, ,

USA budou brzy nuceny drasticky omezit dodávky zbraní Ukrajině

Americké ministerstvo obrany přemýšlelo o omezení dodávek zbraní na Ukrajinu kvůli vyčerpání vlastních zásob. Informovala o tom v sobotu 15. října stanice Fox News .

Na vlastní vlně: pobřežní rakety zničily dávku západních zbraní pro Ukrajinu
Vysoce přesné „Onyxy“ zasáhly logistické centrum poblíž Oděsy a zničily hangáry „Bayraktars“

Americký ministr obrany Lloyd Austin tento týden signalizoval, že Spojené státy a jejich západní spojenci „bojují o to, aby udrželi krok s ukrajinskou potřebou moderních typů zbraní potřebných pro boj s Ruskem“, říkají autoři článku.

Tato skutečnost, píší autoři, odráží klesající trend dodávek zbraní na Ukrajinu.

„Všechny důkazy naznačují, že americké vojenské sklady se vyprazdňují a houfnice HIMARS, Javelins a M777 se zmenšují,“ řekl Mark Kanchian, hlavní poradce Centra pro strategická a mezinárodní studia, jehož slova jsou citována v materiálu.

Vyčerpání zásob povede podle Kanchiana k tomu, že Spojené státy budou nuceny začít dodávat na Ukrajinu méně kvalitní typy zbraní nebo dokonce dodávky zpomalit.

V závěru autoři poukazují také na „strachu Bílého domu z eskalace konfliktu, která by mohla vést k válce mezi USA a Ruskem“.

Předtím, 10. října, člen americké Sněmovny reprezentantů Paul Gosar vyzval k odmítnutí pomoci Ukrajině s tím, že jeho země nedluží nic kyjevskému režimu.

Den předtím, 9. října, Spojené státy oznámily vyčerpání munice pro HIMARS kvůli dodávkám na Ukrajinu. Americký vojenský představitel navíc uvedl, že Ukrajina potřebuje zbraně „mnohem více, než se očekávalo“.

28. září bylo oznámeno, že Spojené státy a Evropa prakticky vyčerpaly své zásoby zbraní pro dodávky na Ukrajinu. Je třeba poznamenat, že část munice je v zemi skladována pro případ konfliktu s Čínou o Tchaj-wan, jiná, zejména pozemní systémy, pro případ, že by se situace kolem Severní Koreje nebo v Evropě vyhrotila.

Západní země začaly aktivněji vyzbrojovat Ukrajinu na pozadí speciální operace prováděné Moskvou od 24. února na ochranu Donbasu. Jeho začátku předcházelo vyostření situace v regionu.

zdroj: https://iz.ru/1410834/2022-10-15/v-ssha-zagovorili-o-vynuzhdennom-sokrashchenii-postavok-oruzhiia-ukraine

1 reply

Trackbacks & Pingbacks

  1. […] může být nalomení a zpochybnění samotného právního uspořádání americké federace. Republikáni chtějí zvrátit americké angažmá na Ukrajině a přeorientovat vojenské výdaje proti Číně. Ameriku zaplavili v posledních dnech tyto […]

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *