Archív značky pro: prodej

Andrej Babiš pouhý den po oznámení francouzské prokuratury prohlásil, že je pro prodej státního zbrojaře Explosia, a že Macron již u něj loboval za francouzské zbrojovky, které mají o Explosii zájem! V roce 2017 bojoval Babiš za setrvání lithia z Cínovce ve státních rukách firmy Diamo, ale teď chce prodat nejziskovější státní podnik! Voliči netuší, co se vlastně děje!

Kvě 22, 2026

V politice se věci málokdy dějí bezdůvodně a stoprocentní shody náhod většinou neexistují. Existují však momenty, kdy časová souslednost, politické zájmy a osobní motivy vytvoří tak dokonale zapadající mozaiku, že z ní začíná mrazit. A děje se to zrovna v den začátku sjezdu Sudetoněmeckého landsmančaftu v Brně, kdy se očekává, že vlastenci se budou zajímat o sjezd a všechno ostatní půjde kolem nich.

A třeba si ničeho ani nevšimnou. Přesně takový moment zažívá česká veřejnost v těchto hodinách. Sledujeme totiž v přímém přenosu geopolitické drama, kde hlavní roli hraje současný český premiér Andrej Babiš, francouzská justice, prezident Emmanuel Macron a strategické státní klenoty naší republiky. Není jich mnoho. Budějovický Budvar, Explosia, Čepro a pár dalších. A právě Explosia může brzy zmizet z majetku státu.

Karel Havlíček a Andrej Babiš při návštěvě Explosie. Zdroj: Twitter/X/Karel Havlíček

Otázky, které se po uplynulých 48 hodinách vynořují, jsou natolik závažné, že by měly vyvolat hluboké znepokojení u každého občana – a především u Babišových vlastních voličů. Ale nejen jich. Pojďme si zrekonstruovat události posledních dní a zasadit je do širšího kontextu, protože obrázek, který z toho vyvstává, se až příliš nápadně podobá klasickému politickému obchodu typu „něco za něco“. Na počátku tohoto znepokojivého příběhu stojí zpráva z Paříže, která proťala český mediální prostor.

Den první: Francouzská smyčka se stahuje

Francouzská Národní finanční prokuratura (PNF) oficiálně ve čtvrtek oznámila [1], že po čtyřech letech intenzivního vyšetřování dospěla k závěru a do konce letošního roku definitivně rozhodne o možném stíhání českého premiéra Andreje Babiše. Vyšetřování se týká jeho luxusních nemovitostí na jihu Francie, včetně známého zámečku Château Bigaud, které Babiš nakoupil přes neprůhlednou strukturu firem v daňových rájích.

 

Celý článek si můžete přečíst zde:

https://aeronet.news/andrej-babis-pouhy-den-po-oznameni-francouzske-prokuratury-prohlasil-ze-je-pro-prodej-statniho-zbrojare-explosia-a-ze-macron-jiz-u-nej-loboval-za-francouzske-zbrojovky-ktere-maji-o-explosii-zajem/

pekarova jednicka

TOP-09 chce prodat České Dráhy, České Lesy, Českou Poštu, Čepro a Budvar! Mají se tak zachránit Pražští burziáni!

Celý článek si můžete poslechnout v audio verzi ZDE:

5.2.2023

Neuvěřitelné! TOP-09 přiznala, že pražští burziáni krachují, a vymyslela plán, jak je zachránit – prodat poslední český státní majetek – České lesy, Českou poštu, ČEPRO, České Dráhy, Budvar, a další podniky, včetně velké části ČEZU!

TOP-09 je opět ve vládě, a už se zase snaží zašantročit další český státní majetek – vzpomeňme na církevní restituce! Předsedkyně TOP-09 požaduje, aby lidé chodili doma ve svetrech, když nemají na platby faktur za energie, ale navrhuje prodej státního majetku!

Proč je v Česku nejdražší elektřina – protože stát musí plnit kapsy akcionářů ČEZU! Francie nedávno vyvlastňovala akcionáře své státní monopolní energetické společnosti, a výsledkem je, že elektřina ve Francii je levnější než v Česku! V Česku se tento francouzský model vyvlastnění minoritních akcionářů státní energetické společnosti Fiala neodvážil aplikovat, protože jak přiznal vysoký funkcionář TOP-09 – úplné zestátnění ČEZU by zlikvidovalo Pražskou burzu, a pražští burziáni by tak zkrachovali! Fialová vláda tak nejen ukázala, že na Čechy, Moravany a Slezany z vysoka kašle, protože před energetickou drahotou zachraňuje místo lidí jen Pražskou kavárnu a Pražské burziány. Ale naopak – ještě když se ukazuje, že ani nejvyšší ceny elektřiny v Evropě a enormní zisky ČEZU nejsou schopny zachránit pražské burziány, protože Pražská burza je nelikvidní (=není na ní s čím obchodovat), a úspěšní čeští podnikatelé raději upisují své podniky na západních burzách, chce TOP-09 prodat poslední český státní majetek, ponechat si v těchto státních firmách jen 30% akcií!

Cílem TOP-09 je vrhnout Poštu, Lesy, Dráhy, ČEZ, ČEPRO a kdoví, co ještě na burzu, prodat na ní akcie, a ponechat si jich jen 30%, a to proto, aby se s nimi muselo obchodovat jen na Pražské burze! Jedině tak se Pražští burziáni dají zachránit před bídou. Celý plán zveřejnil čelný představitel TOP-09 Martin Procházka!

Jakmile stát ztratil 51% kontrolu nad OKD – došlo k Bakalově slavné privatizaci, která dodnes nebyla dořešena! Protože Piráti, kteří 8 října 2019 slibovali, že ji dořeší, se raději loni spojili s privatizátory! A už se teď navrhuje další privatizace! Jako by nestačilo, jak se Francouzi napakovali na českých vodárnách! Jediné, co vlády TOP-09, ODS, a KDÚ-ČSL umí je zvyšovat daně! Kalousek, když zvyšoval v roce 2012 daň DPH na 21%, tak sliboval, že se v roce 2016 sníží zpět na 17,5%! Píše se rok 2023, a daň je stále 20%! Kalouskovu zločineckou superhrubou daň, kterou zrušila ČSSD a ANO, chce vláda zase vzkřísit! Lidem škodit, pražské kavárníky a burziány zachraňovat! To je jediná politika Fialové vlády! Musíme se jí společně postavit, nebo skončíme jako Ukrajina!

Michael Svatoš

ZDROJ: Inforurýr http://www.infokuryr.cz/n/2023/02/05/top-09-chce-prodat-ceske-drahy-ceske-lesy-ceskou-postu-cepro-a-budvar-maji-se-tak-zachranit-prazsti-burziani/