Právě před 90 lety byl zaveden zmocňovací zákon
Celý článek si můžete poslechnout v audio verzi ZDE:
25.3.2023
Pokud jste si o tomto zákonu 3. říše již dříve něco zjistili, tak možná zejména poslední tři roky spatřujete v politickém dění nejednu paralelu. Již tehdy mocipáni moc dobře věděli, jaká je síla médií. V té době to byl pouze tisk a rádio, případně kina, ale i to úplně postačovalo k ovlivňování mas.
Také tehdy nebylo možné otevřeně vyjádřit svůj názor, pokud se neslučoval s tím oficiálním, který prosazovala NSDAP. Žádná diktatura nesnese pluralitu názorů a pokud se už objeví, tak ty „závadné“ názory potírá.
24. března 1933 vstoupil v platnost „Zákon o nápravě nouze lidu a Říše.“ Byl to německý zmocňovací zákon, který dal Hitlerově vládě mimořádné pravomoci. Legitimizoval porušování ústavy a podkopával parlamentní kontrolní orgány. Byl to začátek diktatury národních socialistů.
Každý, kdo prováděl destruktivní politiku posledních let na mnoha úrovních, nebude překvapen důsledky, které pociťují zejména ti, kteří dosud měli hlavu pohodlně v politicky korektním písku: hospodářský úpadek, válečné štváčství, inflace, nedostatek energie, nedostatek bydlení, vyvlastňování, sociální brutalizace, rozdělení společnosti a otupělost.
Totéž se netýká jen Německa, tentokrát v tom svorně „jede“ téměř celá 4. říše, která je vlastně jen pokračováním té třetí. Jak s sebou nechají masy neuvěřitelně manipulovat, jsme názorně viděli za covidismu.
Ale jak zajistíte, aby to všechno lidé vydrželi a oddaně poslouchali?
„Rádio je vyčištěno. A moc by se mi to líbilo a byl bych nesmírně vděčný, kdybyste tuto úklidovou akci provedli sami. Netajíme se tím: rádio patří nám! Nikomu jinému. Dáme vysílání do služeb naší myšlenky a žádná jiná myšlenka by zde neměla mít slovo. A pokud necháme jinou myšlenku mluvit, je to nanejvýš proto, abychom ukázali rozdíl oproti naší myšlence. Věřit, že může přijít doba, kdy všechny strany dostanou příležitost přinést lidem své takzvané ideje, je dětinské.“
Možná máte pocit, že jde o nějaké starší prohlášení z ČRo, ale nahrazením slova „rádio“ za „televize“ by mohlo jít o ČT nebo jakýkoli jiný mainstreamový kanál.
V originále – tedy v němčině – by pak mohlo jít o dnešní ARD, ZDF či ÖRF. Ale nenechte se mýlit, jde o proslov, který přesně před 90 lety pronesl Joseph Goebbels.
Konkrétně jde o výňatek z projevu, který Joseph Goebbels pronesl k tehdejším ředitelům 25. března 1933. To bylo přesně před 90 lety, pouhý den poté, co se v Německu chopili moci nacionální socialisté.
Ukazuje to, jak vysoký význam masmédií oceňovali již v té době lidé, kteří se „vůbec netajili“ tím, že chtějí ovládnout propagandu a nehodlají přispívat ke svobodnému formování vůle ve smyslu většiny.
Jen o několik měsíců později Goebbels hovořil o rádiu jako o nástroji „k ovlivnění mas mentálně a emocionálně.“ Cílem je principiální, ideologický převrat celé existence (německého) národa.
Byla plánována revoluce největších rozměrů ve všech ohledech, která by „revolučně změnila“ vše. Všechno bylo „organizováno a připraveno podle plánu,“ řekl tehdy Goebbels.
Jak dobývání, tak využívání moci byly nemyslitelné bez vysílání, které nemělo za cíl informovat, ale vést jednostrannou propagandu.
V totalitním smyslu tu vysílání není od toho, aby lidi nestranně a co nejobjektivněji informovalo a sloužilo pro vytváření vlastního názoru, ale slouží výhradně k tupé a jednostranné propagandě.
Povinné „výpalné“ pro tyto prorežimní propagandisty – ať už je vládnoucí režim jakkoli zvrácený – pak zajistí, že si tuto propagandu musí zaplatit i ten, proti komu je namířena.
I když jsme o celých 90 let dále v čase, přesto zde můžeme nalézt příliš mnoho paralel na to, aby se systém mohl nazývat „demokracií.“ Jeden rozdíl zde ovšem přece jen je.
Zatímco tehdy se nesnažili totalitu maskovat demokracií s přívlastkem, dnes nám tvrdí, že korporátní fašismus je liberální demokracie…
článek vyšel: 25.3.2023
zdroj: https://necenzurovanapravda.cz/2023/03/prave-pred-90-lety-byl-zaveden-zmocnovaci-zakon/
všechny důležité informace najdete tady: https://www.volnyblog.news
Leave a Reply
Want to join the discussion?Feel free to contribute!