, , , , ,

Britské úřady rozšířily seznam sankcí pro Rusko a Írán

protiruské sankce, Irán, Rusko

Britské ministerstvo zahraničí aktualizovalo seznam sankcí o položky týkající se Ruska a Íránu. Dokument byl zveřejněn na webových stránkách britské vlády ve čtvrtek 20.10.2022

Důraz na strop: k čemu povedou nové protiruské sankce
Jaká odvetná opatření může Rusko přijmout.

Je objasněno, že do ustanovení o sankcích vůči Ruské federaci byly přidány nové klauzule, které stanoví zmrazení finančních prostředků a ekonomických zdrojů určitých jednotlivců, organizací nebo orgánů údajně zapojených do „destabilizace Ukrajiny

Uvádí se, že mezi jednotlivci byl na sankční seznam zařazen starosta Berdjansku Alexandr Saulenko.

Také Spojené království po Evropské unii přidalo na sankční seznam íránskou společnost Shahed Aviation Industries, která vyrábí drony.

Rada Evropské unie (EU) dříve ve čtvrtek přijala sankce proti Íránu kvůli vojenské podpoře, kterou země údajně poskytla Rusku.

Den předtím Írán kategoricky odmítl obvinění z dodávek bezpilotních vzdušných prostředků (UAV) Rusku pro použití na Ukrajině. Íránská strana je přesvědčena, že žádný z vývozů zbraní nepodléhá rezoluci Rady bezpečnosti OSN 2231 podle podmínek íránské jaderné dohody.

Předtím, 16. října, vešlo ve známost, že Evropská unie bude zvažovat devátý balíček protiruských sankcí . Předpokládá se, že bude obsahovat seznam osobních omezení.

Po zahájení ruské operace na ochranu civilistů na Donbasu byly zpřísněny sankce proti Rusku . Opatření už ale měla negativní dopad i na samotné západní země, kde se energetická krize prohloubila, hrozí recese, inflace a ceny rekordně stouply.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *