, ,

17.05.2024, rozklikni si🔝🔝🔝denně: Témata různorodá a velice zajímavá…

17.05.2024: Dopolední zprávy, Témata: různorodá a velice zajímavá…

 

📌🔝🔝🔝FICO MŮŽE MLUVIT, ALE JE VELMI UNAVENÝ – NOVĚ ZVOLENÝ PREZIDENT PETER PELLEGRINI

 

Nově zvolený slovenský prezident před nemocnicí, kde byl Robert Fico po pokusu o vraždu operován, médiím řekl, že premiér „byl blízko smrti“.

 

Vyzval také všechny slovenské politické strany, aby ve čtvrtek po návštěvě Fica v nemocnici zrušily nebo „výrazně omezily“ své volební kampaně do Evropského parlamentu.

 

https://t.me/absurdnisvet/73107

 

 

📌17.5.2024: Pravý Prostor: ZISKY SPOJENÝCH STÁTŮ SE MĚŘÍ ZTRÁTAMI NA ŽIVOTECH.

 

HUGO DIONÍSIO:

Financování kyjevského režimu je spíše skrytým programem financování vojensko-průmyslového komplexu než skutečnou „pomocí“ pro obranu Ukrajiny.Není žádným tajemstvím, že financování kyjevského režimu a jeho vojenských kapacit je spíše skrytým programem financování vojensko-průmyslového komplexu než skutečným balíčkem „pomoci“ pro obranu Ukrajiny.

 

Ve skutečnosti, aby nikdo neřekl, že toto obvinění není na místě, jsou to právě USA a organizace, které ovlivňují politické rozhodování, které přišly objasnit základní cíl ukrajinského projektu.Článek CSIS (Center for Strategic & International Studies) s názvem „Jak podpora Ukrajiny oživuje americkou obrannou průmyslovou základnu“ jde tak daleko, že využívá oficiální údaje o veřejných zakázkách podle firem, států a okresů, o částkách, které USA vynakládají na národní obranné zakázky, a dává je do souvislosti s obrannou průmyslovou základnou relevantní pro Ukrajinu.

Z poskytnutých informací vyplývá, že prostředky na obranné zakázky, související s podporou kyjevského režimu, jsou rozprostřeny po celém území, což nakonec v praxi potvrzuje tvrzení Sullivana a jemu podobných, když tvrdí, že navzdory všemu jde při „pomoci“ Ukrajině o vytvoření „dobrých pracovních míst“ pro Američany.

 

Nebylo nutné, aby to říkali oni, ani aby CSIS dělala tento článek, abychom viděli tento hluboký vztah mezi schválením výdajů Kongresem a byznysem, ale vždy je příjemné, když sami přiznají – což je, pravda, v případě USA obvyklé – skutečné cíle svých operací.

 

Není žádným tajemstvím, že evropský a americký obranný průmysl se snažil uspokojit potřeby opotřebovávací války, takže, není nic lepšího než válka vysoké intenzity, která dokáže to, co žádný mír nemůže poskytnout: přinutit k upřednostnění investic do modernizace, inovací a modernizace vojenských kapacit země. Tak tomu bylo v případě Ruska, jehož potřeby „speciální vojenské operace“ vedly k exponenciálnímu nárůstu obranného (nebo spíše válečného?) průmyslu a modernizace zbraní; tak tomu je v případě USA; tak tomu bude v případě Evropské unie, Číny a dalších.

 

Proto tato strategie odpovídá potřebám USA a je naprosto v souladu s dalšími cíli, které vyplývají z této konfrontace mezi NATO a Ruskem na ukrajinské půdě. Izolace a oslabení Ruska, podmínění, manipulace a oslabení Evropy (zejména té „staré“) a znovuvytvoření jakési „válečné ekonomiky“, která zaručuje zvýšení průmyslové kapacity, a především, protože to je pro impérium, jako jsou USA, velmi důležité, zvýšení konkurenceschopnosti jejich dodávek zbraní, jsou cíle, kterých bylo alespoň částečně dosaženo. Zatím se nepodařila pouze izolace a degradace Ruska.

 

Z hlediska sekundárních cílů se mi také zdá, že jimi nelze pohrdnout a lze je nalézt v celé dostupné literatuře o obraně vojensko-průmyslového komplexu (který je součástí programu Think). Jeden z těchto cílů souvisí s odstrašením, nakolik připravenější ozbrojené síly činí vše hrozivějším, nutí potenciální nepřátele, aby si vše dvakrát rozmysleli, a i pro „přátele“ je užitečný, protože si musí dávat pozor, když přemýšlejí, aby nedělali to, co po nich USA chtějí; další cíl souvisí s revitalizací samotného amerického průmyslu a repatriací důležitých odvětví, která byla přemístěna. Není také žádným tajemstvím, že monumentální rozpočty na obranu jsou důležitým faktorem při přidělování veřejných dotací na hospodářskou činnost – zejména průmyslovou -, aniž by USA byly obviňovány z přímého porušování mezinárodních pravidel, která si samy ukládají pro „volný obchod“.

 

Tato strategická nutnost činí ukrajinský konflikt ještě důležitějším a je třeba jej prodlužovat co nejdéle, i když všichni vidí, že Rusko postupuje každým dnem rychlostí, jakou od začátku úbytku nikdy nezažilo. V důsledku toho, aby bylo zaručeno pokračování válečných akcí a získán čas na zvýšení instalované kapacity obranné průmyslové základny, byl schválen legislativní akt, který dává 61 miliard Ukrajině, bude živit kapacity Kyjeva přinejmenším do roku 2026, což dokazuje, že USA se nadále považují za pána válečného harmonogramu na Ukrajině.

 

A těm, kteří si myslí, že tato snaha ze strany USA oddálit nebo nedovolit ruské vítězství není strategicky důležitá, pro ně samotné, pro Evropskou unii, NATO a kolektivní Západ, doporučuji, aby se podívali, co se stalo, po celém světě, když Japonsko v roce 1905 porazilo

 

Ruské impérium (rusko-japonská válka). Porážka Ruska, které bylo považováno za západní imperialistickou zemi utlačující východní země, tehdy vyvolala řadu povstání uvnitř těchto zemí, které žasly nad tím, že Japonsko ukázalo, že je možné, aby se utlačovaná země za velmi krátkou dobu rozvinula a postavila se západní moci. Osmanská říše, Írán a další jsou toho dobrým příkladem. Dnes je to Ruská federace na Ukrajině, která může pro globální Jih představovat to, co Japonsko představovalo pro Východ na počátku 20. století. Zajímavé je, že právě Japonsko je opět na opačné straně, tentokrát však v obrácené pozici, tedy na straně západního utlačovatele. USA proto vědí, že v případě porážky na Ukrajině dojde k rozsáhlé demoralizaci, jejíž důsledky již můžeme začít pozorovat v Africe, Latinské Americe a Asii. A všichni víme, co se od té doby stalo s ruským impériem. USA to vědí také!

 

Proto je ekonomický význam tohoto konfliktu tak dobře sladěn s jeho politickým významem. V důsledku toho, jestliže jsme v listopadu 2023 podle informací poskytnutých službou www.usaspending.gov zjistili, že 37 států využilo „bezpečnostní pomoc Ukrajině“, tentokrát, po schválení posledního balíčku ve výši 61 miliard dolarů, je tato dotace, maskovaná jako „bezpečnost“ a válka, nezbytná pro ještě více států a oblastí, dopadá na firmy ve 47 státech. Jinými slovy, téměř všechny státy mají z ničení ukrajinského národa přímý prospěch, některé více, některé méně.

 

Nyní je již jasnější, proč byla dosažená dohoda, mezi demokraty a původně neústupnými republikány, tak důležitá. Podle mého názoru, a i když je třeba to dále studovat, není tento větší územní rozsah vůbec bezvýznamný, vezmeme-li v úvahu známé ekonomické zájmy, které mají kongresmani a senátoři na federální úrovni a ve svých domovských státech. Informace, které oslavují schválení balíčku „pomoci“, se opět týkají spíše osobního prospěchu než neexistujících zisků pro Ukrajinu. Národní zájem se vždy musí sladit s osobním prospěchem.

 

Tento obraz se ještě umocní, když analyzujeme údaje zveřejněné na webové stránce www.fool.com a zjistíme, že od roku 2021 do roku 2023 se částka, kterou členové Kongresu zobchodovali na burze, zvýšila z 583,98 milionu dolarů na 751,17 milionu dolarů.

Zajímavé, nebo možná ne, je, že podle webové stránky www.unusualwhales.com má k 25. dubnu 2024 nejvíce registrovaných obchodů Ro Khana, demokratický kongresman z Kalifornie, s 8 463 obchodními operacemi, a na druhém místě, s určitým odstupem, je Michael McCaul z Texasu, republikán, s přibližně 7 200 operacemi. První z nich počet registrovaných obchodů od konce roku 2023 do dubna 2024 zdvojnásobil a druhý zečtyřnásobil.

 

Největšími vítězi jsou demokraté s výnosem 31,18 % a republikáni se 17,99 %. To je tak, když jste u moci a máte iniciativu, víte, co uzákoníte a schválíte… Není divu, že nejlepší výnos má demokrat Brian Higgins s výnosem 238,90 % a republikán Mark Green daleko za ním s výnosem „jen“ 122,20 %. S nejhorším výnosem je u nás rovněž republikán, v tomto případě Warren Davidson z Ohia. V málokteré zemi najdeme tak smíšený vztah mezi investorem a politickým představitelem.

 

Otcem tohoto „demokratického“ zázraku byl „velmi demokratický“ Obama, nositel Nobelovy ceny míru, který v roce 2012 prosadil zákon o kapitálových trzích, umožňující členům Kongresu (a nejen jim) a jejich rodinám nakupovat a prodávat akcie, pokud do 45 dnů nahlásí transakce nad 1 000 dolarů. To umožnilo všem politickým představitelům přístup do kasina na Wall Street, čímž se americká politická elita proměnila v aristokracii, která již není pouze v zajetí monopolů, ale je jejich součástí.

Tato „demokracie“ v USA má mnoho výhod. Vítězství ve volbách je jednosměrnou jízdenkou k hloupému zbohatnutí a záleží také na straně, která vyhraje nebo prohraje, protože tak je zaručeno utajení a interní informace o zákonech a dotacích, které projdou nebo neprojdou, se promítají do konkrétních zisků. O tom, zda z toho Američané něco získají, mám velmi malé pochybnosti, protože ulice jsou plné bezdomovců, zchátralé infrastruktury, dělníků s nízkými mzdami a nedostupným bydlením. Takže zatímco jedni získávají právo na bohatství, druzí potvrzují právo na chudobu.

Když Lyndon Johnson varoval před nebezpečím zasahování vojensko-průmyslového komplexu do státního aparátu USA, rozhodně nemluvil o tom, že by se sám státní aparát stal jedním z pánů „nebezpečného“ vojensko-průmyslového komplexu. Ale právě to se stalo.

 

Když je hlavním aktérem naděje tzv. pokrokové levice – Roy Khana – z Congressional Progressive Caucus, mluví se v USA o „levici a pravici“ všechno. Prostě bažina, kde se mísí privilegia, demokratické nekalé praktiky a spousta laciných řečí. A pak tito lidé – republikáni a demokraté – jezdí po světě a šíří morálku.

 

V USA se kapitálové zisky, reindustrializace, imperiální hegemonie měří ztracenými životy. V politice a ekonomice, doma i v zahraničí!

 

https://pravyprostor.net/zisky-spojenych-statu-se-meri-ztratami-na-zivotech/

 

 

📌 17.5.2024, Redakce10 kategorie: ATENTÁT NA FICA: CHYTNOU SE TOHO DEZINFORMÁTOŘI?

 

Spekulace, dohady, šokované hledání odpovědí na otázku, proč?

Do toho se promítající i vlastní politické přesvědčení. Na serveru iDnes několik málo hodin po atentátu na slovenského premiéra Roberta Fica začali klást návodné otázky a dostávali návodné odpovědi.

„Mohlo se stát, že Robert Fico přehnal svou polarizaci společnosti tak moc, až se mu to vymstilo a vyvrcholilo tímto útokem?“ Zazněla otázka serveru iDnes pro politologa a specialistu na extrémismus a terorismus Miroslava Mareše ve stínu masivních demonstrací, které na Slovensku pořádaly opoziční strany. Demonstrace, na kterých teklo tolik nenávisti a odporu k Ficově ne pouze vládě, ale i existenci.

 

„Zmiňujete často spekulace. Využijí toho dezinformační média?“ zazněla další otázka serveru iDnes.

Atentát na politika. V našem prostoru věc šokující, která nutně povede ke spekulacím a dohadům a hledání důvodů. Samozřejmě, že člověka hned napadne, že za to může vyhrocená veřejná diskuse. Samozřejmě, že hned přijdou dohady a předpoklady a hádání a hledání a snaha se blýsknout svým úsudkem. Což není nutně potřeba hned zahrnovat do šuplíku dezinformací, který je navíc tak fádně popsaný, že do něj jde založit ke skartaci i běžný život a jeho dimenze. Běžný život a jeho dimenze, obzvláště, je-li člověk na straně, kterou jakákoliv věrchuška označuje za dezolátní, kavárenskou, jakkoliv odlidštěnou a karikujcí.

 

Už samotné slovo dezinformace je v základu pochybné, nemocné, protože bez argumentu.

Však před dvěma měsíci premiér Fiala označil své odpůrce při zemědělských protestech za proruské. Bez argumentu, jen s touhou ponížit svého odpůrce a vytvořit z něj nečlověka.

Podobné předvedl třeba lídr SPD do evropských voleb Petr Mach, který se nechal zvěčnit u vpravdě ubohého pití piva s názvem Fialový hnus s podobiznou premiéra Fialy.

To není politika, ale připitomělá klauniáda. Jak u Fialy, tak i u Macha.

 

Spekulace, dohady. Ano, na Facebooku se hned objevila spekulace – spekulace, nikoliv dezinformace – že za atentátem stál Ukrajinec.

Proč by taková spekulace nemohla zaznít? Může, může a může. Je to hledání pravdy ve změti emocí a šoku z vybočení z reality naší každodennosti. Spekulace bude potvrzena, nebo vyvrácena. Netrvalo ani hodinu a za viníka byl označený slovenský básník Juraj Cintula, který nesouzněl s Ficovou politikou.

Žádný Ukrajinec. Spekulace byla vyvrácena samotnou realitou.

Spekulace, nikoliv dezinformace.

 

Otázka serveru iDnes ale hned vytvořila prostor pro démonizování domnělého nepřítele.

Ale ano, na mnoha serverech se jistě objeví, že atentátník Juraj Cintula byl zaplacený Sorosem, že jej pásli politici Progresívného Slovenska, nebo že jej na smetišti v Pezinku vyhrabala zpoza promoklého papundeklu prezidentka Čaputová a na její pokyn jej slovenské tajné služby vycvičily právě pro tento účel.

Všechno to budou hry na odboj, pro takový ten pocit, že realita stojí za zlámanou grešli, protože je to řízené pro něčí vyšší a zlolajný záměr.

A ano, i takové spekulace je třeba vyvrátit, ne je kriminalizovat a tím je vlastně v hlavách jejich obhájců potvrzovat, protože princip mučedníka je sakra silný, krom jiného i v nich se může skrývat pravda, která nemusí být pohodlná a je, pro klid celé společnosti, důležité je probrat, vyloučit, potvrdit, mluvit o nich.

A je to přece normální. Naprosto normální.

Tam je kořen všeho, zpochybňovat, protože zpochybňování vede k obhajobě a vysvětlování, tady osvětlování celého problému za všech stran.

Nikoliv k dogmatům.

 

Ale démonizování ať té, nebo druhé strany vede k jedinému.

K nenávisti, s kterou si někteří neumí poradit, a tak popadnou zbraň a jdou střílet do člověka s pocitem, že jim to jejich domněle i skutečně podělané životy vyřeší.

To neznamená, že by se politici a v jejich stínu i společnost neměli hádat a dohadovat o směru, o politice, ekonomice.

Ale když dojdeme do stavu, kdy se oponent démonizuje, zbavuje se účelově lidské tváře, dostaneme se tam, kde se ocitl atentátník.

A Ficova existence byla slovenskou opozicí démonizovaná ukázkově. Netvrdím, že se to nedělo i z Ficovy strany vůči jeho oponentům.

Vlastně přesně to nedávno ukázala i vládní ODS, která „zparodovala“ heslo hnutí ANO do evropských voleb „Česko, pro tebe všecko“, kde slovo Česko nahradila slovem Rusko a na tváře Babiše a Dostálové namalovala ruské vlajky.

Démonizace par excellence a velmi úrodný hnojník pro nějakého českého Cintulu.

 

https://pravyprostor.net/atentat-na-fica-chytnou-se-toho-dezinformatori/

 

 

📌 17.5.2024 Redakce 4 Kategorie, Jan Keller: JAK TO TEN FIALA VLASTNĚ MYSLEL?

 

Český premiér v jednom ze svých posledních rozhovorů zaujal výrokem: „JSME PŘEDURČENI K TOMU DOVLÁDNOUT, UDĚLÁM PRO TO VŠECHNO.“

Nemálo diskutujících spojilo tento výrok rovnou s Adolfem Hitlerem. To je ovšem krátké spojení a očividný nesmysl. Pokud by Hitler hovořil o nějaké předurčenosti, týkalo by se to celého národa nikoliv jedné vlády poskládané z kdekoho.

 

V této rovině by mohl Petr Fiala přemítat jedině o tom, jak se vlastně stalo, že náš národ byl předurčen k vysoké inflaci, rostoucímu zadlužení, postupné likvidaci průmyslu i zemědělství a k zatahování až na samotný okraj války. Jedině v těchto souvislostech by mohl konstatovat, že pro to udělal opravdu všechno. Pan premiér to tak však určitě nemyslel a my musíme hledat jinde.

 

Jako vystudovaný češtinář zná Petr Fiala nepochybně literární tvorbu Karla Čapka i její filmová ztvárnění. Že by jeho inspirace pocházela z filmu Krakatit?

O předurčenosti k vládnutí se v něm pojednává ve scéně, která je natolik pozoruhodná, že ji ocitujme celou:

 

Demagog: „Kam vás zavedlo vítězství demokracie, vláda? Do ponížení a hladu, do zmatku a bezmocnosti! Ušlechtilé národy strádají; protože ti, kdo byli předurčeni, aby vládli, byli vyštváni lůzou! Jsme vybráni prozřetelností, abychom zdvihli z prachu národy vyvolené a méněcenným vykázali jejich místo. My umíme vládnout, oni pracovat. Takovou spoluprací nastolíme blahobyt, který lůza chtěla ukrást světu!”
Prokop: „Mně je z toho špatně.”

D’Hémon: „Toho si nevšímejte. Vycvičili jsme si ho, aby zfanatizoval lidi proti demokracii. Potřebujeme válku, aby začaly zbrojovky prosperovat.”

 

CO BY JEN MOHLO PANA PREMIÉRA NA TÉTO SCÉNĚ ZAUJMOUT?

Tvrzení, že vláda mající plná ústa demokracie zavedla lid do ponížení a hladu, do zmatku a bezmocnosti?

Rozdělení společnosti na ty, kdo umějí vládnout, a na ty ostatní, kteří budou pracovat?

Rozdělení na ty, které prozřetelnost vybrala k tomu, aby těm méněcenným (lůze, chcimírům, dezolátům) ukázali, kde je jejich místo?

Anebo snad dokonale dezinformační Čapkův výrok o tom, že potřebujeme válku, aby začaly zbrojovky prosperovat?

Zdá se, že ani tady nejsme na správné stopě. I když by nebylo správné pochybovat o sečtělosti Petra Fialy, míru sebereflexe pana premiéra bychom přeceňovat neměli. Jako jeden z předních světových lídrů si o nějakém Karlu Čapkovi jistě myslí svoje.

 

Při pátrání o původu jeho výroku je třeba zohlednit kontext, v jehož rámci byl pronesen.

Řeč byla o tom, že pětikoalice není křehký projekt, jak předpokládala řada komentátorů. V koalici je jen minimum sporů a premiér tyto drobnosti dokáže za pochodu s přehledem řešit. Právě díky tomu je jeho vláda prostě předurčena k tomu, aby se stala od dob první vlády Václava Klause úplně první vládou složenou ze stran od středu do pravého středu, která dovládne po celé funkční období.

I když Petr Fiala prokazatelně nehledal inspiraci ve výrocích politiků minulosti ani v myšlenkách literárních postav, nemůžeme mu bohužel přiznat talent ke zvláště originálnímu myšlení.

Na to je jeho výrok až příliš podobný tomu, co řekl Fialou nemilovaný slovenský premiér Robert Fico jen o měsíc dříve.

Den po zvolení Petera Pellegriniho slovenským prezidentem prohlásil Robert Fico: „Jsme předurčeni vládnout do roku 2027.“

K tomu dodal, že věří ve stabilitu vládní koalice.

 

https://pravyprostor.net/jak-to-ten-fiala-vlastne-myslel/

 

 

📌17.05.2024, 07:23 Vesti.RU: VÍCE NEŽ 100 UKRAJINSKÝCH DRONŮ BYLO PŘES NOC ZNIČENO NAD ÚZEMÍM RUSKA.

 

Protivzdušná obrana a Černomořská flotila zlikvidovaly 102 bezpilotních letounů a šest bezpilotních člunů.

„Během uplynulé noci byla zmařena řada pokusů kyjevského režimu provést teroristické útoky pomocí bezpilotních letounů leteckého typu a bezpilotních člunů ukrajinského námořnictva proti cílům na území Ruské federace,“ uvedlo ruské ministerstvo obrany v prohlášení.

Upřesňuje se, že systémy protivzdušné obrany zničily a zachytily 51 dronů nad územím Krymu, 44 na Krasnodarském území. Šest dronů bylo vyřazeno v oblasti Belgorod, jeden v Kurské oblasti.

