technologií špehování a sledování pomáhá překonat „politický odpor“ vůči takovým programům.

„COVID-19 byl testem společenské odpovědnosti,“ píše se v článku.

Dále chválí, jak „miliardy občanů na celém světě přijaly obrovské množství nepředstavitelných omezení veřejného zdraví“.

„Ve světě existuje mnoho příkladů dodržování sociálního distancování, nošení roušek, hromadného očkování a přijetí aplikací pro sledování kontaktů veřejného zdraví, které demonstrovaly podstatu společenské odpovědnosti jednotlivců,“ dodává WEF.

Organizace dále podrobně popisuje, kolik lidí splnilo příkazy k uzamčení, navzdory drtivým důkazům o škodlivých účincích takových omezení na společnost.

WEF pak navrhuje, že by se veřejnost chovala podobně submisivně i v jiných oblastech života. Tato shoda by byla podporována technologiemi, jako je umělá inteligence, digitalizace a zařízení „smart home“, tvrdí skupina.

Článek požaduje systém přidělování uhlíkových emisí ve stylu systému sociálních kreditů. Takový systém by poskytoval „individualizovaná doporučení pro nízkouhlíkové a etické volby při spotřebě produktů a služeb,“ navrhuje WEF.

Rovněž by byly vytvořeny nové sociální normy, které by definovaly, co představuje „spravedlivý podíl“ osobních emisí, a stanovily „přijatelné úrovně“ osobních emisí. WEF často citoval „úspěch“ omezení Covidu jako příklad toho, jak by podobná taktika mohla být znovu použita ke kontrole veřejnosti.

Dcera zakladatele WEF Klause Schwaba se během panelové diskuse pochlubila, že podobná omezení by mohla být zavedena pod záminkou „boje proti změně klimatu“.

Jak uvedl Slay News, Nicole Schwab vysvětlila, že tyranská omezení během pandemie Covid sloužila jako předzvěst nadcházejících „klimatických uzamčení“.

Podle mladšího Schwaba byl Covid „ohromnou příležitostí“ otestovat, jak bude veřejnost reagovat na autoritativní opatření, která by mohla být použita k prosazení agendy WEF „Velký reset“.

Propagace příběhu o „klimatické krizi“ ze strany WEF si klade za cíl vytvořit „změnu, která není přírůstková… aby se příroda dostala do středu ekonomiky,“ říká dcera zakladatele WEF.

Nicole Schwab se vyjádřila v nově zveřejněném videu zaznamenaném během panelové diskuse WEF v roce 2020.

Světové ekonomické fórum (WEF) se stále více snaží smazat hranice mezi Covidem a takzvanou „klimatickou krizí“.

Jak uvádí Slay News, WEF, miliardář Bill Gates a jejich globalističtí spojenci prosazují plány údajně zaměřené na „záchranu“ planety před „globálním oteplováním“ pomocí vakcín.

V posledních měsících se nikým nevolené elity zaměřovaly na světové dodávky potravin a tvrdily, že zemědělství přispívá k takzvané „klimatické krizi“.

WEF a Organizace spojených národů (OSN) trvají na tom, že emise ze zemědělství brání vládám splnit cíle čisté nuly.

Aby bylo dosaženo cílů agendy WEF „net zero“, jsou vlády pod rostoucím tlakem, aby zničily zemědělství, navzdory zjevnému ohrožení dodávek potravin.

Gates, největší americký vlastník půdy a hlasitý zastánce agendy proti masu, financoval vývoj nových vakcín prostřednictvím své organizace, o které tvrdí, že pomůže v boji proti „globálnímu oteplování“.

Podle Gatese lze hospodářským zvířatům určeným k zásobování potravinami aplikovat jeho vakcíny, aby se snížily jejich „emise metanu“.

To samozřejmě znamená, že se vakcíny dostanou do potravinové nabídky.

Reportér Yudi Sherman však varuje, že globalisté nebudou chtít pouze očkovat zvířata, ale zaměří se také na obecnou populaci takzvanými „klimatickými vakcínami“.

ČTĚTE VÍCE – WEF prosazuje zákaz domácích potravin, aby „bojoval proti změně klimatu“

ZDROJ: Slay news https://slaynews.com/news/wef-covid-test-huge-number-unimaginable-restrictions/


Přeložila redakce VOLNÉHO bloGu.
Děkujeme za vaši podporu na další překlady, bez zaplacených aplikací není možné překládat videa a články:
Transparentní účet: 115-4977920247/0100
Důvěrný účet: 107-1458980287/0100
„Na Kafe“: 27-1664400247/0100
IAN: CZ82 0100 0001 1549 7792 0247
SWIFT: KOMBCZPP