, ,

18.05.2024, rozklikni si🔝🔝🔝denně: Témata různorodá a velice zajímavá…

18.05.2024: Odpolední zprávy, Témata: různorodá a velice zajímavá…

 

📌🔝🔝🔝18.5.2023, 12:30, TA3: TLAČOVÁ BESEDA VICEPREMIÉRA ROBERTA KALIŇÁKA K AKTUÁLNEMU ZDRAVOTNÉMU STAVU PREMIÉRA

 

Stav pána Róberta Fica je stabilizovaný, napriek tomu je to zdravotný stav, ktorý je ešte vážny a treba povedať, že včerajšia operácia, ktorá trvala 2 hodiny prispela k pozitívnej prognóze vývoja zdravotného stavu pána premiéra. Dovoľte mi touto cestou zároveň veľmi srdečne poďakovať špičkovému zdravotnému personálu, ktorý každú sekundu sa stará o pána premiéra a poskytuje mu tú najlepšiu zdravotnú starostlivosť, ktorú mu na Slovensku vieme dať. Ďakujem veľmi pekne.

Robert Kaliňák: „Vážené dámy a páni naozaj myslím, že v Banskej Bystrici sa za posledné dni udialo niekoľko zázrakov, pochádzajúcich z rúk lekárov a sestier a celého zdravotného personálu Rooseveltové nemocnice a ja neviem nájsť slova vďaky za to, že sa nám darí postupne blížiť k tej pozitívnej prognóze. Čo je veľmi dôležité, že stav umožňuje regeneráciu a pá premiér je pri vedomí, ale samozrejme so všetkými tými limitmi, ktoré takéto vážne zranenie reprezentuje. Dohodli sme sa, že vláda bude pokračovať ďalej podľa nastaveného programu, ktorý nastavil on, to znamená, že budúci týždeň budú minimálne 2 zasadnutia vlády, jedno štandardné a jedno osobitné kvôli rokovaniam o euro fondoch. Blíži s predkladania zákonov v parlamente, čiže štát musí fungovať ďalej, tak ako predseda vlády Róbert Fico nastavil tieto všetky parametre, tak my v nich budeme plynule pokračovať. Možno dnes v Bratislave budeme mať ďalšie informácie k ostatným častiam fungovania Slovenska v týchto chvíľach, takže toto je pre mňa rozhodujúce. Čo určite môžem doplniť, preto, lebo som túto otázku od Vás dostal pred tlačovou konferenciou. Nemyslím si, že bude akýkoľvek prevoz pána premiéra do Bratislavy v najbližších dňoch určite možný. Ten stav je naozaj vážny a určite jeho stav neumožňuje to, aby  sme v blízkej budúcnosti, to znamená na konci víkendu takýto prevoz absolvovali. To znamená, že pán premiér bude naďalej tu. To isté platí o ponukách zo zahraničia, ktoré si nesmierne vážime a všetkým predstaviteľom štátov, ktorí poslali svoje myšlienky, modlitby, ktorí poslali svioje ponuky, veľmi pekne ďakujeme. Neviete si predstaviť ako si to vážime a v tejto chvíli máme 100% dôveru k zdravotníckemu personálu Rooseveltové nemocnice a sme presvedčení, že tak ako nastavili či už operatívne zákroky a najme aj včerajšiu operáciu, ktorá prispela k tomu, že sme bližšie k tej pozitívnej prognóze. Všetky postupy považujem za absolutne správne a prinášajú prvé ovocia. Po prvých hodinách ta prognóza bola veľmi, veľmi zlá a viete že, poranenia v oblasti brušnej dutiny sú fatálne, v tomto prípade sa podarilo, aby sme tento stav postupne zvrátili a naďalej ten zdravotný stav stabilizovali. To je v zásade asi tak za nás všetko. Čo sa týka štátu a vlády, vláda funguje, máme všetky nástroje k dispozícii, ktoré potrebujeme mať na to, aby sme mohli pokračovať vo všetkých úlohách. Ktoré boli stanovené ešte pánom premiérom.“…

Dotazy novinárov… „Dôverne poznám celý jeho zdravotný stav a povedal by som, že v tej intenzite každý milimeter toho priestoru jednotlivých zranení je určite nad všetky pochybnosti, že dôvera v rukách lekárov v Banskej bystrici je absolútna. V podstate komunikujeme v rámci tých obmedzených možnosti, preto že musíte si uvedomiť, že takéto závažne zranenie je extrémne vyčerpávajúce a ten nápor na telo, ktorý je vlastne v snahe o rekonvalenstenciu a včerajšia operácia, vlastne 2 hodinová, to všetko sú mimoriadne záťaže. Na o všetko, čo potrebujeme, aby štát bol stabilný, aby sme vedeli, kam chceme smerovať, to všetko táto komunikácia stačí. Ale v ostatných veciach chceme dopriať čo najviac oddychu a v zásade najväčšieho priestoru pre jednotlivých lekárov a jednotlivé odbornosti, ktorí sa snažia túto časť stabilného stavu pretaviť do podoby, ktorá by mohla mať pozitívnu prognózu. Nie sme tam, nevyhrali sme, to je veľmi dôležité povedať. Každý odborník, každý lekár Vám povie, že strelné poranenia so sebou prinášajú takmer 100= riziko ďalších komplikácii, zápalových a reakcii tela na takéto problémy. Preto práve bolo veľmi správne, že aj včera lekári sa snažili ako sa hovorí predproblém a umožniť práve  rýchlejší posun k tým pozitívnym prognózam. Takže at komunikácia je limitovaná ťažkosťou toho zranenia, kedy zatiaľ neje možné uvažovať o jeho prevoze napríklad do Bratislavy.

 

https://www.youtube.com/live/u3nSR4kPCxY?si=1R5fjm1S3WdZvRid

 

 

📌🔝🔝🔝♨️♨️♨️17.5.2024, AE News: RAKOUSKÁ NEZÁVISLÁ TELEVIZE UPOZORNILA NA MOŽNÉ PROPOJENÍ JURAJE CINTULY NA NEZISKOVOU SÍŤ GEORGE SOROSE!

 

Cintula prohlásil, že premiéra zastřelit nechtěl, jenom mu chtěl ublížit! To jako fakt? Média začala proces omlouvání střelce, padají už dokonce slova, že střelbou na Roberta Fica mohl utrpět trauma! Danny Kollár to nevydržel a řekl ve videu svoje!

 

Atentát na slovenského premiéra Roberta Fica, který neplánovaně podstoupil již druhou operaci, nadále otřásá všemi médii v Evropě a postupně začínají nekontrolovaným způsobem unikat informace. Po úniku videa z chodby policejní služebny s přiznáním pachatele, že střílel z politických důvodů, a rovněž po úniku příjmového zdravotního nálezu Roberta Fica z oddělení urgentní péče se nám do ruky dostala fotografie, která má údajně zachycovat Juraje Cintulu a Martina Šimečku na jakési společné akci.

 

Tento únik informací se ale na rozdíl od předchozích dvou úniků ukázal jako nepravdivý, protože fotografie pochází z roku 2019 a zachycuje křest knihy. Osoba vpravo na fotografii není Martin Šimečka, ale Juraj Duran.

Fotografie byla pořízena na křtu Cintulovy knihy Fragmenty Plus a pochází z archivu Literárního klubu Duha na Facebooku.

 

JINAK MARTIN ŠIMEČKA JE OTEC PŘEDSEDY PROGRESIVNÍHO SLOVENSKA, MICHALA ŠIMEČKY.

👉 Oba dva Šimečkové pochází z dynastie lidskoprávních aktivistů 👉 napojených na neziskovou síť George Sorose, 👉protože už dědeček Michala Šimečky, Milan Šimečka, byl těsně po revoluci v roce 1989 v kontaktu s Georgem Sorosem a s jeho neziskovou organizací.

 

VIDEO: RAKOUSKÁ TELEVIZE AUF 1 O NAPOJENÍ ATENTÁTNÍKA NA SÍŤ GEORGE SOROSE. A CINTULA CHTĚL FICA PRÝ JEN ZRANIT!

 

Ve čtvrtek ráno byl Juraj Cintula obviněn z pokusu o úkladnou vraždu. Měl ji spáchat ze msty a na chráněné osobě. 👉Motivem vraždy měl být nesouhlas s politikou současné vlády a změnami, které provedla nebo plánuje. Za tento čin mu v případě prokázání viny hrozí 👉výjimečný trest 25 let za mřížemi nebo doživotí. Podle TV Markíza střelec policii řekl, že útok plánoval již několik dní předtím.

 

Plánoval premiérovi ublížit, ale neměl v úmyslu ho zabít. Zbraň měl v legálním držení více než 30 let. Tvrzení, že střílel na premiéra, ale nechtěl ho zabít, je podle všeho výrok pronesený na radu advokáta s cílem pokusu o snížení trestu. Není jasné, jak se bude u soudu chovat, jestli bude zachovávat styl „hrdiny” střelce na nenáviděného Fica, anebo začne hrát roli toho, který činu lituje.

 

👉CINTULA BYL INDOKTRINOVÁN ANTI-FICOVSKOU FAŠIZAČNÍ AGENDOU, KTEROU NA SLOVENSKU ZASTŘEŠUJÍ LIDÉ V OKOLÍ TZV. SÓROŠOVSKÝCH MÉDIÍ A PROGRESIVNÍHO SLOVENSKA.

Míra fašizace a nenávisti Juraje Cintuly vůči Robertu Ficovi musí být neuvěřitelně obrovská a něco takového obvykle nevznikne samovolně z ulice, i když to není vyloučené.

👉Pokud se opravdu atentátník přizná, že za jeho radikalizací stály účasti na demonstracích progresivních liberálů napojených na sórošovskou síť, 👉bude to opravdu zlomový okamžik!!!

👉A stejný názor má i rakouská nezávislá televize AUF 1, která podle našich informací již rovněž disponuje uniklými materiály a začala je rozpracovávat.

 

VIDEO: NA SLOVENSKU ZAČALA APOLOGIZACE STŘELCE A DANNY KOLLÁR TO NEVYDRŽEL:

 

V případě Juraje Cintuly v Handlové určitě nešlo o střelbu z náhlého podnětu, ale 👉 šlo o připravovaný plán, 👉za kterým zřejmě byl ještě někdo další.

👉A o tom svědčí neuvěřitelný proces apologizace pachatele, kdy na slovenských médiích už začalo omlouvání pachatele, že prý i pro něho ta střelba musela být traumatizující.

👉Na tento neuvěřitelný proces ostře a prudce reagoval i slovenský video blogger a aktivista v exilu ve Velké Británii Danny Kollár, který toto nevydržel a na adresu slovenských novinářů a moderátorů spustil opravdu nevybíravou kanonádu tvrdých a přiznejme si, že i vulgárních slov.

 

👉Přesně toto jsme očekávali, protože čím více viny padne na střelce, tím více viny padne na liberály na Slovensku, kteří jsou přímo zodpovědní za fašizaci společnosti obrovskou vlnou anti-ficovských kampaní, která dohnala střelce k atentátu na Roberta Fica.

👉Přesně i proto česká média se snaží slovenským kolegům z mainstreamu pomoci šířením dezinformací o tzv. ruské stopě na základě jedné fotografie z roku 2016.

 

👉Ta přitom zachycuje podporu Juraje Cintuly členům skupiny Slovenskí bratri, kteří měli chránit Slovensko před migrací a Cintula jim chtěl rozmluvit tzv. hlinkovské postoje.

Proto se Cintula záhy s organizací rozešel. Fotografie byla totiž vytržena z Facebooku a hlavně z kontextu, jak nás do redakce upozornilo hned několik bývalých členů zmíněné skupiny.

👉A NA ZÁKLADĚ TOHOTO VYTRŽENÍ VYTVOŘILA ČESKÁ, A DOKONCE I AMERICKÁ MÉDIA TZV. RUSKOU STOPU.

 

POKUD SE ROBERT FICO RYCHLE NEZLEPŠÍ, NEBUDE TO DOBRÉ PRO SLOVENSKO:

 

👉Slovensko bude čelit v následujících týdnech hluboké vnitřní a bezpečnostní krizi. Společnost je zfašizovaná proti Robertu Ficovi, zatímco podporovatelé Fica nenávidí liberály, takže je to dohnáno do stavu, kdy mezi obyvatelstvem je nenávist vykopaná podél stranických linií a silně to vnímají především ti, kteří dojíždějí za prací do Bratislavy z oblastí, kde má silnou podporu SMER, zatímco Bratislava je baštou liberálních progresivistů.

👉Pokud se bude zdravotní stav Roberta Fica dále nacházet na pokraji ohrožení života, bude napětí mezi obyvatelstvem vzrůstat.

👉Emoce jsou zkrátka vybičované na maximum a čím déle bude zdravotní stav Roberta Fica nejasný a neurčitý, tím více tyto emoce porostou ve slovenské společnosti.

👉V tom vidím opravdu značné riziko.

HODNĚ BY TOMU POMOHLO, KDYBY SE ROBERT FICO VELMI KRÁTCE NA MOBILNÍM VIDEU Z NEMOCNICE PŘIHLÁSIL.

Třeba s něčí pomocí a jen na 30 sekund nebo na 1 minutu by natočil na telefon vzkaz a pozdravil by z lůžka občany, že bojuje, aby se veřejnost uklidnila.

 

👉Podobné video totiž natočil i Miloš Zeman, když byl ve vážném stavu na podzim v roce 2021 hospitalizován v Praze v Ústřední vojenské nemocnici. Strávil tam celkem 48 dní a rovněž z lůžka natočil krátké video spojené s ustavující schůzí nové sněmovny po volbách.

👉Podobné video by pomohlo k uklidnění společnosti na Slovensku.

👉VŠICHNI ROBERTU FICOVI DRŽÍME PALCE A URČITĚ SE BRZY VRÁTÍ DO PRÁCE, PROTOŽE JE BOJOVNÍK! Robert potřebuje podporu od obyčejných lidí, potřebuje modlitbu, potřebuje sílu, kterou mu na dálku lidé mohou předat.

 

-VK-Šéfredaktor AE News

 

https://aeronet.news/rakouska-nezavisla-televize-upozornila-na-mozne-propojeni-juraje-cintuly-na-neziskovou-sit-george-sorose-cintula-prohlasil-ze-premiera-zastrelit-nechtel-jenom-mu-chtel-ublizit-to-jako-fakt/

 

 

📌 Zelensky kňučí novináři ABC… „ZA TO, CO SE STALO V CHARKOVĚ, JE ODPOVĚDNÝ CELÝ SVĚT, NEJEN AMERIKA,“ řekl Zelensky🤡 „NA VINĚ JE CELÝ SVĚT. Putinovi to dalo příležitost okupovat naši zemi, ale teď, právě teď, nám svět může pomoci.”🤡💩

 

https://t.me/absurdnisvet/73185

 

 

📌 VYMÝCENÍ NĚMECKÉHO NÁRODA…..: https://t.me/absurdnisvet/73186

 

 

📌🇳🇨 ❌🇫🇷 „MACRON JE VRAH!“

 

V reakci na protesty, které vypukly v Nové Kaledonii, Emmanuel Macron vyhlásil výjimečný stav, omezil svobodu pohybu, zakázal TikTok a uvalil zákaz vycházení pro obyvatele ostrova. Nasadil také 500 dalších důstojníků na podporu 1800 policistů a četníků, kteří jsou již na místě, aby potlačili nepokoje.

https://t.me/absurdnisvet/73187

 

 

📌🇨🇦 Zio GLOBALISTA TRUDEAU OBVIŇUJE PROVINCIE Z VYSOKÝCH CEN PLYNU A POTRAVIN A TVRDÍ, ŽE UHLÍKOVÁ DAŇ JE ZLEVŇUJE. 🤨💩🤡

https://t.me/absurdnisvet/73188

 

📌⚠️🇩🇪🏳️‍⚧️ 🏳️‍🌈Normalizace pedofilie postupuje. Tito lidé jsou nemocní a měli by být zamčeni. ☠️ https://t.me/absurdnisvet/73190

 

 

📌💢 Citát: „Příští pandemie bude mít co do činění s bakteriemi (nová biologická zbraň) a nakonec povede k zákazu hotovosti!“

 

„Po další pandemii, která pomalu začne na konci roku 2024/začátku roku 2025, budou všichni brzy čipováni!

 

Pak budou všichni lidé monitorováni pomocí dronů, budou kdykoli lokalizováni a vypnuti!“

 

http://www.geistheiler-sananda.net/

 

 

📌ALZHEIMER JE NEMOC ZPŮSOBENÁ LÉKAŘEM!!!

 

Před více než 40 lety se to u lidí ani nevyskytovalo!!! A teď je to #4 zabiják lidí v USA nad 65 let!!

👉 Co je to Alzheimerova choroba? No, je to mizení izolace tvého mozku, Myelinu!!

👉 Z čeho se vyrábí Myelin? Je vyroben z CHOLESTEROLU!!!

👉 „Pokud držíte dietu s nízkým obsahem cholesterolu nebo léky na cholesterol, je to nejrychlejší cesta k Alzheimerově chorobě.“

 

https://t.me/absurdnisvet/73192

 

 

📌 A asi před měsícem byla tady někde zpráva, že v Rusku je připraveno 500 000 Severokorejců v plné výzbroji… Bylo to na jediném kanálu. Takže 🤔 ???

https://t.me/absurdnisvet/73193

 

 

📌 ČÍNSKÝ DOBROVOLNÍK V ZÓNĚ NWO. A Ukrajina už teď tuší, kolik jich bude povoláno do vyčištění fašismu. Nebude to jen jeden dobrovolník. Ani nevím přesně kolik vojáků Čína disponuje. Asi to bude fičák.

https://t.me/absurdnisvet/73194

 

 

📌🌧🌧🌧ZÁPLAVY V NĚMECKU: SILNÉ DEŠTĚ PŘÍŠTÍ TÝDEN BY MOHLY BÝT SILNĚJŠÍ A ZPŮSOBIT ZÁPLAVY VE VELKÝCH ČÁSTECH.

 

V úterý se v Alpách vytvoří tlaková níže, která se do pátku přesune do Severního moře. Většina srážek spadne na západě, 70-150 l/m² je možné za 72 hodin. Na severu/uprostřed vlhko a teplo, silné bouřky/bouřky! Informuje německá meteorologická služba

https://t.me/absurdnisvet/73195

 

📌18.5.2024, Volný bloG, Jana Černeková: RUSKO A ČÍNA VYZVALY K ZABRÁNĚNÍ NEKONTROLOVATELNÉ FÁZI KONFLIKTU NA UKRAJINĚ.

 

Text společného prohlášení obou zemí zveřejnila tisková služba Kremlu. TV kanál 360°

 

Ruský prezident Vladimir Putin a čínský prezident Si Ťin-pching podepsali společné prohlášení o partnerství mezi oběma zeměmi.

Lenta.ru

 

„Ruská strana vítá připravenost čínské strany sehrát konstruktivní roli v otázce politického a diplomatického řešení ukrajinské krize,“ stojí v textu společného prohlášení zemí, které bylo zveřejněno na webu Kremlu.

Smotrim.ru

Ruská federace se mimo jiné pozitivně stavěla k připravenosti Číny přispět k politickému urovnání situace, vyplývá ze společného prohlášení hlav států. Večerní Moskva

 

Odkaz na fotogalerii a videa:

https://m.dzen.ru/news/story/ae27e237-940b-5637-8bb6-6e6ac3350d9e?lang=ru&fan=1&t=1715856020&tt=true&persistent_id=2776491350&cl4url=5da982e9190bb3c2b778599a7e7e102d&story=5e049989-7e0a-5fa2-b225-a435a8d4fcb5

 

 

📌18. května 2024, 8:48: OZBROJENÉ SÍLY RF ZAÚTOČILY NA LETIŠTĚ V MIRGORODU A CHEMIČKU V PAVLOGRADU

 

Zástupce podzemí působícího na území Ukrajiny informoval o důsledcích ruských nočních úderů.

Podle koordinátora mykolajivského podzemí Sergeje Lebdeva, kterého citovala agentura RIA Novosti, ruské jednotky v noci na 18. května zaútočily na letiště a průmyslovou zónu ve městě Mirgorod v Poltavské oblasti na Ukrajině a na sklady nacházející se na území chemického závodu Pavlograd.

 

Podle Lebeděva bylo provedeno několik úderů na vojenská zařízení v Mirgorodu. Jeden z výbuchů zahřměl v prostoru železniční stanice v průmyslové čtvrti. Nejméně dva další údery dopadly na letiště. K výbuchu došlo ve vojenském objektu. Po incidentu byly zpřísněny kontroly na ukrajinských kontrolních stanovištích.

 

V noci na pátek navíc naše jednotky zaútočily na sklady ve městě Pavlohrad, kde jsou podle podzemí skladovány výbušniny a tuhé raketové palivo. Nedaleko podniku se navíc nachází cvičiště se střelnicí a sklady s těžkými zbraněmi.

 

V Pavlogradu je velký železniční uzel, přes který se na Donbas přepravují jednotky s ukrajinskou armádou a technikou.

 

https://www.vesti.ru/article/3955911

 

📌18. května 2024, 8:03: SYSTÉMY PROTIVZDUŠNÉ OBRANY V NOCI SESTŘELILY NEPŘÁTELSKÝ DRON NAD KRYMEM

 

Ministerstvo obrany informovalo o pokusu ukrajinských ozbrojených formací zaútočit na Krymský poloostrov pomocí bezpilotních letounů.

 

Podle ruského vojenského oddělení v sobotu večer systémy protivzdušné obrany ve službě zničily ukrajinský dron leteckého typu nad územím Republiky Krym. Následky útoku se objasňují.

 

https://www.vesti.ru/article/3955859

 

 

📌18. května 2024, 8:48: OZBROJENÉ SÍLY RF ZAÚTOČILY NA LETIŠTĚ V MIRGORODU A CHEMIČKU V PAVLOGRADU:

 

Zástupce podzemí působícího na území Ukrajiny informoval o důsledcích ruských nočních úderů.

Podle koordinátora mykolajivského podzemí Sergeje Lebdeva, kterého citovala agentura RIA Novosti, ruské jednotky v noci na 18. května zaútočily na letiště a průmyslovou zónu ve městě Mirgorod v Poltavské oblasti na Ukrajině a na sklady nacházející se na území chemického závodu Pavlograd.

 

Podle Lebeděva bylo provedeno několik úderů na vojenská zařízení v Mirgorodu. Jeden z výbuchů zahřměl v prostoru železniční stanice v průmyslové čtvrti. Nejméně dva další údery dopadly na letiště. K výbuchu došlo ve vojenském objektu. Po incidentu byly zpřísněny kontroly na ukrajinských kontrolních stanovištích.

 

V noci na pátek navíc naše jednotky zaútočily na sklady ve městě Pavlohrad, kde jsou podle podzemí skladovány výbušniny a tuhé raketové palivo. Nedaleko podniku se navíc nachází cvičiště se střelnicí a sklady s těžkými zbraněmi.

 

V Pavlogradu je velký železniční uzel, přes který se na Donbas přepravují jednotky s ukrajinskou armádou a technikou.

 

https://www.vesti.ru/article/3955911

 

 

📌💥💥💥18.05.2024, WION, Roman Kirsch: UKRAJINSKÁ OBRANA SE DROLÍ A TADY MÁTE DŮKAZY A DŮVODY PROČ…1. díl

 

https://youtu.be/CqLQXB0DYc4?si=-OShPNaEnB4kDVLv

 

 

📌💥💥💥18.05.2024, WION, Roman Kirsch: UKRAJINSKÁ OBRANA SE DROLÍ A TADY MÁTE DŮKAZY A DŮVODY PROČ…1. díl

📌💥💥💥18.05.2024, WION, Roman Kirsch: UKRAJINSKÁ OBRANA SE DROLÍ A TADY MÁTE DŮKAZY A DŮVODY PROČ…2. díl

 

https://youtu.be/3qNXaVoD_wU?si=4N0_Sp18TxhyBwIj

 

 

📌💥💥💥18.05.2024, Hindustan Times, Roman Kirsch: VLADIMÍR PUTIN VEŘEJNĚ ODHALUJE DALŠÍ KROK PO NÁHLÉM ÚTOKU NA CHARKOVSKÝ REGION, A TO V DOBĚ, KDY NA MÍSTO SPĚCHÁ VOLODYMYR ZELENSKYJ

 

https://youtu.be/7Kjk8ZTIrHE?si=6Sid-Vu6MfW3hKN8

 

 

📌💥💥💥18.05.2024, Hindustan Times, Roman Kirsch: PUTINOVA KRVAVÁ ODVETA; ODĚSA ČELÍ RAKETOVÉMU ÚTOKU PO UKRAJINSKÉM ÚTOKU NA RUSKOU ČERNOMOŘSKOU NÁMOŘNÍ ZÁKLADNU NA POLOOSTROVĚ KRYM

 

https://youtu.be/prJEL5rfDGQ?si=Zz5cyjSnnJrwTqog

 

 

📌💥💥💥18.05.2024, Hindustan Times, Roman Kirsch: PUTINOVO DIVOKÉ „NEMOHOU VYHRÁT NA BITEVNÍM POLI, TAK…“; ÚTOK NA UKRAJINU A ZÁPAD PŘED „MÍROVÝM SUMMITEM“ VE ŠVÝCARSKU, KTERÝ PROBĚHNE 15.-16.ČERVNA TOHOTO ROKU

 

((Předem krátký sestřih: NATO se papírově rozšířilo na sever. V skutečnosti se do Arktidy tlačí Rusko s Čínou…))

 

https://youtu.be/r_jaHO2oMbA?si=YvOGR4pEl7opO-3S

 

 

📌💥💥💥18.05.2024, Hindustan Times, Roman Kirsch: ÍRÁNEM PODPOROVANÍ HÚTIOVÉ OPĚT ÚTOČÍ? DALŠÍ LOĎ BYLA POŠKOZENA PŘI ČERSTVÉM ÚTOKU V RUDÉM MOŘI

 

https://youtu.be/q4MmKjBWiZY?si=HsiGziuU0-ni1FHD

 

 

📌💥💥💥18.05.2024, Hindustan Times, Roman Kirsch: VELKÝ ÚDER NOVÉ DOHODĚ O RUKOJMÍ? IZRAEL VYZVEDL TĚLA TŘÍ RUKOJMÍ PO VELKÉM PROHLÁŠENÍ HAMÁSU

 

https://youtu.be/NVJFoOw4iKg?si=2_97xpL-wxGwKvAV

 

 

📌💥💥💥18.05.2024, Times Of India, Roman Kirsch: „CHARKOVSKÁ PRVNÍ VLNA…“: ZELENSKYJ VARUJE PŘED INTENZIFIKUJÍCÍMI SE ÚTOKY; „CHCE SNAD  ZÁPAD, ABY TU VÁLKU OPRAVDU VYHRÁLO RUSKO?