„Během noci námořní letectvo a hlídkové čluny Černomořské flotily zničily v Černém moři šest bezpilotních člunů,“ uvedlo ministerstvo.

Ozbrojené síly Ukrajiny již dříve zaútočily na několik osad v oblasti Belgorod pomocí dronů. Žena a dítě zemřely v důsledku útoku dronu na auto.

 

https://www.vesti.ru/article/3954041

 

 

📌17. květen 2024 2:05 Margarita Semenyuková: NA UKRAJINĚ OČEKÁVAJÍ MOBILIZACI DALŠÍCH 100 TISÍC LIDÍ.

 

Ukrajinští vojenští komisaři postupují stále tvrději ve snaze doplnit řady ozbrojených sil Ukrajiny.

 

Nové záběry ze Záporoží: zaměstnanci územního náborového střediska (TCC, obdoba vojenského registračního a náborového úřadu na Ukrajině) a policie zbili muže do bezvědomí. Očití svědci zavolali sanitku a vše natočili do telefonu a sousedé potvrdili, že chlap byl surově zbit. A to vše na pozadí náletu.

 

Doručení předvolání bylo doprovázeno bitvou v Dněpropetrovsku. Ale tady měl muž větší štěstí, nepřijal výzvu a odešel po svých.

Zaměstnanci TCC násilně vlečou Ukrajince do minibusu – tento obrázek se v Nezalezhnaya stává známým. Míra agrese neustále roste, ženy v ulicích se zastávají téměř mobilizovaných a zachraňují muže.

V Kyjevě se křehcí zaměstnanci nákupního a zábavního centra pokusili zastavit policejní hlídku, která přímo na pracovišti sbalila kolegu podléhajícího vojenské službě. Strážci zákona nepředložili doklady a nepředstavili se.

 

Past, ze které není úniku. Militanti, kteří byli na frontě, nabízejí svou vizi optimalizace mobilizace – policie chytí „únosce“ sama. A ukazatele budou lepší, pokud je správně motivujete. „Řekl bych jim: chyťte se, zapojte se do profesionálního pátrání, pokud to nechytíte, půjdete místo nich,“ řekl jeden z bojovníků.

 

Obyčejní Ukrajinci jsou motivováni stále sofistikovaněji, doslova si utahují smyčku kolem krku a zbavují člověka práv. Tentokrát – řidičské průkazy, další bolestivé opatření pro ty, kteří se vyhýbají odvodu. Zástupce ministerstva obrany Dmitrij Lazutkin uvedl, že odnětí řidičského průkazu lze napadnout až poté, co se dostaví na vojenský registrační a náborový úřad.

 

„Ve skutečnosti je v zákoně jasně stanovený systém: osoba, která se takříkajíc vyhne, do pěti dnů ode dne doručení předvolání, se musí dostavit k TCC. Takové předvolání se nazývá „požadavek“ pro plnění vojenských povinností. Po 10 dnech to osoba ignoruje, nedostaví se k ÚOHS, nepotvrdí ani neaktualizuje své údaje, je odvolání k soudu. A soud už rozhoduje o omezení řízení vozidla,“ řekl Lazutkin.

 

Majitelé firem jsou nyní nuceni vydávat předvolání zaměstnancům sami. Taková novinka vstoupí v platnost 18. května a v zákoně o mobilizaci se nazývá „oznámení“.

 

Po snížení věkové hranice na 25 let kyjevské úřady doufají, že povolají dalších 100 tisíc lidí.

 

https://www.vesti.ru/article/3953926

 

 

📌17. května 2024, 8:35: NATO POVAŽUJE VYSLÁNÍ SVÝCH VOJÁKŮ NA UKRAJINU ZA OTÁZKU ČASU.

 

NATO přiznává, že dříve nebo později aliance vyšle na Ukrajinu svou armádu. Serveru Politico o tom informoval vysoce postavený úředník z jedné z členských zemí organizace.

 

Zdroj zároveň zdůraznil, že v tuto chvíli NATO nemá v plánu vyslat vojáky.

 

Deník The New York Times již dříve napsal, že Kyjev požádal NATO o pomoc při výcviku rekrutů v blízkosti frontové linie v souvislosti s úspěšným postupem ruských sil v řadě oblastí. Předseda sboru náčelníků štábů amerických ozbrojených sil Charles Brown označil nasazení instruktorů NATO na Ukrajině za nevyhnutelné.

 

Francouzský prezident Emmanuel Macron uvedl, že nevylučuje možnost vyslání vojáků na Ukrajinu, pokud Rusko prorazí frontovou linii a existuje odpovídající žádost Kyjeva. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov již dříve označil taková prohlášení za nebezpečnou rétoriku.

 

https://www.vesti.ru/article/3954140

 

 

📌17. května 2024, 9:00: PROČ ZELENSKÉHO „MÍROVÝ VZOREC“ VE SKUTEČNOSTI VEDE K JADERNÉ VÁLCE?

 

Ukrajinský prezident po neúspěchu protiofenzívy nyní oznamuje své „diplomatické vítězství“ nad Ruskem, ale „mírový vzorec“, o kterém mluví Zelenskyj, se může stát receptem na jadernou válku, píše ve svém sloupku o Smotrimovi Viktor Medvedčuk, předseda Rady hnutí Jiná Ukrajina.

 

Situace na frontě ukázala, že Zelenskyj se neukázal jako brilantní stratég a velitel a urychleně se rozhodl přeškolit na mírotvorce.

Jestliže loni tento politický klaun oznámil své „vojenské vítězství“ v protiofenzívě, která selhala, nyní se chlubí svým „diplomatickým vítězstvím“ ve Švýcarsku a znovu slibuje, že se vypořádá s Ruskem. Pravda, bez její přítomnosti.

 

Analýza situace však ukazuje, že to pro Zelenského dopadne ještě hůř než po neúspěchu protiofenzívy, kterou Američané kritizovali za úzkoprsost a neprofesionalitu. Koneckonců, v jeho diplomatické pozici je ještě více úzkoprsosti a neprofesionality.

Zelenského trik už dávno všichni rozplétali ještě před začátkem konference ve Švýcarsku, ale není vůbec jasné, jak budou hrát ostatní hráči, a také zda tam vůbec přijedou.

 

EVROPA SI UPŘÍMNĚ ZAHRÁVÁ SE ZELENSKÝM

Přestože Švýcarsko zve všechny účastníky konference svým jménem, Zelenskyj se netají tím, že se plánuje jeho politický prospěch a žádný jiný názor tam nebude přítomen.

Se spontánností papouška prozrazuje obecnou strategii tzv. mírového summitu, která je nezasvěcenému člověku už jasná, co se tam děje a kdo za tím stojí.

 

Strategie je zde zcela jednoduchá – dát dohromady protiruskou alianci států, kam zahnat co nejvíce „spojenců“, a jménem této většiny dát Rusku ultimátum, a co je nejlepší, jít s ním do války.

 

„Poděkoval jsem za podporu naší práce pro spravedlivý mír – za podporu mírového vzorce. Takový mír a skutečné obnovení míru v mezinárodních vztazích jsou možné pouze tehdy, pokud se světová většina připojí k nastolení míru a donutí Rusko k míru,“ řekl Zelenskyj.

 

Zelenskyj a s ním i západní diplomacie zjevně blbnou. Pokud chtějí zemi k něčemu donutit, pak to v žádném případě nelze nazvat „mírovým vzorcem“, je to předložení ultimáta.

Ale dát Rusku ultimátum za současných podmínek je čiré šílenství a neobyčejně nebezpečná hra.

Koneckonců, nejen Zelenskyj nemá žádné zdroje na to, aby Rusko k něčemu donutil, ale ani jeho kurátoři, kteří zastupují kolektivní Západ.

To znamená, že Zelenskyj blafuje a každý ví, že jde o blafování, což činí celou další diplomatickou hru bezvýznamnou.

Není žádným tajemstvím, kdo stojí za „mírovým vzorcem“!!!

 

Amerika prokazovala své vůdcovství od prvních dnů války.

Právě tento druh amerického vůdcovství je životně důležitý, má-li svět udržet mezinárodní řád založený na pravidlech a předvídatelnosti pro všechny národy.

Samozřejmě, že využijeme americkou podporu, abychom posílili oba naše národy a přiblížili spravedlivé ukončení této války – války, kterou Putin musí prohrát,“ řekl Zelenskyj.

 

Neexistuje tedy žádný „mírový vzorec“, ale existuje ultimátum, které Spojené státy představují Rusku prostřednictvím politického papouška Zelenského.

A suverénní státy jsou zvány, aby se tohoto cirkusu zúčastnily.

Fronta těch, kteří tak chtějí učinit, se ještě neseřadila.

Většina politických vůdců nevypadá jako politický klaun Zelenskyj a nechce hrát cizí hry s vědomě prohraným koncem.

 

ZELENSKYJ SE SNAŽÍ VŠECHNY DOSTAT DO DIPLOMATICKÉ SLEPÉ ULIČKY

 

Zelenskyj totiž navrhuje diskutovat o ultimátu Rusku napsaném pod diktátem Spojených států. A některé evropské země se rozhodly se na tom podílet, vytvořit komparz.

 

Rusko přitom nebude o ničem diskutovat. Podle mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marie Zacharovové je hlavním důvodem ruské neúčasti na summitu diskuse o „ultimátním mírovém vzorci“ na této akci.

 

Za druhé, Švýcarsko může jen stěží sloužit jako platforma pro různé mírové snahy, protože to znamená neutrální status, který Bern ztratil.

 

Za třetí, zkušenosti z minských dohod a rusko-ukrajinských jednání v roce 2022 ukázaly neschopnost Kyjeva a Západu vyjednávat,“ vysvětlil diplomat.

 

Ukazuje se, že ve směšné situaci se ocitá nejen profesionální komik Zelenskyj, ale také Švýcarsko jako seriózní platforma pro jednání a západní diplomacie jako celek.

Rusko zachází s touto politickou šaškárnou klidně a rozvážně.

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov řekl, že Rusko se nechystá zakázat zemím globálního jihu účast na konferenci ve Švýcarsku podle takzvaného ukrajinského „mírového vzorce“: „Řekli jsme našim kolegům, že nejsme proti a nebudeme jim účast zakazovat, protože Západ se jim snaží zakázat účast na akcích, které pořádáme. Nemáme takové koloniální a diktátorské zvyky, ale vysvětlujeme jim, kde jsou lákáni.“

 

A VŠECHNY LÁKAJÍ DO ŠVÝCARSKA S JEDINÝM CÍLEM – POTVRDIT AMERICKOU HEGEMONII NAD SVĚTEM, O KTERÉ ZELENSKYJ TOLIK MLUVÍ.

 

Odpověď čínského vůdce Si Ťin-pchinga na summitu v Paříži je proto pochopitelná: „Historie ukazuje, že konflikt nelze vyřešit jinak než vyjednáváním. Vyzýváme všechny strany, aby obnovily dialog. Podpoříme konání mezinárodní mírové konference, která bude uznána Ruskem a Ukrajinou, která se bude konat v podmínkách rovnosti a umožní vyvážené diskuse.“

 

ZELENSKYJ NAOPAK CHCE DIPLOMATICKY PORAZIT RUSKO BEZ PŘÍTOMNOSTI RUSKA, IGNOROVAT JEHO POZICI A VŠEM VNUCOVAT SVŮJ VLASTNÍ POSTOJ.

 

Se spontánností místního venkovana říká celému světu, co má dělat, i když nemá čas, sílu a znalosti, aby zastavil nepořádek a právní bezpráví, které se na Ukrajině odehrává.

 

„Celý tento ukrajinský zkorumpovaný mafiánský stát nás v podstatě všechny podvedl a v důsledku toho se všichni dostaneme do zadku,“ řekl Politico Dominic Cummings, bývalý hlavní poradce Borise Johnsona.

Domnívá se, že Západ selhal v diplomatické hře před NWO. „Lekce, kterou jsme Putinovi dali, je, že jsme banda zatracených vtipálků,“ řekl a poznamenal, že VÁLKA „UKÁZALA CELÉMU SVĚTU, JACÍ JSME KLAUNI„.

 

NEPROFESIONALITA ZÁPADNÍ DIPLOMACIE MŮŽE VÉST K VYPUKNUTÍ JADERNÉ VÁLKY

 

Takové politické šaškování může mít nezvratné následky. Je jasně vidět, že Zelenskyj a po něm západní političtí klauni ztrácejí kontrolu nad situací a ta se stává nekontrolovatelnou.

 

NEEXISTUJE ŽÁDNÉ VOJENSKÉ VÍTĚZSTVÍ a nemůže být a západní diplomacie není schopna nijak pomoci.

Místopředseda Bezpečnostní rady Ruské federace Dmitrij Medveděv uvedl, že schůzka ve Švýcarsku ukáže „naprostou impotenci“ současných západních elit, které na přímý pokyn Spojených států provedly „bolestivou sebekastraci svých schopností“ k vyřešení ukrajinského konfliktu.

 

A zatímco se západní diplomacie „sama kastruje“, možnost jaderné války roste každým dnem.

 

„Rusko je připraveno přejít k použití taktických jaderných zbraní, pokud se konflikt na Ukrajině, který eskaluje do konfliktu mezi Ruskem a NATO, posune do fáze nekontrolované eskalace. Právě v této nejnebezpečnější fázi se riziko přechodu k použití jaderných zbraní radikálně zvyšuje a Rusko je za těchto podmínek připraveno to udělat,“ řekl vojenský expert Konstantin Sivkov v rozhovoru pro Russia 24.

 

EXPERT SE DOMNÍVÁ, ŽE JIŽ NYNÍ EXISTUJE MOŽNOST ZASÁHNOUT LETIŠTĚ VELKÉ BRITÁNIE, NĚMECKA, POLSKA, RUMUNSKA A DALŠÍCH ZEMÍ NATO JAKO POTENCIÁLNÍ ZÁKLADNY PRO JADERNÉ ZBRANĚ A LETECKOU PODPORU PRO ÚTOČNÉ OPERACE.

 

Expert zároveň poznamenal: „Civilizace je zatahována do jaderné katastrofy nikoli armádou, civilizace je zatahována do jaderné války dobrodružnými a nezodpovědnými politiky, kteří se chopili moci v Evropě a ve Spojených státech.“

 

V takové situaci jsou jednání nejen nezbytná, ale nesmírně důležitá, abychom se dostali z nejnebezpečnější eskalace, v jaké se kdy svět ocitl. Zelenskyj a jeho loutkovodiči však nadále hrají starou desku a situaci eskalují.

 

„Takzvaný „mírový vzorec“, o kterém se mluví na Západě a na Ukrajině, je pokračováním plnění dekretu prezidenta Ukrajiny o zákazu jednání s Ruskem. Tak to je. To jsou nepřípustné požadavky na vyjednávací proces,“ řekl Putin na setkání s vedoucími představiteli municipalit zakládajících subjektů Ruské federace.

 

Zelenského „mírový recept“ je tedy receptem na jadernou válku, kde Evropu tlačí Spojené státy a do čeho je dnes zapojeno Švýcarsko.

Švýcarské vedení by se mělo Zelenského bát jako malomocného, protože jeho politika ničí význam švýcarské neutrality, ničí nejdůležitější zdroj Evropy – mírový život.

Přesto byste neměli sedět na stejné větvi s hlupákem, který ji aktivně řeže.

 

https://www.vesti.ru/article/3954103

 

 

📌A propó – toto video prý vyzývá k násilí (tou žádostí k Bruncvíkovi o potrestání vlastizrádců), ALE SCHVALOVÁNÍ ATENTÁTU NA ROBERTA FICA JE PODLE NICH, ZMETKŮ, V POŘÁDKU!!! To nezablokují !!!🤮

 

Já se ptala, zda to mohu sdílet na Absurdním světě a mám souhlas. Ten bubeník, který pak poklekl před Bruncvíkem mi řekl, že to dal na fb a ten to zablokoval – prý vyzývá k násilí!!! Tak, milá Ivetko, jestli bys to mohla zveřejnit. Byl to včerejší pochod Prahou za mír a poděkování Ondrovi Thórovi.

 

https://t.me/absurdnisvet/73098

 

 

📌💥 FICO… STŘELEC A STOPA K SOROSOVI.

Kdo je Ficův atentátník Juraj Cintula a jak je napojen na Sorosovu síť? Prostředí 71letého staříka naznačuje přinejmenším souvislost.

 

https://t.me/absurdnisvet/73099

 

📌🇮🇷 GENERÁL QAANI: FRANCIE, NĚMECKO A ANGLIE SE BUDOU ZODPOVÍDAT.

🔹 Velitel jednotek Quds: Všichni zločinci by měli vědět, že jejich činy a zločiny budou zaznamenány. Francie, Německo a Anglie by si neměly myslet, že tu noc přiletěly (operace True Promise), přivezly letadla (a pomohly Izraeli) a tím to skončilo. Ano, ta noc skončila, ale jejich účet tam stále je.

 

https://t.me/absurdnisvet/73101

 

 

📌MÍSTOPŘEDSEDA SRBSKÉ VLÁDY ALEKSANDAR VULIN PRO SPUTNIK K POKUSU O ATENTÁT NA SLOVENSKÉHO PREMIÉRA ROBERTA FICA POZNAMENAL: „Časem zjistíme, co se skutečně stalo, ale faktem je, že na Slovensku a v celé Evropě je neuvěřitelný tlak proti  Ficovi, proběhla nenávistná kampaň. Zjistíme, zda pokus o vraždu souvisí nebo ne, ale to, co se stalo, je téměř jistě důsledkem nenávistné a informační kampaně proti panu Ficovi. To je naprosto jisté. Důvodem nenávisti byl Ficuv politický postoj… Víte, na Západě se trestají různé politické postoje, různými způsoby. Někdy na vás uvalí sankce, někdy vás zastřelí.“

 

https://t.me/absurdnisvet/73102

 

 

📌Fico vzdoroval Západu, ale neměl by za to platit životem, říká americký právní expert.

 

Pokus o atentát na slovenského premiéra Roberta Fica ukazuje „zoufalství Západu“ srovnat ostatní země a „démonizaci všeho ruského,“ říká právní expert Andrew Napolitano.

 

Jeho komentáře následují po místních zprávách, že podezřelý 71letý střelec patřil k liberální opoziční straně a byl „politicky motivován“ ke spáchání svého zločinu.

 

https://t.me/absurdnisvet/73103

https://t.me/absurdnisvet/73103

 

 

📌Někteří evropští politici mluví o nutnosti přímého zapojení do války na Ukrajině proti Rusku s takovou intenzitou, že to začínám vnímat jako realitu. Myslím si, že by bylo správné, aby Národní rada co nejrychleji rozhodla, že s takovým vojenským dobrodružstvím nesouhlasí

 

https://t.me/absurdnisvet/73104

 

 

📌⚠️🇬🇧🇺🇦/ 🇸🇰BRITISH SKY NEWS ZDŮVODŇUJE POKUS O ATENTÁT NA ROBERTA FICA JEHO ODMÍTNUTÍM PODPOROVAT UKRAJINU.

 

https://t.me/absurdnisvet/73105

 

 

📌⚡️MARIA ZACHAROVÁ: SLOVENSKÉMU PREMIÉROVI ROBERTU FICOVI PŘEJEME BRZKÉ UZDRAVENÍ. Známe ho jako přítele Ruska, který se v tomto dramatickém historickém období, zlomu v dějinách lidstva, nebojí vyjádřit svůj názor, který se často neshoduje s mainstreamem „kolektivního Západu“.

 

https://t.me/absurdnisvet/73106

 

 

📌 ⚖️🇿🇦/🇮🇱 JIŽNÍ AFRIKA VYZÝVÁ MEZINÁRODNÍ SOUDNÍ DVŮR K OKAMŽITÉMU UKONČENÍ IZRAELSKÉ GENOCIDY V PÁSMU GAZY

 

Jižní Afrika žádá o soudní příkaz v následující podobě:

✅ Izrael by měl zastavit všechny své vojenské aktivity.

✅ Izrael pokračuje v zabíjení žen a dětí.

✅ Palestinci kvůli Izraeli čelí nejhorší humanitární krizi, jakou generální tajemník OSN za více než 50 let viděl.

✅ Systematické napadání a ostřelování nemocnic a zdravotnických zařízení.

✅ Masové hroby v důsledku přímých útoků Izraele na nemocnice.

✅ Vzhledem k tomu, že Izrael útočí na severní Gazu a Rafah, neexistuje žádné bezpečné místo pro vysídlené Palestince.

 

https://t.me/absurdnisvet/73108

 

 

📌 ⚖️🇿🇦/🇮🇱 JIŽNÍ AFRIKA TVRDÍ, ŽE IZRAEL PROKÁZAL SVŮJ ZÁMĚR SPÁCHAT GENOCIDU.

 

Jižní Afrika ukázala jazyk používaný členy Knesetu a izraelskými vojáky.

Jako například:

✅ Srovnat Gazu se zemí

✅ Vypálit Gazu

✅ Zpěv „Smrt Arabům“.

✅ Zablokování

✅ Ničení humanitární pomoci

 

https://t.me/absurdnisvet/73109

 

 

📌⚠️🇨🇦 V ZÁPADNÍ KANADĚ ZUŘÍ PŘES 130 POŽÁRŮ A TISÍCE LIDÍ MUSÍ BÝT EVAKUOVÁNY

 

https://t.me/absurdnisvet/73110

 

 

📌⚠️ 🇺🇦 TOTO BOHUŽEL NENÍ FAKE, ALE Z JEDNOHO Z NEJVĚTŠÍCH UKRAJINSKÝCH TELEVIZNÍCH KANÁLŮ. NAJÍT NA UKRAJINĚ STŘÍZLIVÉ LIDI JE STÁLE TĚŽŠÍ.

 

Vydali se ve stopách svého prezidenta Koky a prezentují to veřejně.

 

https://t.me/absurdnisvet/73111

 

 

📌 🇹🇷TURECKÝ PREZIDENT RECEP TAYYIP ERDOGAN VE STŘEDU VAROVAL, ŽE BY SE IZRAELSKÁ VÁLKA PROTI GAZE  MOHLA ROZŠÍŘIT DO DALŠÍCH REGIONŮ A TAKÉ OHROZIT TURECKÉ OBLASTI.

 

https://t.me/absurdnisvet/73112

 

 

📌 ⚠️🇷🇺/🇺🇦 RUSKÉ SÍLY ZASÁHLY TAJNÉ VELITELSKÉ CENTRUM NATO NA UKRAJINĚ.

 

Raketa Iskander zasáhla velitelství ukrajinských ozbrojených sil v Charkově, kde se nachází předsunuté velitelské stanoviště NATO💥💥💥

 

https://t.me/absurdnisvet/73113

 

 

📌 🇷🇺⚔️ 🇺🇦 JAKÉKOLI POUŽITÍ ZÁPADNÍCH ZBRANÍ PROTI MÍRUMILOVNÝM MĚSTŮM V RUSKU POVEDE K ODVETNÉMU POUŽITÍ SILNĚJŠÍCH ZBRANÍ K OCHRANĚ RUSŮ, VYSVĚTLIL VOLODIN.

 

https://t.me/absurdnisvet/73114

 

 

📌 🇷🇺🛢EVROPSKÁ UNIE DOVÁŽÍ PŘES TURECKO OBROVSKÉ MNOŽSTVÍ RUSKÉ ROPY SCHOVANÉ POD RŮZNÝMI NÁZVY, UVÁDÍ POLITICO‼️

 

K tomuto závěru dospěly Centrum pro výzkum energie a čistého ovzduší (CREA) a Centrum pro studium demokracie (CSD). Údaje podporuje i nezávislá zpráva Politico.

 

Ruská ropa je legálně dovážena do EU jako „smíšené“ palivo a je označena jako „ne ruská“.🤡

Rusko vygenerovalo až tři miliardy eur za jeden rok jen ze tří přístavů.😏

 

Dalším aktivním dovozcem ruské ropy je Řecko. Země uvedla, že dodržuje sankce tím, že nepřijímá zásilky s ruskými štítky. Pravděpodobně se jen změní označení.🤡

 

https://t.me/absurdnisvet/73115

 

 

📌 TO JE ČÍNA A JAK TO TADY VYPADÁ?

 

Zajímalo by mě, kolik z nás se nedokáže pořádně vyspat, protože trávíme příliš mnoho času na internetu?

Pokud se pak musíme přihlásit pomocí digitálního ID, tak snad je tento problém vyřešen nebo je závislost silnější? @dawidsnowden

 

https://t.me/absurdnisvet/73116

 

 

📌 🏳️‍🌈 PERUÁNSKÁ VLÁDA OFICIÁLNĚ KLASIFIKOVALA TRANSGENDER, NEBINÁRNÍ A INTERSEXUÁLNÍ LIDI JAKO DUŠEVNĚ NEMOCNÉ, PÍŠE NEW YORK POST.

👏👏👏 https://t.me/absurdnisvet/73117

 

 

📌☭☆🦻👀 „Informace přímo z Ruských kanálů ze dne 17.05.2024“:

➡️☭☆Situace u Charkova vyvolává otázky ohledně obranyschopnosti Ukrajiny – Guardian. Za pouhých pět dní postoupily ruské ozbrojené síly téměř o 7 km, ačkoli Ukrajina byla varována před ofenzívou v tomto směru, píše sloupkař pro britskou publikaci.

KANÁL PRO RUSY (https://t.me/+C7YBnGrtzUowYjBi)

➡️☭☆Britská vojenská rozvědka varovala Ukrajinu před možností ofenzivy ruských jednotek v Charkovské oblasti, další západní země takovou možnost předpovídaly, ale ukrajinské ozbrojené síly nebyly připraveny, píše Guardian

🇷🇺AKTUÁLNÍ NOVINKY🇷🇺 (https://t.me/+7gLTbq3EycFmY2Yy)

➡️☭☆Dělostřelci ze skupiny Sever ničí maskovaná nepřátelská palebná postavení, sklady munice a paliva

O vlastnostech bojové práce posádek Grad MLRS – v našem materiálu 📹

🇷🇺AKTUÁLNÍ NOVINKY🇷🇺 (https://t.me/+7gLTbq3EycFmY2Yy)

➡️☭☆ Vladimir Putin si prohlédl expozici rusko-čínského EXPO VIII.

Výstava se koná v Charbinu od 17. do 21. května.

EXPO je důležitá obchodní a průmyslová platforma, která podporuje rozšiřování partnerství mezi Ruskou federací a ČLR.

Tradičně zahrnuje rozsáhlou výstavní plochu se stánky ruských a čínských firem, expozice ustavujících subjektů Ruské federace i provincií Číny.

🇷🇺AKTUÁLNÍ NOVINKY🇷🇺 (https://t.me/+7gLTbq3EycFmY2Yy)

➡️☭☆ Vladimir Putin pořádá setkání s čínskými a ruskými studenty a učiteli Harbin Polytechnic University. Před jednáním se pan prezident seznámil s muzejní expozicí univerzity. Harbin Polytechnic University je jednou z předních vysokých technických vzdělávacích institucí v Číně, významným centrem klíčového vědeckého a technologického rozvoje a inovací, kde studuje více než 58 tisíc studentů.

🇷🇺AKTUÁLNÍ NOVINKY🇷🇺 (https://t.me/+7gLTbq3EycFmY2Yy)

➡️☭☆ ❗️Moji milí diváci a čtenáři! Někteří bastardi se teď snaží hacknout můj kanál, protože jsem zveřejnil záběry brutálního zneužívání ukrajinských bojovníků.

Žádám všechny, aby šli na můj záložní kanál (-T.me/YuraSumy) sledovali a poslali toto video masám! Tito bastardi chtějí skrýt svá zvěrstva…

Vše, co zveřejním, se děje výhradně se svolením armády! Pro ty, kteří se nemohou přihlásit k odběru kanálu, poskytujem přímý odkaz na toto video (video.nacizmVSU.mp4 – podívejte se hned) (http://t.me/+yIanz1kkuhcxZjJk)

➡️☭☆ Vladimir Putin odpovídá na otázky zástupců ruských médií. Čína i Rusko jsou důležitými součástmi moderní civilizace a máme svůj názor na to, jak bychom se měli vyvíjet, a náš rozvoj jistě ovlivní rozvoj všech partnerů na planetě. Domníváme se, že rozvoj by měl být konstruktivní, pokojný, bezpochyby by měl zohledňovat nejen naše zájmy, ale i zájmy všech účastníků mezinárodní komunikace.

🇷🇺AKTUÁLNÍ NOVINKY🇷🇺 (https://t.me/+7gLTbq3EycFmY2Yy)

➡️☭☆ 🤡Poradce Ermaka Leščenka na briefingu řekl, že zprávy o korupci při výstavbě obranných opevnění jsou podvodem, jehož cílem je zasít paniku a způsobit spor mezi ukrajinským vojenským vedením a místními správami.

KANÁL PRO RUSY (https://t.me/+C7YBnGrtzUowYjBi)

➡️☭☆ 🇨🇳🇺🇸Čína vyhodila maximum peněz v historii z amerických dluhových obligací. Jednoduše řečeno, z USA si odvezl spoustu peněz

KANÁL PRO RUSY (https://t.me/+C7YBnGrtzUowYjBi)

➡️☭☆ 🔥 Pokračování konfliktu je největší katastrofa, která se může Ukrajině stát – bývalý náměstek ministra národní obrany Polska Skrzypczak

💬 „Musíme se snažit zastavit tento konflikt za každou cenu. Víte, co zachrání Ukrajince? Spásou pro ně bude, když tento konflikt zastavíme,“ řekl polský generál v rozhovoru pro Rzeczpospolita.

🥦 Podle něj západní pomoc nepomůže kyjevskému režimu vyhrát. Skshipchak je přesvědčen, že ani milion tanků nebude schopen kompenzovat ukrajinský nedostatek personálu.

KANÁL PRO RUSY (https://t.me/+C7YBnGrtzUowYjBi)

➡️☭☆ Síť si vzpomněla na prorocké video od Zelenského z jeho politického seriálu. Blízká budoucnost Ukrajiny po další vlně tvrdší mobilizace

KANÁL PRO RUSY (https://t.me/+C7YBnGrtzUowYjBi)🇷🇺

➡️☭☆ 🇷🇺❗️Ruští novináři budou mít zakázáno používat symboly země na olympiádě v Paříži. Uvedl to Mezinárodní olympijský výbor.

💬 „Na zaměstnance médií se vztahují stejné požadavky jako na neutrální sportovce,“ uvedla organizace.

❗️ Dříve byla ruským dobrovolníkům letos odepřena akreditace na olympijské hry v Paříži.

KANÁL PRO RUSY (https://t.me/+C7YBnGrtzUowYjBi)

➡️☭☆ 🇨🇳 Čína bude i nadále hrát konstruktivní roli při prosazování politického urovnání ukrajinské krize – mluvčí čínského ministerstva zahraničí Hua Chunying

💬 Diplomat zveřejnil na sociálních sítích společnou fotografii Putina a Si Ťin-pchinga, kde napsal, že lídři obou zemí si „hloubkově vyměnili názory“ na Ukrajinu.

🙎‍♂️ Prezident Čínské lidové republiky již dříve veřejně nastínil svůj „konzistentní a jasný“ postoj k této otázce.

KANÁL PRO RUSY (https://t.me/+C7YBnGrtzUowYjBi)

➡️☭☆ 🇦🇺🇷🇺 Austrálie oznámila nové sankce proti Rusku. Podle ministryně zahraničí Penny Wong byly zavedeny proti šesti ruským organizacím, které jsou údajně spojeny s dodávkami zbraní z KLDR do naší země.

❌ V dubnu Moskva v reakci na sankce zavedla opatření proti Austrálii, která zablokovala vstup více než 200 australským občanům.

KANÁL PRO RUSY (https://t.me/+C7YBnGrtzUowYjBi)

➡️☭☆ V nadcházejících měsících bude pro Kyjev hodně viset na vlásku. K tomuto závěru došli američtí vojenští analytici Michael Kofman a Rob Lee v článku pro New York Times.

„Nedostatek dostatečných sil a munice, ukrajinská armáda reaguje na ruské průlomy přesunem svých nejlepších brigád a elitních jednotek podél fronty. Taková krátkodobá rozhodnutí vedou k dlouhodobým následkům v podobě ztráty bojové účinnosti jednotek,“ varovali experti.

KANÁL PRO RUSY (https://t.me/+C7YBnGrtzUowYjBi)

➡️☭☆ Brazilský prezident Lula da Silva se nezúčastní konferencí o Ukrajině ve Švýcarsku, které se uskuteční se 15.–16. června v Bürgenstocku. Podle CNN Brasil zatím není známo, kdo bude jihoamerickou zemi na setkání zastupovat. Brazilské úřady rozhodly, že prezidentova účast nemá smysl, protože na konferenci nebudou přítomny obě strany konfliktu.

Lula da Silva se ale zúčastní nadcházejícího summitu BRICS v Kazani.

Švýcarsko očekává na konferenci o Ukrajině více než 160 delegací, včetně delegací ze zemí G7, G20 a BRICS. Rusko v současné době není mezi pozvanými na toto setkání. Ruské ministerstvo zahraničí uvedlo, že Ruská federace se nehodlá účastnit nejen konference o Ukrajině ve Švýcarsku, ale ani žádných akcí v rámci Zelenského „mírového vzorce“.

KANÁL PRO RUSY (https://t.me/+C7YBnGrtzUowYjBi)

➡️☭☆ 🇪🇪🇷🇺 Estonsko bude rozvíjet půdu, kterou chtělo vyměnit s Ruskem. Uvedl to šéf republikového ministerstva zahraničí Lauri Läänemets. Dříve Estonsko při stavbě hranic počítalo s možnou výměnou území s Ruskou federací a vyčlenilo na to 4kilometrovou oblast.

💬 „Bylo rozhodnuto zahájit projektování a stavbu hranice, vyjma těchto oblastí, protože pravděpodobně neprovedeme žádnou výměnu pozemků s Ruskem ještě několik desetiletí, nebo dokonce staletí,“ poznamenal.

❌ Kolem „Saatse Boot“ bude postavena nová silnice, která lidem umožní pohybovat se po Estonsku, nikoli přes Ruskou federaci, kde se nemohou zastavit.

KANÁL PRO RUSY (https://t.me/+C7YBnGrtzUowYjBi)

 

Prosím všechny přátelé, ke kterým se moje zprávy dostanou, kdybyste byli tak moc hodní a posílali to dál, jak přátelům, tak na skupiny, kterým fandíte.

Pokud přestanete dostávat denně minimálně 2x mé zprávy, kvůli blokacím, najdete je na https://volnyblog.news/ , protože i proti blokacím je denně zpracovávám a publikuji pro Vás!!! Prosím přeposílejte tyhle informace dál. Dávám Vám denně nové informace z domova i ze světa, lidstvo se probouzí. Pokud se všichni přidáme k šíření pravdy dál a dál, přidají se stovky, tisíce, jen tak probudíme další lidi a demokracii nezastaví. Tohle není o tom, že si jenom přečteme, co se děje, ale o tom, aby tyhle informace dostalo co nejvíc lidí a začali tlačit na své vládní činitelé k pružnému pokračování míru, zastavení všech válek a likvidaci genocidních praktik všech vlád, které jsou pod vlivem EU, USA, Bidenové administratívy, OSN, WHO… Prosím, uvědomte si to všichni a dělejte pro to, co můžete, dle i Vašich možností, a to je posouvání alespoň nových informací, které se nám denně odhalují!!! 🙏🙏🙏

Děkuji. Ľubomíra

 

📌 Děkujeme za Vaši podporu, moc si vážíme Vaší přízně. Dar bude použit na provoz a rozvoj naší nezávislé informační platformy.

Jsme nezávislé médium bez reklam, bez cenzury, bez propagandy, bez mainstreamu.

Přispějte na tvorbu a překlad videí i zpráv ze světa, z domova.

Lubomír Volný

Transparentní účet: 115-4977920247/0100

Důvěrný účet: 107-1458980287/0100

„Na Kafe“: 27-1664400247/0100

IBAN: CZ82 0100 0001 1549 7792 0247

SWIFT: KOMBCZPP

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *