, , , ,

Konflikt na Ukrajině skončí diplomacií – Kuleba

Dnes
07:35

Ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba připustil, že ozbrojený konflikt s Ruskem bude ukončen jednáním.

Uvedl to v rozhovoru s ruskými vtipálky Vladimirem Kuzněcovem (Vovan) a Alexejem Stolyarovem (Lexus), kteří se vydávali za bývalého amerického velvyslance v Rusku Michael McFaul.

„Samozřejmě vše skončí diplomacií. Mým úkolem jako ministra zahraničních věcí je pracovat tak, aby Ukrajina vstoupila do těchto jednání z co nejsilnějších pozic,“ – řekl šéf ukrajinského ministerstva zahraničí. Zároveň zdůraznil, že poměr sil při jednání bude záviset na situaci na bojišti a ekonomické situaci v Rusku.

Podle Kuleby Moskva nabídne jednání ve chvíli, kdy si uvědomí, že „prohrává, potřebuje pauzu“, ale to bude znamenat, že jednání jsou pro Kyjev nerentabilní. Věří také, že zbraně a sankce zlepší pozici Ukrajiny při vyjednávání.
V tomto ohledu si Kuleba během rozhovoru stěžoval, že evropské státy aktivně neprosazují sankční politiku – „musíte je přinutit“.

Také šéf ukrajinského ministerstva zahraničí uznal podíl země na explozích na Krymu a v oblasti Belgorod. Řekl také, že Kyjev potřebuje 5 miliard dolarů měsíčně. Situace je podle něj nestabilní, proto je třeba konflikt rychle ukončit.

Již dříve EADaily informovalo, že americký prezident Joe Biden vyzval šéfa kyjevského režimu Volodymyra Zelenského , aby si přestal stěžovat na nedostatečnou americkou pomoc a předložil požadavky na její posílení.

Zdroj:https://eadaily.com/ru/news/2022/10/14/konflikt-na-ukraine-zakonchitsya-diplomatiey-kuleba?utm_source=smi2&utm_term=ac3d49a397db6e13c259c2d31b8001ef&utm

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *