,

Kryptopay kryptoburza přestane spolupracovat s klienty z Ruska

 kryptopeněženkám Rusů a přestane spolupracovat s uživateli z Ruské federace, uvedla společnost 17. října pro Izvestija.

Měnový spor: Ministerstvo financí nevidělo v sankcích proti ruským kryptopeněženkám žádná rizika
Budou burzy splňovat požadavky a kde stáhnout digitální aktiva

Až do 21. října budou moci zákazníci bez omezení vybírat prostředky do jiné kryptopeněženky v jakékoli digitální měně, kterou stránka podporuje. Po uplynutí této doby však budou všechna aktiva uživatelů z Ruska převedena na eura a budou nadále uložena v peněženkách. Poté bude výběr peněz možný pouze prostřednictvím podpůrné služby a pouze na osobní bankovní účet v Evropském hospodářském prostoru a EU. Navíc nebude fungovat ani převod prostředků na kartu nebo účet jiné osoby, jak je vysvětleno v podpůrné službě.

Po zavedení osmého balíčku unijních sankcí navíc platforma uzavřela registraci nových uživatelů z Ruska. Nyní burza Cryptopay poskytuje službu pouze občanům Ruské federace, kteří žijí v Evropském hospodářském prostoru, Evropské unii a Spojeném království – k tomu potřebujete povolení k pobytu v jedné z těchto zemí a doklad potvrzující adresu klienta . Pro Rusy a občany jiných zemí žijících v Ruské federaci již společnost nebude poskytovat služby, uvedl Cryptopay.

V centralizované kryptoburze BitBay registrované v Polsku bylo Izvestija informováno, že neplánuje zavést omezení na ruské kryptopeněženky. Poznamenali: hlavní myšlenkou kryptoměn je být politicky a individuálně neutrální. Proti většině digitálních měn je přitom velmi snadné uvalit sankce, chytré kontrakty jsou také extrémně zranitelné vůči politickým zásahům.

V decentralizované burze DODO se také neplánuje blokování finančních prostředků občanů Ruské federace. Rusové mohou stránky používat jako obvykle, uvedla podpůrná služba.

O tom, že EU přijala osmý balíček protiruských sankcí, se vědělo 6. října. Podle omezení, včetně úplného zákazu obsluhy kryptoaktiv občanů a obyvatel Ruské federace. Kromě toho je zakázáno poskytovat ruským společnostem IT, inženýrské a právní služby. Zaměstnanec jedné z kryptoměnových společností pro Izvestija řekl, že zákaz evropských kryptoměnových služeb obchodovat s Rusy mohou dodržovat pouze ty organizace, které provádějí identifikaci zákazníků, konkrétně se jedná o centralizované kryptoburzy.

Ministerstvo financí uvedlo, že je přesvědčeno, že omezení budou mít malý dopad na investory z Ruské federace, protože kancelář mnoha kryptoburz se nachází ve virtuálním prostoru, takže je mohou používat občané z jakékoli země. To je umožněno technologií DeFi (decentralizované finance), upřesnilo oddělení.

Západní země zavedly omezení vůči Ruské federaci na pozadí speciální operace na ochranu Donbasu , kterou ruský prezident Vladimir Putin oznámil 24. února. Rozhodnutí padlo kvůli zhoršující se situaci v regionu kvůli ostřelování ukrajinskou armádou.

zdroj: https://iz.ru/1411275/2022-10-17/kriptobirzha-sryptopay-prekratit-rabotu-s-klientami-iz-rossii

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *