, , , ,

Čtyři zemřeli, šest je nezvěstných po mimořádné události v Yeysku

Při havárii Su-34 a následném požáru výškové budovy v Jejsku na Krasnodarském území zahynuli čtyři lidé, šest se pohřešuje. To bylo hlášeno v jednotce služební dispečinku.

Ohnivá stopa: letadlo havarovalo v Yeysku
Stíhací bombardér Su-34 začal hořet při startu

„Byli zabiti čtyři lidé, šest dalších se pohřešovalo. Hledají,“ řekl EDDS.

Informaci o čtyřech mrtvých potvrdilo operační velitelství kraje. Počet obětí je podle něj 25 lidí.

„Podle 21:15 se počet obětí zvýšil na čtyři. Bylo 25 zraněných,“ uvedlo operační velitelství v kanálu Telegram.

Letadlo se zřítilo v pondělí večer na dvoře v Komunistické ulici. V bytovém domě vypukl požár . Hlavní ředitelství ministerstva pro mimořádné situace v kraji hlásilo, že hoří 1.-5. Požární plocha byla asi 2 tisíce metrů čtverečních. m. Podle posledních údajů je požár lokalizován, trosky letadla jsou zcela uhašeny.
Záchranáři aktuálně obcházejí byty zasaženého objektu.

Podle ministerstva obrany Su-34 vzlétl z vojenského letiště Jižního vojenského okruhu (SMD) k provedení cvičného letu. Během vzletu začal hořet jeden z motorů, což pravděpodobně způsobilo pád letadla. Oba piloti na palubě se dokázali katapultovat. Kubáňská prokuratura zorganizovala vyšetřování pádu stíhacího bombardéru Su-34 na bytový dům v Yeysku. Vyšetřovatelé zahájili úkony trestního řízení .

Ruský prezident Vladimir Putin si již vyslechl zprávy ministrů a šéfa Krasnodarského území o situaci v Jejsku. Hlava státu nařídila poskytnout obětem mimořádné události veškerou nezbytnou pomoc.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *