Německá úspěšná petice – OBČANÉ SI VYNUTILI PARLAMENTNÍ DISKUSI O PANDEMICKÉ SMLOUVĚ WHO
NĚMECKO: Zatímco v jiných zemích si občané uvědomují, jak velkou hrozbou je pandemická smlouva, u nás toto téma prakticky nikoho nezajímá.
Přitom byla nedávno přijata všemi členskými zeměmi WHO a během následujícího roku se bude již jen vypilovávat, aby mohla být definitivně schválena v květnu 2024 – a to spolu s novými Mezinárodními zdravotními předpisy.
Záhy poté (po podpisu prvních 30 zemí) začne platit. I proto se v mnoha zemích světa vedou kolem pandemické smlouvy parlamentní diskuze, případně se shání podpisy pod závazné petice, aby se problémem musel zabývat i parlament.
Jednou ze zemí, kde občané hodlají politiky donutit k jednání o pandemické smlouvě na parlamentní půdě, je i sousední Německo.
Tak rychlý nárůst je v procesu podepisování petic na webových stránkách německého Bundestagu vidět jen zřídka: Během velmi krátké doby dosáhla petice „Neschválení pandemické smlouvy s WHO“ z 12. května kvóra 50 000 hlasů – a trend se neustále zvyšuje. Je třeba o tom veřejně diskutovat.
Petice upozorňuje na obavy německých občanů z takzvané pandemické smlouvy a změn Mezinárodních zdravotnických předpisů WHO. Zatímco vláda s tím nechce mít nic společného a prosazuje stále více moci a peněz pro Světovou zdravotnickou organizaci, četní kritici vidí demokracii a základní práva jako akutně ohrožené.
Uzavření pandemické smlouvy s WHO provází značná omezení a ztráta základních práv. Tato moc nepatří do rukou instituce, která je financovaná farmaceutickým průmyslem a soukromými osobami i podnikateli. Dochází ke střetu zájmů. Dávat WHO pravomoc porušovat lidská práva na celém světě je protiústavní.
Lhůta pro podpis běží do 20. června. Bude zajímavé sledovat, kolik podpisů pak bude k dispozici – petice už má hodně přes 57000 hlasů. Tím bylo dosaženo povinného kvóra a musí se to řešit veřejně.
Tolik zprávy z Německa. Přiznám se, že již nějakou dobu marně čekám na to, kdy toto téma začne zajímat naše politiky, kteří zatím dělají, jako kdyby žádná diktatura ze strany WHO nehrozila.
Přitom pokud by proběhla parlamentní diskuze – byť neúspěšná – dozvědělo by se o nebezpečí pandemické smlouvy a změn MZP mnohem víc lidí, což by měl být jeden z hlavních cílů takové debaty.
Stále je ještě rok na to, aby byl vytvořen dostatečný tlak na politiky a na informování většiny lidí, kteří vesměs netuší, co se na svět chystá…
Leave a Reply
Want to join the discussion?Feel free to contribute!