((Nebude náhodou tenhle člověk od příštího týdne nelegitimním prezidentem?))

 

https://youtu.be/YLlQl3z73w8?si=mDZiSe7JD1WWl5G-

 

 

📌💥💥💥18.05.2024, Hindustan Times, Roman Kirsch: BIDEN NA SEBE PŘIVOLAL PUTINŮV VZTEK V DOBĚ, KDY UKRAJINA ŽÁDÁ OD USA ZPRAVODAJSKÁ DATA O CÍLECH RUSKÉM ÚZEMÍ; KÝVNUTÍ K POUŽITÍ ZBRANÍ PROTI CÍLŮM NA ÚZEMÍ RUSKA

 

https://youtu.be/V8wL2cLvC0M?si=0TS5hFmmCYlAPRtO

 

 

📌18. KVĚTNA 20246:53 GMT, STŘEDNÍ VÝCHOD: ZUŘIVÉ BOJE V SEVERNÍ GAZE, ZATÍMCO POMOC ZAČÍNÁ PROUDIT Z MOLA POSTAVENÉHO SPOJENÝMI STÁTY

 

NEJNOVĚJŠÍ VÝVOJ:

👉 Potravinová agentura OSN potvrdila, že pomoc, která prošla plovoucím dokem, byla přepravena do skladů v Dajr al-Baláhu

👉 USA tvrdí, že na Kypr dorazí další pomoc pro Gazu

👉 Hamás tvrdí, že americké plovoucí molo pro pomoc není náhradou za ukončení izraelské blokády Gazy

 

KÁHIRA 17. května (Reuters) – Izraelské síly v pátek bojovaly s bojovníky Hamásu v úzkých uličkách Džabalíje v severní Gaze v jedněch z nejzuřivějších střetů od jejich návratu do oblasti před týdnem, zatímco na jihu zaútočili militanti na tanky shromažďující se kolem Rafáhu.

Obyvatelé uvedli, že izraelské obrněné jednotky se dostaly až na tržiště v srdci Džabalíje, největšího z osmi historických uprchlických táborů v Gaze, a že buldozery demolují domy a obchody, které jim stojí v cestě.

 

„Tanky a letadla ničí obytné čtvrti a trhy, obchody, restaurace, všechno. To vše se odehrává před jednookým světem,“ řekl Ayman Rajab, obyvatel západní Džabalíje, prostřednictvím chatovací aplikace.

 

Izrael uvedl, že jeho síly vyčistily Džabalíí o několik měsíců dříve ve válce v Gaze, která byla vyvolána smrtícími útoky Hamásu na jižní Izrael 7. října, ale minulý týden uvedl, že se vrací, aby zabránil islamistickým militantům, aby se tam přeskupili.

 

Na jihu Gazy, která hraničí s Egyptem, se hustý kouř zvedl nad Rafáhem, kde stupňující se izraelský útok donutil stovky tisíc lidí uprchnout z místa, které bylo jedním z mála zbývajících útočišť.

 

„Lidé jsou vyděšení a snaží se dostat pryč,“ řekl v Ženevě mluvčí humanitárního úřadu OSN Jens Laerke a dodal, že většina z nich uposlechla rozkaz přesunout se na sever k pobřeží, ale že neexistují žádné bezpečné cesty ani cíle.

 

Jak boje zuřily, americká armáda uvedla, že nákladní automobily začaly převážet pomoc na břeh z provizorního mola, jako první po několika týdnech dorazily do obležené enklávy po moři.

 

Světový potravinový program, který očekává, že potraviny, voda, přístřeší a zdravotnický materiál dorazí přes plovoucí dok, uvedl, že pomoc byla přepravena do jeho skladů v Deir Al Balah v centrální Gaze, a sdělil partnerům, že je připravena k distribuci.

Organizace spojených národů již dříve zopakovala, že konvoje kamionů po zemi, které byly tento měsíc narušeny útokem na Rafáh, jsou stále nejúčinnějším způsobem, jak dostat pomoc.

 

„Abychom odvrátili hrůzy hladomoru, musíme použít nejrychlejší a nejzřejmější cestu, jak se dostat k lidem v Gaze – a k tomu potřebujeme přístup po souši,“ řekl zástupce mluvčího OSN Farhan Haq.

Americká pomoc přijíždí na Kypr a je dodávána do Gazy přes nové molo, uvedl Washington.

 

Hamás požadoval ukončení izraelského obléhání a obvinil Washington ze spoluviny na izraelské politice „hladovění a blokády“.

 

Bílý dům uvedl, že americký poradce pro národní bezpečnost Jake Sullivan v neděli navštíví Izrael a zdůrazní potřebu cílené ofenzívy proti militantům Hamásu, spíše než totálního útoku na Rafáh.

 

Skupina amerických zdravotníků opustila pásmo Gazy poté, co uvízla v nemocnici, kde poskytovali péči, uvedl Bílý dům.

 

HUMANITÁRNÍ OBAVY:

Izraelské obranné síly uvedly, že vojáci v posledních dnech zabili více než 60 militantů v Džabalíji a lokalizovali sklad zbraní v rámci „ofenzívy na úrovni divize“.

Divizní operace obvykle zahrnovala několik brigád po tisících vojácích, což z ní činilo jednu z největších operací války.

 

„Středisko řízení palby 7. brigády řídilo desítky náletů, eliminovalo teroristy a zničilo teroristickou infrastrukturu,“ uvedla IDF.

 

Podle údajů ministerstva zdravotnictví v enklávě bylo zabito nejméně 35 303 Palestinců, zatímco humanitární organizace opakovaně varovaly před rozsáhlým hladem a zoufalým nedostatkem pohonných hmot a zdravotnického materiálu.

 

Izrael tvrdí, že musí dobýt Rafáh, aby zničil Hamás a zajistil bezpečnost země. Při útoku Hamásu 7. října zemřelo v Izraeli 1200 lidí a 253 jich bylo vzato jako rukojmí. V Gaze je stále zadržováno asi 128 rukojmích.

Izrael v pátek oznámil, že jeho síly vyzvedly těla tří lidí, kteří byli zabiti 7. října na hudebním festivalu Nova v Izraeli a odvezeni do Gazy.

 

V reakci na to Hamás uvedl, že vyjednávání jsou pro Izrael jediným způsobem, jak získat rukojmí živé: „Nepřítel nedostane své zajatce jinak než jako mrtvoly bez života nebo prostřednictvím čestné dohody o výměně za náš lid a náš odpor.“

Rozhovory o příměří se dostaly do slepé uličky.

 

„TRAGICKÁ VÁLKA“

 

Izraelské tanky a bojová letadla v pátek bombardovaly části Rafáhu, zatímco ozbrojená křídla Hamásu a Islámského džihádu uvedla, že střílela protitankové střely a minomety na síly shromažďující se na východě, jihovýchodě a uvnitř hraničního přechodu Rafáh s Egyptem.

 

UNRWA, hlavní humanitární agentura OSN pro Palestince, uvedla, že od začátku ofenzívy 6. května uprchlo z Rafáhu více než 630 000 lidí.

„Stěhují se do oblastí, kde není voda – musíme ji dovážet nákladními auty – a lidé nedostávají dostatek jídla,“ řekl v pátek agentuře Reuters telefonicky z Rafáhu Sam Rose, ředitel plánování UNRWA.

 

U Mezinárodního soudního dvora v Haagu, kde Jihoafrická republika obvinila Izrael z porušení Úmluvy o genocidě, úředník izraelského ministerstva spravedlnosti Gilad Noam operaci obhajoval.

 

Jihoafrický právní tým, který den předtím předložil své argumenty pro nová mimořádná opatření, označil izraelskou vojenskou operaci za součást genocidního plánu, jehož cílem je zničit palestinský lid.

 

https://www.reuters.com/world/middle-east/fierce-fighting-northern-gaza-israel-defends-itself-world-court-2024-05-17/

 

 

📌18. května 2024, 12:34: POČET TRESTNÝCH ČINŮ PROTI POLITIKŮM SE V NĚMECKU ZA ROK TÉMĚŘ ZDVOJNÁSOBIL.

 

Německá ministryně vnitra Nancy Faeserová uvedla, že počet trestných činů proti politikům a úředníkům se v zemi zvýšil, přičemž v roce 2023 bylo zaznamenáno 3691 porušení, z nichž 80 bylo násilných.

 

Obětem je vyhrožováno, jejich kanceláře jsou napadány, jejich domovy jsou obléhány,“ napsala v článku pro noviny Welt am Sonntag s tím, že v současné době v Německu dochází k nebezpečnému nárůstu pohrdání politikou.

Podle Faesera bylo v roce 2022 registrováno 1994 trestných činů, z toho 67 násilných.

 

Ministr vnitra plánuje 21. května předložit statistiky o politicky motivované kriminalitě za uplynulý rok. Připomněla také útok na člena SPD, kandidáta ve volbách do Evropského parlamentu Matthiase Eckkeho v Drážďanech.

„Bylo to smutné vyvrcholení velkého počtu pokusů o zastrašování, vyhrožování a násilných činů v posledních týdnech,“ uvedla Faeserová.

Účelem takových útoků podle ministra nejsou jen politici, ale násilí proti záchranářům a dobrovolníkům je namířeno i proti společnosti. Domnívá se, že útočníci musí být stíháni.

 

TADY MÁ SMYSL KONKRÉTNĚ ZPŘÍSNIT TRESTY,“ vyjádřila se šéfka ministerstva vnitra.

 

https://www.vesti.ru/article/3956175

 

 

📌18. květen 2024, 12:06: KYJEV V NEPŘÍTOMNOSTI OBVINIL ŠÉFY FSB, NÁRODNÍ GARDY A DALŠÍCH 19 GENERÁLŮ.

 

Na Ukrajině byla v nepřítomnosti vznesena obvinění proti řediteli FSB Alexandru Bortnikovovi a 20 vysoce postaveným ruským generálům zvláštních služeb, včetně šéfa Národní gardy Viktora Zolotova.

 

Bortnikov je obviněn z organizování vlastizrady proti bývalým zaměstnancům SBU, podněcování nenávisti a nezákonného potlačování protestů v letech 2013-14 s cílem zachovat moc Viktora Janukovyče, který byl tehdy ukrajinským prezidentem, uvedl ukrajinský Státní úřad pro vyšetřování.

 

Podle Kyjeva ruské tajné služby a Bortnikov osobně údajně prováděli „podvratnou činnost“ proti Ukrajině.

 

Ukrajinské úřady již dříve zařadily na seznam hledaných osob Bortnikova, Zolotova a další vysoce postavené představitele ruských úřadů, včetně předsedkyně Rady federace Valentiny Matvijenkové, předsedy Státní dumy Vjačeslava Volodina, ředitele zahraniční zpravodajské služby Sergeje Naryškina, šéfa ministerstva vnitra Vladimira Kolokolceva. VĚTŠINA ČLENŮ BEZPEČNOSTNÍ RADY RUSKÉ FEDERACE BYLA OBVINĚNA ZE ZÁSAHU DO ÚZEMNÍ CELISTVOSTI A NEDOTKNUTELNOSTI UKRAJINY.

 

https://www.vesti.ru/article/3956141

 

 

📌18. května 2024, 12:17: STŘELEC NA PREMIÉRA FICA BYL PŘEDVEDEN PŘED SOUD.

 

Juraj Cintula, podezřelý z pokusu o atentát na slovenského premiéra Roberta Fica, byl předveden před zvláštní trestní soud ve městě Pezinok.

 

Podle SME byl Tsintula převezen pod přísnou bezpečnostní kontrolou.

 

Jednasedmdesátiletý spisovatel Juraj Cintula vypálil 15. května pět kulek na Roberta Fica, když se na náměstí před Domem kultury přiblížil k občanům po návštěvě zasedání vlády v Handlové. Lékařům se podařilo stabilizovat stav těžce zraněného politika.

 

Podle zpráv v médiích Tsintula zaútočil na předsedu vlády kvůli jeho nesouhlasu s politikou úřadů, včetně otázky vojenské pomoci Ukrajině, proti které Fico vystupuje. Podezřelý je aktivistou liberální strany Pokrokové Slovensko a na sociálních sítích otevřeně vyjadřoval svou nenávist k premiérovi.

 

Nyní spisovateli hrozí doživotní trest.

 

https://www.vesti.ru/article/3956185

 

 

📌 18.4.2024, Necenzurovaná pravda, korofašizmus: STUDIE ŠARŽÍ URČENÝCH PRO EU: KONTAMINACE DNA V TAKZVANÉ COVID VAKCÍNĚ PFIZER PŘEKRAČUJE POVOLENÝ LIMIT AŽ 354KRÁT!!!

 

Je zarážející, že po mnoha studiích, které dokazují, že mRNA injekce nejsou účinné ani bezpečné, ale naopak způsobují bezpočet vedlejších účinků, se stále ve většině zemí podávají ve formě takzvaných posilovačů. Naštěstí stále více lidí zjišťuje, že jejich aplikace není tím, co by právě prospělo jejich zdraví, takže zájem o ně je mizivý.

 

Vakcína Pfizer-BioNTech proti Covidu obsahuje až 354násobek doporučeného limitu kontaminace DNA, podle zjištění recenzované vědecké studie, která vyvolává obavy ohledně karcinogenního potenciálu mRNA vakcíny Comirnaty COVID-19.

 

Němečtí vědci Brigitte König a Jürgen O. Kirchner zjistili, že hladiny nečistot DNA ve vakcíně byly výrazně vyšší než limit stanovený regulačními orgány včetně Světové zdravotnické organizace, což vyvolalo obavy ohledně metod používaných k testování nečistot.

 

Studie také zdůrazňuje vážná potenciální rizika spojená s vysokou úrovní kontaminace DNA, jako je inzerční mutageneze a přítomnost genů podporujících rakovinu.

Kirchner poprvé varoval před důsledky kontaminace DNA ve vakcíně BioNTech v roce 2022 v knize Die mRNA-Maschine – v překladu „Stroj mRNA“ – kterou vydal během plandemie pod pseudonymem David O. Fischer.

 

Kniha obsahuje celou kapitolu „Kontaminace DNA u mRNA vakcíny BioNTech a její rizika“ a cituje dokumenty Evropské lékařské agentury, které uznávají problém, aniž by jej kvantifikovaly.

 

Mezitím však sám Kirchner obstaral pět neotevřených lahviček s vakcínou BioNTech a předložil je k analýze do laboratoře profesorky Brigitte Königové z univerzitní nemocnice v Lipsku v Magdeburgu.

 

Výsledky analýz prof. Königové jsou shrnuty v níže uvedené tabulce.

 

Sottova zpráva: Prof. Königová zjistila masivní kontaminaci DNA, která je až 354krát vyšší než limit 10 nanogramů na dávku doporučený WHO a povolený v EU.

 

Stejně jako Kevin McKernan také našla úplné zbytkové bakteriální plazmidy. Plazmidy se používají v procesu průmyslové výroby mRNA („proces 2“), který se v tomto ohledu liší od procesu, který byl použit k výrobě šarží vakcín pro klinické zkoušky léčiva („proces 1“).

 

Tabulka je převzata z Kirchnerova dopisu z 9. srpna německému regulátorovi, Institutu Paula Ehrlicha (PEI), vyzývajícího k „okamžitému stažení mRNA vakcíny Comirnaty od BioNTech z trhu“ kvůli kontaminaci DNA.

 

Dopis je připojen ke Kirchnerovu dopisu německému ministru zdravotnictví Karlu Lauterbachovi ze 16. září, který je k dispozici zde.

 

Ve stejném dopise z 9. srpna Kirchner také kritizoval Institut Paula Ehrlicha za to, že neprovedl adekvátní kontrolu kvality vakcíny před schválením šarží k použití.

 

Jak je uvedeno v dopise a také zmíněno zdezde a zde, PEI je zodpovědná za sériové uvolňování vakcíny BioNTech-Pfizer nejen pro Německo, ale pro celou EU.

 

S odvoláním na jednu z vlastních publikací PEI Kirchner zejména poznamenává, že netestuje čistotu roztoku vakcíny:

 

Místo toho se provádí „vizuální kontrola,“ jejíž obvyklá norma, při pohledu na roztok vakcíny na bílém a černém pozadí, umožňuje identifikovat pouze hrubé kontaminanty.

 

Jako například, když do vakcíny spadla štěnice, když se lahvička plnila. DNA nebo proteinovou kontaminaci nelze tímto způsobem identifikovat. Zdá se, že požadované testování čistoty roztoku nebylo systematicky prováděno.

 

rozhovoru pro německé vydání Epoch Times Kirchner poznamenává, že zatímco PEI neprováděl pokročilé testování kontaminantů vakcíny BioNTech – i když EMA již identifikovala riziko kontaminace DNA v průmyslovém výrobním procesu –  vyžadovalo se takové testování pro vakcínu Novavax COVID-19, která je založena na tradičnější technologii rekombinantních proteinů:

Vakcína Novavax, kterou lze vyrobit velmi čistě, byla testována na kontaminaci a vakcína mRNA, kterou nelze čistě vyrobit pro masovou spotřebu, není testována. Člověk se tedy musí ptát: proč tomu tak je?

 

Mezi německým regulátorem – Institutem Paula Ehrlicha – a firmou BioNTech existuje dlouhodobý a kolaborativní vztah. Nyní je na místě otázka, v čem spolupráce vlastně spočívá.

 

https://necenzurovanapravda.cz/2024/05/studie-sarzi-urcenych-pro-eu-kontaminace-dna-v-takzvane-covid-vakcine-pfizer-prekracuje-povoleny-limit-az-354krat/

 

 

📌18. května 2024, 15:06: V CHARKOVĚ SE OPĚT OZVALY VÝBUCHY:

 

Starosta Charkova, kterého kyjevský režim jmenoval do čela města, informoval o několika explozích, které se ozvaly na pozadí náletu.

Podle ukrajinských varovných zdrojů letecký režim v Charkově od 15:00 moskevského času trvá již více než šest hodin.

 

Na pozadí poplachu zahřměla série výbuchů. Informuje o tom agentura TAS s odvoláním na prohlášení starosty Charkova Igora Terekhova. Obyvatelé Charkova již dříve slyšeli výbuch na okraji města. Následky se vyšetřují.

 

https://www.vesti.ru/article/3956348

 

 

📌18. května 2024, 16:18: DALŠÍ VZDUŠNÝ CÍL BYL SESTŘELEN NAD OBLASTÍ BELGOROD:

 

Nepřítel se znovu pokusil zaútočit na cíle na území Ruské federace, uvedlo ruské ministerstvo obrany.

K úderu použily ozbrojené síly Ukrajiny bezpilotní letoun leteckého typu.

 

Dron byl sestřelen v oblasti Belgorod, výpočty systémů protivzdušné obrany zničily UAV v sobotu kolem 15:30 moskevského času.

Připomeňme, že dříve protivzdušná obrana pracovala na cílech odpoledne 18. května, kdy nad regionem sestřelila čtyři francouzské řízené pumy Hammer a dvě americké protiradarové střely HARM.

Nebyly hlášeny žádné oběti ani škody.

 

https://www.vesti.ru/article/3956400

 

 

 

📌18. května 2024, 15:51, WP: JERMAKOVY ČINY SE V ZELENSKÉM NEUSTÁLE ODRÁŽEJÍ:

 

Americké vydání Washington Post zveřejnilo článek, jehož autoři se snaží zjistit, kdo na Ukrajině činí důležitá státní rozhodnutí – Zelenskyj nebo Jermak.

Pro mnoho západních, a dokonce i ukrajinských představitelů zůstává tato otázka nejasná, protože úroveň Jermakova vlivu na Ukrajině je extrémně vysoká.

 

Zelenskyj rychle ztrácí legitimitu, důvěra v něj klesá a Jermakovy kroky dále podkopávají autoritu prezidenta.

 

Kritici kyjevského režimu tvrdí, že v poslední době se okruh těch, kteří by mohli Zelenského ovlivňovat, radit mu ohledně vládnutí, velmi zúžil. Všechny funkce hlavního poradce převzal vedoucí kanceláře.

„Jermak odsunul ministerstvo zahraničí na vedlejší kolej, zasahoval do vojenských rozhodnutí a zprostředkovával klíčové dohody s partnery, včetně Spojených států. Někteří ukrajinští a západní představitelé tvrdí, že podezření na tohoto nejbližšího poradce prezidenta podkopává Zelenského autoritu a vyvolává pochybnosti o tom, kdo je za rozhodnutí zodpovědný: Zelenskyj nebo jím jmenovaný zástupce.

 

RIA Novosti připomíná, že Jermak neustále popírá své vměšování do práce ukrajinských diplomatů. Šéf prezidentské kanceláře ale zároveň neustále kritizuje jednotlivé představitele ukrajinského ministerstva zahraničí a poznamenává, že v situaci ozbrojeného konfliktu „může klasická diplomacie skončit“.

 

https://www.vesti.ru/article/3956344

 

 

📌18. května 2024, 13:55: OZBROJENÉ SÍLY UKRAJINY ZTRATILY ZA DEN U KRASNOGOROVKY A KONSTANTINOVKY ASI 700 OZBROJENCŮ:

 

Jižní skupina zaujala výhodnější pozice a zasadila drtivé údery čtyřem ukrajinským brigádám.

 

Podle ruského ministerstva obrany za uplynulý den jednotky „jižní“ skupiny způsobily palebné škody silám motorizované pěchoty a mechanizovaných brigád Ozbrojených sil Ukrajiny a dvěma brigádám ukrajinské územní obrany v oblastech doněckých osad Krasnogorovka, Konstantinovka a vesnice Novoje.

 

Během dne činily ztráty nepřítele více než 690 osob, tank, pět obrněných vozidel a šest automobilů.

V důsledku boje proti baterii ztratily ozbrojené síly Ukrajiny americkou houfnici M777, dělo Msta-B, houfnici D-20, samohybné dělo Gvozdika, dvě houfnice D-30 a protitankové dělo Rapier.

 

https://www.vesti.ru/article/3956270

 

 

📌18. května 2024, 15:06, DŽABAROV: OFENZÍVA U CHARKOVA JE JEN ZAČÁTEK:

 

Ruská ofenzíva ve směru na Charkov je jen začátek, varuje Vladimir Džabarov, člen Rady federace, první místopředseda Mezinárodního výboru komory.

„Jsem si jistý, že všechny prvotně ruské země budou osvobozeny od neonacistů,“ napsal senátor na svém kanálu Telegram.

 

Když mluvil o situaci na Ukrajině, poznamenal, že přijetím zákona o posílení mobilizace se tato země stala koncentračním táborem.

Politika kyjevského režimu podle Džabarova přivedla Ukrajinu na pokraj katastrofy. A čím déle to bude pokračovat, tím více bude osvobozených území, zdůraznil senátor.

 

Ruský prezident Vladimir Putin, který byl na státní návštěvě Číny, den předtím řekl, že operace ve směru na Charkov je ruskou reakcí na ostřelování pohraničních oblastí. V tomto směru existuje sanitární zóna kvůli ostřelování obytných oblastí oblasti Belgorod z Ukrajiny. Na dobytí Charkova dnes nejsou žádné plány, dodal Putin.

 

Šéf ruské správy Charkovské oblasti Vitalij Gančev oznámil osvobození více než 200 kilometrů čtverečních území regionu.

 

https://www.vesti.ru/article/3956313

 

 

📌18. května 2024, 16:29: OZBROJENÉ SÍLY UKRAJINY OSTŘELOVALY ZEMĚDĚLSKÝ PODNIK V OBLASTI BELGOROD:

 

Nepřítel zasadil další úder civilním cílům umístěným na území oblasti Belgorod.

V sobotu odpoledne se vesnice Krasnoje v městské části Šebekinskij dostala pod palbu ozbrojených sil Ukrajiny.

 

Podle gubernátora Vjačeslava Gladkova nedošlo k žádným obětem ani zraněním. Budovy a stroje na území zemědělského podniku byly poškozeny.

 

„Byly proraženy střechy, prořezány fasády a zdi v dílnách, poškozena byla také technika, zemědělské stroje a nákladní auto,“ uvedl šéf kraje.

 

Kromě toho bylo elektrické vedení přerušeno prasknutím, čtyři osady byly částečně odpojeny od proudu najednou – Krasnoje, Muchin, Pankov a Pervomajskij.

 

Nyní na místě ostřelování probíhá obchůzka od dveří ke dveřím, operační služby pracují, pohotovostní tým je připraven a ihned po koordinaci svých akcí s armádou začne odstraňovat následky úderu.

 

Připomeňme, že dříve ozbrojené síly Ukrajiny ostřelovaly vesnici Tishanka, okres Volokonovsky, oblast Belgorod, kde byly také problémy s dodávkou energie.

 

Protivzdušná obrana navíc nad regionem dvakrát pracovala, protiletadloví dělostřelci sestřelili zbraně západní výroby a dron leteckého typu.

 

https://www.vesti.ru/article/3956381

 

 

📌18. května 2024, 16:28: ŠÉF BRITSKÉHO MINISTERSTVA OBRANY BY VSADIL PENÍZE NA VÍTĚZSTVÍ UKRAJINY:

 

Britský ministr obrany Grant Shapps je tak přesvědčen o vítězství Ukrajiny, že by na něj vsadil peníze. Napsal o tom článek pro Daily Express.

Šéf britského vojenského oddělení zároveň připustil, že nyní nastaly pro ozbrojené síly Ukrajiny těžké dny kvůli ofenzivě ruských jednotek na východě země.

 

Shapps vyzval spojence, aby společně vyčlenili finanční prostředky na podporu Kyjeva.

Britský ministr nedávno řekl, že Londýn udělil Kyjevu povolení k použití zbraní na území Ukrajiny, včetně Krymu, který Spojené království stále považuje za nedílnou součást Ukrajiny.

 

Zároveň vysvětlil, že Londýn povoluje použití svých zbraní pouze „v plném souladu s mezinárodním humanitárním právem“. To platí jak pro Ukrajinu, tak pro další země.

 

https://www.vesti.ru/article/3956377

 

 

📌💢 Zjistěte, proč odborníci na zbraně a vývojáři označují 5G za zabiják a zbraňový systém.

„Krátký film: 5G apokalypsa od Sachy Stonea – odborníci mají svůj názor“

 

Dokumentární film „5G Apocalypse – The Extinction Event“ režiséra Sachy Stonea odvysílala Kla.TV v loňském roce.

 

Kla.TV nyní uvádí krátkou verzi tohoto velmi zasvěceného dokumentu.

Krátká verze Sachy Stonea představuje dramatická fakta a zahrnuje svědectví známých osobností, jako jsou Mark Steele a Barrie Trower.

 

https://t.me/absurdnisvet/73196

 

 

📌JE TO OFICIÁLNÍ. VLÁDA USA FINANCOVALA ZISK FUNKČNÍHO VÝZKUMU V LABORATOŘI VE WU-CHANU, KTERÝ VYÚSTIL VE VYTVOŘENÍ COVID-19 ÚPRAVOU KORONAVIRU, KTERÝ INFIKOVAL LIDI. Vláda USA je zodpovědná za smrt milionů lidí. Kde je to rozhořčení? přes 👉  𝕏

 

(https://twitter.com/KimDotcom/status/1791179997140717769?t=6M-JFQwVhwlkMil2QSwtHA&s=19)

 

 

📌☣️🔥🔥🔥 POŽÁR NA NELEGÁLNÍ SKLÁDCE CHEMICKÉHO ODPADU V SIEMIANOWICE SLASKIE V POLSKU

– JEDOVATÝ MRAK NAD ČESKEM, Německem a Rakouskem

– Oheň je velký 10 000 metrů čtverečních

– černý oblak kouře je vidět z extrémně velké vzdálenosti

– Voda zčervená!!!

 

https://www.youtube.com/watch?v=T0Y5JYC72eY

 

📌US Helsinki Commission oznámila ve svém článku na sociálních sítích

na X médiích:

ZAČALO BY TO TÍM, ŽE BY ADMINISTRATIVA CHTĚLA [UKRAJINSKÉ] VÍTĚZSTVÍ JAKO POLITICKÝ CÍL… pokud se rozhodneme, že je to pro nás priorita, zorganizujeme se tak, abychom vyhráli.“

 

https://twitter.com/HelsinkiComm/status/1791522729822232607?t=0ty-X29MfnHLraJUXcxHlw&s=19

 

 

📌Putin: ZVÁŽÍME DŮSLEDKY, POKUD BUDOU FRANCOUZŠTÍ VOJÁCI NA UKRAJINĚ.

„Nejsem francouzský prezident, nedělám tato rozhodnutí.“

 

Když se reportér zeptal prezidenta Putina, zda by umístění „běžných“ francouzských vojáků na Ukrajině bylo přímým konfliktem mezi Francií a Ruskem, zdůraznil, že nejprve bude na Emmanuelu Macronovi, aby přítomnost francouzských vojáků potvrdil nebo popřel.

https://t.me/absurdnisvet/73204

 

 

📌18. května 2024. 16:39, Trump: TŘETÍ SVĚTOVÁ VÁLKA BY MOHLA VYPUKNOUT V PŘÍŠTÍCH 5 MĚSÍCÍCH:

 

Bývalý prezident Spojených států Donald Trump řekl, že během 5 měsíců, které zbývají do voleb ve Spojených státech, by kvůli nekompetentnosti amerického vedení mohla vypuknout třetí světová válka.

 

„S těmi idioty, kteří řídí tuto zemi, nezůstane naživu mnoho lidí, protože síla moderních zbraní je zastrašující,“ řekl během projevu ke svým příznivcům v Minnesotě.

Trump se domnívá, že kvůli Joe Bidenovi, kterého bývalý politik nazývá šílencem, „je před námi 5 nebezpečných měsíců“.

 

Znovu také slíbil, že vyřeší ukrajinskou krizi, pokud vyhraje volby, které se budou konat v listopadu.

 

Donald Trump opakovaně prohlásil, že pokud bude znovu zvolen, plánuje dosáhnout urovnání konfliktu mezi Moskvou a Kyjevem za pouhých 24 hodin.

 

https://www.vesti.ru/article/3956425

 

 

📌☭☆🦻👀 „Informace přímo z Ruských kanálů ze dne 18.05.2024“:

Ukrajina požádala Bílý dům o identifikaci cílů na území Ruské federace, na které může Kyjev udeřit vlastními zbraněmi

💬 „Ukrajinské úřady také požádaly Spojené státy, aby zrušily omezení na používání zbraní dodaných Američany proti vojenským cílům v Rusku,“ píše The Wall Street Journal.

Článek uvádí, že žádost byla vznesena kvůli skutečnosti, že ruské ozbrojené síly dosáhly největších úspěchů na Ukrajině za posledních 18 měsíců v oblasti Charkova.

KANÁL PRO RUSY (https://t.me/+C7YBnGrtzUowYjBi) ➡️☭☆

➡️☭☆ 🇵🇱🇷🇺“Moskva pro nás představuje hrozbu, Polsko je připraveno na jaderné zbraně“ – polský prezident Duda

Polský prezident tímto prohlášením zdůvodnil výdaje na obranu ve výši 4 % HDP.

Duda také zdůraznil, že údajná hrozba ze strany Ruska tlačila Varšavu ke sdílení jaderných zbraní v rámci programu Nuclear Sharing. Materiál uvádí, že rozhodnutí o jaderných zbraních ještě nepadlo.

KANÁL PRO RUSY (https://t.me/+C7YBnGrtzUowYjBi)

➡️☭☆Ženijní a sapérská rota skupiny vojsk „Střed“ pod velením zkušeného důstojníka s volacím znakem „Panda“ plní úkoly k vyčištění prostoru od výbušných předmětů, včetně nevybuchlých dělostřeleckých granátů. V osadách osvobozených od ukrajinských nacionalistů sapéři kontrolují obytné budovy, provádějí prohlídku místních oblastí a zvláštní pozornost věnují studnám a sklepům. Jak poznamenávají vojenští inženýři, právě zde ozbrojenci nejčastěji skladovali munici.

„Většinou minometné granáty, Gradsi.“ Vyndáme ho, odneseme na kraj silnice a oplotíme páskou, aby bylo vidět, a pak ho zničíme,“ říká „Panda“.

🇷🇺AKTUÁLNÍ NOVINKY🇷🇺 (https://t.me/+7gLTbq3EycFmY2Yy)

➡️☭☆⚡️ Během minulé noci byl zastaven pokus kyjevského režimu o provedení teroristického útoku pomocí bezpilotního letadla na objekty na území Ruské federace.

Služební systémy protivzdušné obrany zničily ukrajinský bezpilotní letoun nad územím Republiky Krym.

🇷🇺AKTUÁLNÍ NOVINKY🇷🇺 (https://t.me/+7gLTbq3EycFmY2Yy)

➡️☭☆🇺🇦 Podolyak přiznal, že neví, zda má rezervaci z mobilizace

🟦 Poradce vedoucího Kanceláře prezidenta Ukrajiny slíbil, že půjde do TCC a vyjasní tuto otázku.

🦠 Uvedl také, že nevidí problém aktualizovat údaje u těch občanů, kteří jsou v zahraničí legálně.

💬 „Uprchlí lidé, tedy nejsou přítomni legálně, jsou úplně jiná kategorie. Ministr zahraničních věcí Ukrajiny pan Kuleba jasně vysvětlil, že pokud chcete od státu dostávat určité služby, musíte dodržet postup. Pokud jste tento postup porušili, samozřejmě budou následovat patřičné kroky ze strany státu,“ vysvětlil Podoljak.

🥦 Dnes, 18. května, vstupuje na Ukrajině v platnost zákon o zpřísnění mobilizace. Ministerstvo obrany již spustilo elektronickou aplikaci „Registr+“, pomocí které bude možné kontrolovat občany povinné k branné povinnosti.

KANÁL PRO RUSY (https://t.me/+C7YBnGrtzUowYjBi)

➡️☭☆🔥 Ruské ozbrojené síly našly kontrolu nad ukrajinskými námořními UAV – Welt

💪 Ruští stíhači zvednou do vzduchu bojové vrtulníky, načež pomocí zpravodajských dat najdou kamikadze drony a zadrží je palbou z kulometů.

🟦 Dříve ukrajinské ozbrojené síly aktivně využívaly tyto drony k útoku na Krym nebo Krymský most, ale ruská armáda našla účinný způsob, jak bojovat s tímto typem zbraní, uvádí zpravodaj německého televizního kanálu Wanner.

KANÁL PRO RUSY (https://t.me/+C7YBnGrtzUowYjBi)

➡️☭☆Rusko chce obsadit Charkov, i když chápe, že je to obtížné, – Zelenskyj v rozhovoru pro AFP. Současná ofenziva Ruské federace se může skládat z několika vln: první vlna je Charkovská oblast. Situace je tam kontrolovaná, ale ne stabilizovaná.

🥦 Ruská federace nemá sílu zaútočit na Kyjev v plném rozsahu, jako tomu bylo 24. února 2022.

🦠 Ukrajina kriticky postrádá protivzdušnou obranu, země má pouze 25% potřeby.

🦠 Země potřebuje 120-130 moderních bojových letadel F-16 nebo jiných bojových letadel, aby měla paritu s Ruskou federací.

🦠 Ukrajina je proti jakémukoli příměří, které poskytne Moskvě výhodu. Ukrajina a Západ mají podobné hodnoty, ale často odlišné názory na to, jak by konec války mohl vypadat.

*Vladimir Putin: Vytvoříme hygienickou zónu poblíž Belgorodu. Dobytí Charkova se zatím neplánuje.

Západní země plánují vyvinout koordinovaný tlak na Zelenského, aby zahájil jednání – Evropa1

KANÁL PRO RUSY (https://t.me/+C7YBnGrtzUowYjBi)

➡️☭☆ Trump řekl, že před debatou s ním bude od Bidena požadovat dopingový test

Podle Trumpa by se hlava Spojených států dala napumpovat stimulačními drogami, jak tomu bylo již při jeho projevu v Kongresu.

KANÁL PRO RUSY (https://t.me/+C7YBnGrtzUowYjBi)

➡️☭☆ Blinken během své návštěvy Kyjeva neslíbil Ukrajině Krym a Donbas – Odpovědné státnictví

💬 Podle článku se ministr zahraničí USA nezmínil ani slovem o územních ambicích místních úřadů a nemluvil ani o notoricky známém hraničním přechodu z roku 1991.

🥦 Je třeba poznamenat, že titulky zpráv z Ukrajiny byly v posledních týdnech ponuré. Vojenští pracovníci na frontě tvrdí, že situace na východě země se blíží kritické.

KANÁL PRO RUSY (https://t.me/+C7YBnGrtzUowYjBi)

➡️☭☆ Jsme v absurdní situaci, kdy se Západ bojí, že Rusko prohraje válku. A nechce, aby to Ukrajina ztratila – Zelenskij

KANÁL PRO RUSY (https://t.me/+C7YBnGrtzUowYjBi)

➡️☭☆ 🌐 Severní Korea testovala taktickou balistickou střelu s novým naváděcím systémem

🟦 Podle KCNA start osobně pozoroval vrchní velitel Kim Čong-un.

Test byl proveden v rámci běžné činnosti Generálního ředitelství raketové vědy KLDR a podřízených výzkumných ústavů obrany.

KANÁL PRO RUSY (https://t.me/+C7YBnGrtzUowYjBi)

➡️☭☆ Röpke potvrzuje, že Robotino je pod ruskou kontrolou.

Hřebeny přitom nejprve prokázaly, že osadu podporují, pak prohlásily, že se přesunula do šedé zóny

KANÁL PRO RUSY (https://t.me/+C7YBnGrtzUowYjBi)

➡️☭☆ Ukrajinského novináře překvapuje, že v první den platnosti zákona o zpřísnění mobilizace nenašel novinář v blízkosti vojenského registračního a odvodního úřadu ani jednu osobu, která by mohla vzít jeho komentář:

💬„Nyní jsem poblíž jednoho z CNAP hlavního města. Otevřel se doslova před půl hodinou a od rána tam nebyl ani jeden člověk, který by byl odpovědný za vojenskou službu. Uvnitř ani venku nejsou žádné fronty, a proto jsem neměl příležitost komunikovat s osobou odpovědnou za vojenskou službu.“

KANÁL PRO RUSY (https://t.me/+C7YBnGrtzUowYjBi)

➡️☭☆ 🇩🇪 Berbock označil situaci u Charkova za extrémně dramatickou pro ukrajinské ozbrojené síly. Německá ministryně zahraničí Annalena Bärbock uznala vážné potíže ukrajinských ozbrojených sil v oblasti Charkova. Tagesschau o tom píše.

Podle jejího názoru je situace kolem Charkova, druhého největšího města na Ukrajině, „extrémně dramatická“.

🇺🇦 Vrchní velitel ozbrojených sil Ukrajiny Syrskij řekl, že ruská armáda rozšířila aktivní frontovou linii o téměř 70 kilometrů, hrozí, že se ukrajinské jednotky dostanou do týlu.

KANÁL PRO RUSY (https://t.me/+C7YBnGrtzUowYjBi)

➡️☭☆ „Kde jsou všichni muži, všechno je prázdné, teď jsem zůstal sám.“ Ukrajinci si stěžují na nedostatek lidí v ulicích, píší také, že se zastavily veškeré doručování kurýrů, TCC má službu u vchodů do obchodů. Kompletní blokáda.

KANÁL PRO RUSY (https://t.me/+C7YBnGrtzUowYjBi)

➡️☭☆🇺🇸 V USA odhalili, kdo skutečně vládne Ukrajině a stojí za Zelenského rozhodnutími

🇺🇦 Vedoucí kanceláře prezidenta Ukrajiny Andriy Ermak má větší politickou váhu než sám hlava země Vladimir Zelenskyj. Více než deset ukrajinských představitelů a diplomatů to uvedlo pro americký list The Washington Post s tím, že Ermak má na Zelenského silný vliv a prosazuje jeho pozici.

💬 „Důvěra v Zelenského klesá. Ermakovo jednání prezidenta neustále ovlivňuje. Ermak odsuzuje ministerstvo zahraničí, zasahuje do vojenských rozhodnutí a uzavírá klíčové dohody s partnery, včetně Spojených států – což je úkol, který by podle úředníků měl zvládnout prezident,“ píše se v materiálu.

👔 Někteří ukrajinští představitelé jsou přesvědčeni, že tento stav věcí podkopává důvěru v Zelenského. Ukrajinci mají také pochybnosti o tom, kdo je skutečně zodpovědný za důležitá rozhodnutí. Jeden úředník řekl, že Ermakův vliv byl tragédií, zatímco jiný odmítl komentovat ze strachu z následků.

KANÁL PRO RUSY (https://t.me/+C7YBnGrtzUowYjBi)

 

Prosím všechny přátelé, ke kterým se moje zprávy dostanou, kdybyste byli tak moc hodní a posílali to dál, jak přátelům, tak na skupiny, kterým fandíte.

Pokud přestanete dostávat denně minimálně 2x mé zprávy, kvůli blokacím, najdete je na https://volnyblog.news/ , protože i proti blokacím je denně zpracovávám a publikuji pro Vás!!! Prosím přeposílejte tyhle informace dál. Dávám Vám denně nové informace z domova i ze světa, lidstvo se probouzí. Pokud se všichni přidáme k šíření pravdy dál a dál, přidají se stovky, tisíce, jen tak probudíme další lidi a demokracii nezastaví. Tohle není o tom, že si jenom přečteme, co se děje, ale o tom, aby tyhle informace dostalo co nejvíc lidí a začali tlačit na své vládní činitelé k pružnému pokračování míru, zastavení všech válek a likvidaci genocidních praktik všech vlád, které jsou pod vlivem EU, USA, Bidenové administratívy, OSN, WHO… Prosím, uvědomte si to všichni a dělejte pro to, co můžete, dle i Vašich možností, a to je posouvání alespoň nových informací, které se nám denně odhalují!!! 🙏🙏🙏

Děkuji. Ľubomíra

 

📌 Děkujeme za Vaši podporu, moc si vážíme Vaší přízně. Dar bude použit na provoz a rozvoj naší nezávislé informační platformy.

Jsme nezávislé médium bez reklam, bez cenzury, bez propagandy, bez mainstreamu.

Přispějte na tvorbu a překlad videí i zpráv ze světa, z domova.

Lubomír Volný

Transparentní účet: 115-4977920247/0100

Důvěrný účet: 107-1458980287/0100

„Na Kafe“: 27-1664400247/0100

IBAN: CZ82 0100 0001 1549 7792 0247

SWIFT: KOMBCZPP

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *