, , , ,

Ukrajinci havarovali u Bachmutu: Rusové dobyli Opitnie a Ivangrad

Ruské jednotky po rozsáhlém bombardování rozdrtily ukrajinské obranné pozice, které obsadily oblasti Opitnie a Ivangrad 5 km jižně od centra Artemovska (Bakhmut).

Před chvílí Britové potvrdili, že ukrajinské síly zcela ztratily oblasti Opitnie a Ivangrad.

 

 

Ruská armáda ve skutečnosti vztyčila svou vlajku na telekomunikační věži továrny na nábytek ve východní průmyslové části Arťomovska.

Bitva o Artěmovsk (Bachmut) nyní vstupuje do závěrečné fáze. Zdá se, že ukrajinské síly jsou vyčerpané ruskými silami a „hudebníky“ PMC Wagnera hluboko ve městě.

Hlavní obranná linie Ukrajinců byla „prolomena“, a proto ukrajinská administrativa vyžaduje naléhavé posily, aby odolala ruskému náporu.

Rusové jsou po porážkách v Charkově a Chersonu velmi blízko k velkému úspěchu.

rozsáhlé bombardování: arzenál, zásah vojenského velitelství

Podle ruského ministerstva obrany:

– Rakety dlouhého doletu a vysoce přesné střely zasáhly vesnici Brody ve Lvovské oblasti. V oblasti byl zasažen arzenál se značnými zásobami zbraní, vojenského vybavení a munice obdržených ze západních zemí.

-Vysoce přesné zbraně ruských leteckých sil zasáhly cíle v oblastech Kyjeva a Charkova. Zasažena byla místa vojenského velení, řízení a energetického systému.

 

 

– Následovaly raketové údery Vzdušných sil Ruska na body dočasného rozmístění jednotek 59. motopěší brigády Ozbrojených sil Ukrajiny a žoldnéřské formace „Zahraniční legie“ ve městě Nikolajev.

Ukrajinské ztráty činily více než 170 vojáků a bojovníků, čtyři bojová obrněná vozidla, tři nákladní auta a šest vozidel.

-V průběhu dne zasáhlo operačně-taktické a vojenské letectví, raketové síly a dělostřelectvo dvě velitelská stanoviště, 63 dělostřeleckých jednotek v palebných postaveních, živou sílu a vojenskou techniku ​​ve 156 oblastech. Šest muničních, raketových a dělostřeleckých skladů bylo zničeno v oblastech osad Kupjansk v Charkovské oblasti, Krasnoje, Novoselovka Pervaja Doněcké lidové republiky, Guljaipole v Záporožské oblasti, Kalinovka a Novoaleksandrovka v Nikolajevské oblasti.

-Operačně-taktické letectvo ruských leteckých sil sestřelilo letoun Su-24 ukrajinského letectva v obci Bereznegovatoe, Nikolajevská oblast.

-Během dne bylo sestřeleno 15 bezpilotních prostředků v oblastech N. Novaja Tarasovka, Charkovská oblast, Poltava, Sofiyivka, Luganská lidová republika, Petrovskoje, Staromajorskoje, Nikolskoje a Kodema Doněcké lidové republiky, Energodar, Záporoží Republikánská, Dmitrenko, Tomarino, Čaikino a Čkalovo, Chersonská oblast, Tauridská, Dněpropetrovská oblast.

-Kromě toho bylo sestřeleno 14 raket ze systémů MLRS HIMARS a Alder v oblastech osad Tomarino, Otradokamenka, Novaja Kakhovka, Verovka a Veseloe v Chersonské oblasti.

Podívejte se na mapy z oblasti Bakhmut

 

obraz

zdroj: https://warnews247.gr/ektakto-syntrivi-ton-oukranon-sto-bakhmut-oi-rosoi-katelavan-opitnie-ivangrad-maches-soma-me-soma-vrochi-pyravlon-krouz-sto-lviv/

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *