, ,

„Celebrita“ mezi ukrajinskými „dobrovolníky“ odhalen jako podvodník. Realita účtu „Canadian Ukrainian Volunteer“ na sociálních sítích odhaluje cynické zneužívání naivních podporovatelů kyjevského nacistického režimu i to jak málo jim stačí k tomu, aby „rusobijci“ uvěřili dezinformacím natolik, že je finančně podporují. Populární twitterový účet, který tvrdil, že zveřejňuje reportážní fotografie z bojů na Ukrajině, byl odhalen jako falešný

Populární twitterový účet, který tvrdí, že zveřejňuje reportážní fotografie z bojů na Ukrajině, byl odhalen jako falešný

Byl jedním z „nejodvážnějších“ zahraničních dobrovolníků bojujících na Ukrajině a uchvátil desetitisíce naivních fanoušků na Twitteru příběhy o odvážných misích na nepřátelské území, které se nikdy neuskutečnily, ale fanoušci kyjevského režimu je hltali jako Ulici a nebo Růžovou zahradu a opět prokázali, že „liberální demokraté“ prostě nejsou schopní analyticky odlišit realitu od dezinformací, protože je realita vůbec nezajímá, pokud odporuje jeich ideologii…..

Duch Kyjeva, záběry z počítačových her, opakovaná tvrzení o úspěších ukrajinské armády, následované co dva, tři týdny hlášením o ústupu téže armády do předem připravených pozic.

Desítky videí UKRAJINSKÝCH vojáků odmítajících plnit Zelenského rozkazy, ukrajinských vojáků předvádějících výzbroj z první a druhé světové války, svědectví profesionálních žoldnéřů z Anglie, Francie, Brazílie, USA i jejich idolu z Kanady Waliho. Svědectví o obchodu se západní výzbrojí, dnes potvrzených i ukrajinskou stranou. ZDE

Nic z těchto ověřitelných informací z PROTIRUSKÝCH zdrojů nejsou „liberální novofašisté“ schopni vstřebat a zanalyzovat, ale opakované lži, podvody, fejky a dezinformace ze strany Kyjeva, české vlády, EU, NATO i soukromých podvodníčků, kteří si z nich na sociálních sítích udělají cinkající pytlíčky s penězi , to vše vstřebají naši „rusobijci“ okamžitě a napoprvé.

Ti, kteří naletí na každý rusofobní fejk a nerozeznají informaci od dezinformace chtějí nás, kteří si umíme počkat na reálné důkazy o tom co se skutečně děje, poučovat jak „správně“ pracovat s informacemi.

A nejen, že je nepřekvapuje, že ukrajinská armáda ještě nestojí na Rudém náměstí, nejen, že je nepřekvapuje, že počet mužů, Ukrajinců v branném věku, nejen na našem území, ale v celé EU pořád pouze STOUPÁ, nejen, že jim nevadí, že ukrajinský generální štáb se pokusil zakázat volný pohyb branců po Ukrajině, protože Ukrajinci masově NENASTUPUJÍ k armádě a pálí své povolávací lístky, jako kdysi mladí Američané, nejen, že je to nepřekvapuje, oni to vědomě odmítnou příjmout jako informaci i když jim to sdělují přímo ti, kterých se to týká, sami Ukrajinci, přímo ukrajinští vojáci, přímo protiruští žoldnéři, kteří utekli domů, a nejen, že se naši „libdem“ nechají BEZ OVĚŘOVÁNÍ FAKTŮ, nachytat na každou povídačku na internetu, oni tyto lži nakonec i veřejně obhajují, protože podle nich „zvedají morálku“ ukrajinských vojáků. Ono se doma od klávesnice snadno někomu cizímu v cizí zemi „zvedá morálka“, šířením lží na české internetové scéně.

I na českém twitteru existují „žoldnéři“, které sledují tisíce xenofobů. „Žoldnéři“, kteří musí zůstat v „anonymitě“. „Žolnéři“, kteří organizují sbírky sami pro sebe a kterým naši naivní „rusobijci“ posílají peníze aniž by věděli komu je posílají a kde končí, jen proto, protože jim na Twitter nějaký anonym napsal, že bojuje na Ukrajině a popisuje jim své „hrdinstvíů a přitom prozatím jediní skutečně známí čeští „dobrovolníci“ byli obyčejní zloději. ZDE

Popis odhalení „kanadského dobrovolníka“.

Zdroj: ZDE

Ale živé popisy kanadského dobrovolníka o akcích v první linii byly odhaleny jako výmysl internetovými detektivy, kteří jeho zbraně označili za nic jiného než falešné vzduchové zbraně.

Na vrcholu své slávy publikoval Canadian Ukrainian Volunteer svým 120 000 sledujícím desítky tweetů denně. Byly typicky kvetoucí a naléhavé, prošpikované stylem „chlapského vlastního dobrodružství“.

V jedné památné sérii tweetů z dubna se kanadský ukrajinský dobrovolník chlubil, že na kole přestrojený za ruského vojáka infiltroval Rusy okupovaný Cherson na jihu Ukrajiny.

„Náš kontakt nás varoval, abychom zůstali ve stínu a nevystavovali se špionážním očím,“ napsal. „Otevírající se okno nad námi nebo záblesk něčí cigarety z balkónu, štěkající pes v dálce, to vše nám stačilo, abychom se ve tmě přilepili ke stěnám a zadrželi dech.“

Odborníci na online konflikty, kteří se zabývali jeho příspěvky na sociálních sítích, identifikovali řadu vodítek, která vedla k překvapivému zjištění skutečného umístění údajného bojovníka.

Jeden uživatel sociálních sítí zjistil, že jeho puška je falešná, a to pečlivým srovnáním zbraně s replikami online.

Věděli jsme, že tento den přijde, velké odhalení @CanadianUkrain1 …jeho bitevní puška. TLDR Ano, všechno je to airsoftová výbava.⁰⁰Podívejme se na jeho výbavu, kus po kuse. Příchozí vlákno!🧵 pic.twitter.com/NGwaQ7DuMt— Kung Flu Panda (@con_punk) 

1. července 2022

Aric Toler, ředitel výcviku ve vyšetřovací skupině Bellingcat s otevřeným zdrojovým kódem, uvedl, že byly ukradeny také fotografie jeho promáčknutého neprůstřelného vestu.

„Původní fotografie pochází od ukrajinské policie, kde někdo nelegálně prodával vojenské vybavení na Telegramu,“ řekl a zveřejnil fotografie utajovaného inzerátu.

Hmmmmmmmmmm pic.twitter.com/g1UJPehVIu— Aric Toler (@AricToler) 

7. května 2022

Uživatelé Twitteru, kteří sledovali stěží uvěřitelné činy kanadského ukrajinského dobrovolníka, pokračovali v odštěpování tvrzení, která učinil online.

Na této nové fotografii se dobře podíváme na podbradní pásek a zapínání (foto 1.) Je to plastová přezka s bočním uvolněním. Autentický Mk7 nepoužívá plastovou přezku. Spíše má poutko a tlačítko (foto 2.) Pouze airsoftová replika využívá plastovou přezku (foto 3.) Fake. pic.twitter.com/oidkuhgpBY— Kung Flu Panda (@con_punk) 

27. června 2022

Nakonec, aby svou teorii prokázal, jeden open source zpravodajský expert, vystupující pod jménem NexusIntel, vymyslel plán, jak odhalit skutečné umístění slavného „dobrovolníka“.

Rozhodl jsem se sledovat jeho polohu. Nejprve jsem získal webový článek o kanadských dobrovolnících v Kanadě, použil jsem ho k vytvoření odkazu grabify, který jsem pak zamaskoval pomocí zkracovače odkazů a poslal jsem mu s tvrzením, že se v článku o něm zmiňuje, a gratuloval jsem mu⬇️🧵přes PM pic.twitter. com/wctXNM33co— NexusIntel (@NexusIntel1) 

12. června 2022

Aby dokázal, že Canadian Ukrainian Volunteer byl podvodník, NexusIntel řekl, že mu poslal zprávu o dalších kanadských dobrovolnících bojujících na Ukrajině.

„Muselo to být provedeno soukromou zprávou, protože odkaz by zachytil IP (adresu) každého, kdo na něj klikl,“ řekl NexusItnel. „Dvakrát kliknul a pak mě zablokoval.“

A to, řekl NexusIntel, ukázalo, že Canadian Ukrainian Volunteer sídlí v Ontariu v Kanadě a ne na Ukrajině.

„Jediná pravdivá věc, kterou kdy řekl, byla, že je podle mého názoru Kanaďan,“ řekl.

Toto odhalení podnítilo zoufalejšího kanadského ukrajinského dobrovolníka, aby nahrál fotografie své soupravy, které se předtím vyhýbal, aby se pokusil dokázat, že je skutečný, a to selhalo, když lidé poznali jeho pušku, helmu a zásobníky jako repliky. O několik dní později byl twitterový účet Canadian Ukrainian Volunteer uzavřen.

Jeden uživatel Twitteru oznámil novinku svým 600 000 sledujícím:

Předtím jsme PROMINULI všechny skandály, ale tohle už začíná být směšné – slavný účet @CanadianUkrain1 , který tvrdí, že bojuje na straně Ukrajiny, je lhář. pic.twitter.com/57QADv7oEG— 🇺🇦 Ukraine Weapons Tracker (@UAWeapons) 

1. července 2022

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *