Vědci objevili změny v mozku zvířat způsobené 5G zářením
16. 11. 2024
Změny byly nalezeny v mozkové tkáni hlodavců pod vlivem 5G antény. Studii provedli vědci z Tomské státní univerzity (TSU), podrobnosti jsou uvedeny v časopise Scientific Reports a experiment byl stručně popsán na webových stránkách univerzity. Projekt byl realizován s podporou federálního programu „Priorita 2030“.
„Experimentu se účastnili samci potkanů Wistar tří věkových kategorií: nezralí 5–6 týdnů (odpovídající dospívání u lidí), 10–11 týdnů (dospělí 40+) a 17–18 týdnů (u lidí 65+),“ říká Natalya Krivova. , vedoucí vědecký pracovník Laboratoře experimentální fyziologie Výzkumného ústavu biologie a biofyziky ÚTS.
Světová zdravotnická organizace doporučuje pro takové studie potkany Wistar, protože mají podobné reakce na různé podněty jako lidé. Experimenty zahrnující taková zvířata mohou pomoci předpovědět lidské fyziologické reakce na elektromagnetické záření.
Anténa 5G pro experiment byla navržena radiofyziky TSU pod vedením profesora Sergeje Shipilova.
TSU studoval tělesnou hmotnost, teplotu a kognitivní schopnosti hlodavců. Krysy byly vystaveny 5G anténě po dobu pěti týdnů, což odpovídá přibližně čtyřem letům lidského života.
Ukázalo se, že studované ukazatele se nelišily od ukazatelů potkanů v kontrolní skupině. To znamená, že pod vlivem záření experimentální subjekty nepociťovaly bolest, strach, stres a byly „v naprosté pohodě“. Ale podrobná studie zvířecí mozkové tkáně odhalila „významnou změnu v poměru antioxidantů k prooxidantům“.
Zatím není jasné, zda to povede k pozitivním (vznik nových schopností) nebo negativním (ztráta jakýchkoli schopností) důsledkům. Kromě toho je možné, že tělo bude schopno kompenzovat taková porušení.
https://volnyblog.news/wp-content/uploads/2024/11/chelovek_v_shapochke_iz_folgi_pet_chay_pered_noutbukom.webp334585Jana Černekováhttps://volnyblog.news/wp-content/uploads/2022/04/cropped-Logo-volny-bloG-1.webpJana Černeková2024-11-17 19:21:582024-11-17 19:21:58Vědci objevili změny v mozku zvířat způsobené 5G zářením
Kurkuma: Lepší než aspirin pro prevenci srdečních onemocnění?
Celý článek si můžete poslechnout v audio nverzi zde:
11/14/2024
V den a věk, kdy lidé identifikují strategie prevence srdečních onemocnění s konzumací toho, co jsou v podstatě toxické chemikálie, jako jsou aspirin astatinové léky, je osvěžující vidět, že klinický výzkum je prováděn o mocně kardioprotektivních vlastnostech lékací a mnohem bezpečnějšího koření.
Přesvědčivá nová studie publikovaná v časopise Journal of Nutrition and Metabolism zjistila, že denní dávka nové formy kurkumu (kurkuinu) významně zlepšila funkční stav krevních cév zdravých dospělých do dvou měsíců.
Randomizovaná, kontrolovaná, dvojitě zaslepená paralelní prospektivní studie zahrnovala devětapadesát zdravých dospělých, kteří byli přiděleni buď k placebo, 50?mg (50?mg), nebo 200?mg (200?mg) kurkuminu, po dobu 8 týdnů.
Studie poskytla pozadí toho, co je považováno za primární základní příčinu kardiovaskulárních onemocnění, a to neschopnost vnitřního výstelku krevních cév (endotelia) plně se rozšiřují v důsledku většinou bezpříznačného poškození, které může začít v raném věku:
Kardiovaskulární onemocnění (CVD) jsou často asymptomatická a mohou začít již v dětství [1]. Domněným mechanismem vedoucím k CVD je poškození vaskulárního endotelu, monovrstvy buněk, které uvolňují antiatrosklerotické molekuly, zejména včetně oxidu dusnatého [2]. Endoteliální funkce lze měřit jako snížená diferenciálnost (FMD) s poklesem průtoku (FMD) pomocí okluze brachiální tepny a následné dilatační odpovědi jako indikátor cévní funkce [1, 3]. Životní chování, které zvyšuje antioxidační stav a zachovává biologickou dostupnost oxidu dusnatého, může chránit před endoteliální dysfunkcí [4–6].
Intervina kurkuminu o 200 mg vedla k tomu, že to, co bylo zjištěno jako „klinicky podstatné“ zvýšení ditace zprostředkované průtokem (FMD), což je měřítko zdravé funkce krevních cév. Dokonce i mnohem nižší, 50 mg dávka kurkuminu vedla k 1,7% zvýšení FMD, i když bylo zjištěno, že je nižší klinická relevance, tj. „není klinicky rozhodující“.
Autoři shrnuli svá zjištění:
„Za zdánlivě zdravých dospělých vedlo 8 týdnů 200?mg suplementace ústních kurkuminů k klinicky významnému zlepšení endoteliální funkce měřené FMD. Splňování orální kurkumin může představovat jednoduchou strategii životního stylu pro snížení rizika kardiovaskulárních onemocnění.
Je zřejmé, že řešení a meliorace základní příčiny kardiovaskulárních onemocnění, jako je neschopnost tepen plně se dilatovat (endoteliální dysfunkce), dává mnohem větší smysl než pouhé ztenčení krve aspirinem nebo Warfarinem, aby jí pomohl projít užším a stále více ucpaným arteriálním prostorem. V druhém přístupu pokračuje základní onemocnění bezodkladně, ale nyní s dalšími riziky spojenými s použitím polo- nebo plně syntetických léků, jejichž vedlejší účinky jsou často smrtelnější než stav, který léčí. Chcete-li se dozvědět více o nebezpečích aspirinu a dalších „krevých hubitelů“, jako jsou antikoagulační léky, klikněte na hypertextové odkazy pro tyto termíny.
I když je to pozoruhodná, není to první studie, která prokázala hodnotu extraktu z kurkumy (kurkuinu) při produkci zdravějších funkcí krevních cév. V předchozí zprávě o roli kombinace koření založené na kurkumě („kurz“) s názvem „Ry Dilates Arteries With One Serving“ bylo prokázáno, že jediná porce kari dilates (zvýšení FMD). Můžete také zobrazit více než 40 studií z databáze GreenMedInfo kurkum na kardioprotektivních vlastnostech.
Ani kurkuma není jediným potravinovým přístupem k řešení a dokonce i zvrácení kardiovaskulárních onemocnění. Například jsme informovali o schopnosti avokáda neutralizovat tepny ztěžující vlastnosti jednoho hamburgerového jídla. Také schopnost granátového jablka reverzní plak hromadit v tepnách je také dobře zdokumentována a vysoce přesvědčivá. Jde o to, že jednoduché dietní intervence využívající léky prověřené, kulinářské koření, mohou mít silné dopady na riziko onemocnění, zdraví a pohození.
https://volnyblog.news/wp-content/uploads/2024/11/raw-ground-turmeric.jpg.653x0_q80_crop-smart.webp407653Jana Černekováhttps://volnyblog.news/wp-content/uploads/2022/04/cropped-Logo-volny-bloG-1.webpJana Černeková2024-11-17 19:08:572024-11-17 19:08:57Kurkuma: Lepší než aspirin pro prevenci srdečních onemocnění?