, ,

Digitální ID a digitální měny přicházejí po celém světě, pokud je nezastavíme

OD RHODY WILSON DÁLE  

Od Evropy přes Austrálii až po Etiopii se zavádějí digitální identifikační systémy a digitální měny, kousek po kousku a různými způsoby. Tony Blair a Světové ekonomické fórum samozřejmě také dělají svou část, aby věci posunuli dál. A nemělo by být žádným překvapením, že PayPal je jednou z organizací spolupracujících s Bank of England na implementaci digitální měny britské centrální banky („CBDC“).

Nový dánský digitální identifikační systém riskuje, že některé lidi vyřadí ze společnosti

Dánsko zavedlo nový digitální identifikační systém (MitID), který se stal výchozím ve čtvrtek 22. září. Existují však obavy, že unáhlené vyřazení předchozího systému (NemID) negativně ovlivní Dány, kteří nevlastní chytré telefony, a digitálně negramotné.

Dánové budou muset používat systém MitID pro přístup k finančním a vládním službám. Při přístupu ke službám, jako jsou daňová přiznání, budou vyzváni, aby pomocí aplikace MitID vygenerovali kód pro zabezpečený přístup.

Systém NemID měl také mobilní aplikaci, ale měl alternativy pro ty, kteří nemají chytré telefony, včetně brožury fyzických kódů a ručního generátoru kódů. K aplikaci MitID existují alternativy, ale společnost Finans Danmark (která provozuje systém ve spolupráci s dánskou agenturou pro digitalizaci) uvedla, že tyto alternativy budou k dispozici až příští rok.

Ředitel digitalizace Finans Danmark Michael Busk-Jepsen řekl místnímu  deníku Politiken  , že situace je „politováníhodná“ a vysvětlil, že „zobrazování kódu a čtečka kódů bohužel vyžadují větší množství analytické práce, než jsme původně očekávali.

Nedostatek offline řešení bude problémem, protože pro online nakupování v Dánsku jsou vyžadována digitální ID a NemID již nebude možné 31. října používat pro online nakupování. Tisíce Dánů by mohly zůstat bez přístupu k internetovým obchodům, včetně obchodů s potravinami.

Znovu publikováno z Reclaim The Net

Jste připraveni na digitální měnu euro?

Evropská centrální banka (ECB)  oznámila  , že spolupracuje s pěti společnostmi na vývoji prototypů pro DIGITÁLNÍ EURO. Jednou z těchto společností není nikdo jiný než Amazon.

Dalšími zapojenými společnostmi jsou španělská CaixaBank, francouzská Worldline SA, italská Nexi SpA a EPI.

„Cílem tohoto prototypového cvičení je otestovat, jak dobře se technologie za digitálním eurem integruje s prototypy vyvinutými společnostmi. Simulované transakce budou zahájeny pomocí front-end prototypů vyvinutých pěti společnostmi a zpracovány prostřednictvím rozhraní a back-end infrastruktury Eurosystému.

Bloomberg  uvádí  , že Evropská centrální banka bude pravděpodobně mezi prvními centrálními bankami vyspělé ekonomiky, které budou vydávat digitální měnu.

Projekt digitálního eura je v současné době ve dvouleté fázi vyšetřování a úředníci říkají, že by mohl dorazit již za několik let.

Nebylo by překvapivé, kdybychom viděli digitální měny, které jsou vázány na vaše digitální ID. Chcete-li získat přístup ke své digitální peněžence, budete se možná muset přihlásit pomocí digitálního ID pomocí rozpoznávání obličeje. To není přitažené za vlasy.

Přečtěte si celý článek ZDE


iProov přispívá obličejovou biometrií do konsorcia pilotního plateb pomocí peněženky digitálních ID EU

Na digitální peněžence EU se pracuje od poloviny roku 2021. V polovině září 2022 se iProov připojil ke konsorciu digitálních ID peněženek, aby se podílel na spuštění celoevropského pilotního projektu plateb využívajícího digitální peněženku EU.

Přesná role iProov není specifikována, ale předpokládá se, že jeho obličejová biometrická autentizace bude použita k zabezpečení onboardingu a možná i platebních transakcí.

Mezi technologické partnery konsorcia patří také Thales, Signicat a další. Konsorcium vede NOBID, Nordic-Baltic eID Project, se členy v Dánsku, Německu, Islandu, Itálii, Lotyšsku a Norsku.

Pilotní projekt konsorcia NOBID má být rozsáhlým testem vydávání peněženek, vydávání platebních prostředků prostřednictvím finanční instituce a přijímání plateb, např. u maloobchodníka.

Organizace je oddělená od EU Digital Identity Wallet Consortium.

Přečtěte si celý článek ZDE


Konsorcium pro více zemí se spojilo, aby zahájilo celoevropský pilotní projekt plateb pro peněženku digitálních ID EU

Nové vícenárodní konsorcium nejdůvěryhodnějších evropských expertů na identitu dnes, 14. září, oznámilo svůj návrh na realizaci pilotního projektu pro rozsáhlé přeshraniční platby, který je výrazně v souladu s cíli programu peněženky digitální identity Evropské komise. Šest zemí (Dánsko, Německo, Island, Itálie, Lotyšsko a Norsko) je součástí konsorcia, které vede NOBID (Nordic-Baltic eID Project).

Přečtěte si celý článek ZDE


Bank of England: Členství v CBDC Engagement and Technology Forums

Oznámení Bank of England dne 29. září 2021

Bank of England a HM Treasury oznámily členství na Fórech pro zapojení a technologie centrální banky pro digitální měnu („CBDC“). Vytvoření těchto skupin bylo oznámeno v dubnu 2021 společně s pracovní skupinou CBDC, která koordinuje průzkum potenciálního britského CBDC.

Technologické fórum se poprvé sešlo na konci září, zatímco Engagement Forum mělo své ustavující zasedání později v roce 2021. Programy a zápisy z jednání budou pravidelně zveřejňovány.

Seznam členů CBDC Engagement Forum a CBDC Technology Forum naleznete ZDE . Paul Bances, vedoucí globálního rozvoje trhu blockchainu, kryptoměn a digitálních měn, PayPal je členem CBDC Engagement Forum. PayPal nedávno zahájil koordinovaný útok na svobodu slova ve Spojeném království .

Institut Tonyho Blaira v Etiopii hledá najmout poradce pro strategickou komunikaci pro digitální ID

Výňatek z termínu uzávěrky inzerátů 2. října 2022

Poradce pro strategickou komunikaci bude poskytovat technické a strategické poradenství etiopské kanceláři Národního programu ID (NID) a podporovat její zapojení s interními a externími zúčastněnými stranami, včetně vypracování komplexní komunikační strategie pro zvýšení důvěry spotřebitelů a přijetí během zavádění Národního programu ID. Jedná se o smlouvu na plný úvazek na 12 měsíců se sídlem v Addis Abebě v Etiopii.

Dvě z klíčových povinností pro tuto roli jsou:

  • Spolupracujte s mezinárodními partnery (např. Světovou bankou) na vývoji komunikačních strategií a sad nástrojů pro program National ID.
  • Monitorujte mezinárodní a místní přítomnost programu ID a zmiňujte se o něm a zajistěte efektivní zastoupení NID na místních a mezinárodních scénách.

O Institutu Tonyho Blaira – Policy Futures. Naše práce v oblasti politiky budoucnosti zahrnuje tři široké oblasti:

  • Obnova centra: vypracování odvážného a inovativního programu domácí politiky, který pomůže obnovit centrum britské politiky;
  • Technika a veřejná politika: zkoumání politických výzev a příležitostí, které přináší technologická revoluce; a
  • Extremism Policy Unit: vytváření řešení navržených k řešení hrozby extremistických ideologií ve Spojeném království a po celém světě.

Celý popis práce čtěte ZDE . Vzhledem k tomu, že je běžnou praxí, že po uzavření výzvy k podávání žádostí jsou inzeráty pracovních míst odstraněny, níže přikládáme kopii pro budoucí použití.

Ethopia-Digital-ID-Strategic-Communications-Advisor download

Tony Blair prosazoval průkazy totožnosti minimálně od roku 2004. A od počátku „pandemie“ prosazoval očkovací pasy jako nikomu nic.

The Independent: Tony Blair říká, že lidé budou v budoucnu, 10. června 2020 (1 min) potřebovat „digitální ID“, aby prokázali „stav onemocnění“

Přečtěte si více:

Google investuje 1 miliardu dolarů do zlepšení přístupu k internetu v Africe

V říjnu 2021 Google oznámil, že v příštích pěti letech investuje v Africe 1 miliardu USD.

AfricaNews: Google investuje 1 miliardu dolarů do zlepšení přístupu k internetu v Africe, 6. října 2021 (1 min)

Proč chce Google skutečně investovat tak velké částky v Africe? Je to proto, že chtějí vidět Afričany prosperovat? Ne, Google není dobročinný ani nešíří dobrou vůli.

Téměř 7 měsíců poté, co technologický gigant odhalil investiční plán ve výši 1 miliardy USD, otevřel Google své první centrum pro vývoj produktů na kontinentu v Nairobi v Keni. Google již v roce 2019 otevřel centrum umělé inteligence v hlavním městě Ghany Accra.

Přečtěte si celý článek ZDE


Světové ekonomické fórum – Miliarda lidí nemá právní identitu, ale nová aplikace to plánuje změnit


Zajištění právní identity každého, včetně registrace narození, do roku 2030 je jedním z cílů udržitelného rozvoje Organizace spojených národů (SDG). To přimělo Světovou banku, aby v roce 2014 zahájila svou iniciativu Identifikace pro rozvoj (ID4D).

Digitální aplikace Josepha Thompsona využívá blockchain k ochraně digitální identity uživatele před rušením, takže je přístupná pouze osobě, jejíž ID vlastní. Jako digitální řešení je to v souladu s tím, kolik lidí v rozvíjejících se ekonomikách spravuje své finance pomocí chytrých telefonů.

Přečtěte si celý článek ZDE


Přečtěte si článek WEF zmíněný v tweetu výše ZDE

Společnost Transport Canada prorazila téměř 700 000 000 na digitálním ID plánu bez data zahájení tohoto schématu

Neexistuje žádné předpokládané datum spuštění projektu Known Traveler Digital Identity, který byl poprvé oznámen v lednu 2018, tedy téměř před pěti lety.

Podle návratky předložené v Dolní sněmovně v úterý 20. září utratila společnost Transport Canada k dnešnímu dni 428 671 USD na platy a 220 830 USD na neplaty.

Přečtěte si celý článek ZDE

Australský senátor navrhuje kryptografický zákon zaměřený na čínský digitální jüan

Australský politik Andrew Bragg chce zemi připravit na široké používání digitální měny čínské centrální banky, digitálního jüanu, podle návrhu zákona o digitálních aktivech představeného v pondělí 19. září.

Čína v současné době provádí přeshraniční zkoušky digitální verze své suverénní měny.

Braggův návrh „Digital Assets (Tržní regulace) Bill 2022“ identifikuje sedm čínských bank, včetně Agricultural Bank of China a Bank of China, které mají pobočky v Austrálii a mohou potenciálně usnadnit používání digitálního jüanu v zemi. Návrh zákona stanoví požadavky na zveřejnění pro tyto určené banky, včetně hlášení počtu australských podniků, které přijaly platby pomocí digitálního jüanu zprostředkované bankou, a celkového množství digitálního jüanu drženého v digitálních peněženkách australskými zákazníky určených bank. Jednotlivcům nebo subjektům, které poruší ohlašovací povinnosti, budou podle navrhovaných pravidel hrozit pokuty.

Austrálie musí být připravena na rozšířené používání digitálního jüanu v Pacifiku nebo dokonce v Austrálii, protože by to dalo „čínskému státu obrovskou moc, ekonomickou a strategickou moc, kterou dnes nemá,“ řekl Bragg během rozhovoru. na snídani RN v pondělí.

Přečtěte si celý článek ZDE

Digitální jüan přichází s datem vypršení platnosti: Utraťte, nebo zmizí

Zpráva z dubna 2021

Čína zkoumá data vypršení platnosti s nadcházejícím digitálním jüanem nebo DCEP, což znamená, že platnost měny vyprší, pokud nebude použita v určitém časovém rámci.

Digitální jüan je naprogramovatelný do té míry, že lze přimět měnu, aby vypršela, a tím nutí spotřebitele, aby ji spotřebovali do určitého data. Jedná se o zvrat v obskurní, nekonvenční inovaci měnové politiky známé jako měna Gesell: peníze s vypršením platnosti, která dává vydávající vládě zvýšený stupeň kontroly nad rychlostí peněz.

Důvod expirace. Programovatelné peníze, svázané s identitami reálného světa a univerzálně sledované centrální bankou, jsou jakoby náhražkou spotřebitele poslední instance. Každým rokem, kdy Čína bohatne, hraje domácí spotřeba větší roli (export tvořil 26 % čínského HDP v roce 2010 a 18 % loni). Pokud lze domácí spotřebu přísně kontrolovat, pak je to způsob, jak nejen zvýšit objem spotřeby, ale také kontrolovat rozptyl poptávky po zboží, které Čína vyrábí.

Přečtěte si celý článek ZDE

ZDROJ:The Exposéhttps://expose-news.com/2022/09/24/digital-ids-and-digital-currencies-are-coming/

1 reply

Trackbacks & Pingbacks

  1. […] Digitální ID a digitální měny přicházejí po celém světě, pokud je nezastavíme […]

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *