, , ,

Biden připustil možnost setkání s Putinem na summitech G20 nebo APEC

Americký prezident Joe Biden 6. října řekl, že připouští možnost setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem na summitech G20 nebo APEC.

„To se teprve určí,“ odpověděl na otázku agentury TASS o možnosti setkání s ruským prezidentem.

Tête-à-no: na čem se Putin a Biden shodli a o čem se hádali
Na dvouhodinových jednáních lídři Ruské federace a Spojených států podrobně diskutovali o Ukrajině, rozšíření NATO a diplomatických misích

V červnu mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov poznamenal, že plánování budoucích kontaktů na vysoké úrovni bude vyžadovat , aby si USA uvědomily , že s Ruskem lze hovořit na základě vzájemného prospěchu a respektu. Jistá naděje na zlepšení vztahů se podle něj objevila po loňském setkání Putina a Bidena v Ženevě.

Peskov zdůraznil, že Washington nebral ohled na obavy vyjádřené Ruskou federací. Poukázal na to, že to vedlo k potřebě zahájit speciální operaci na Ukrajině .

Jak dodal mluvčí Kremlu, Rusko a Spojené státy budou muset diskutovat o otázkách kontroly zbrojení , odzbrojení a nešíření v rámci kontaktů na nejvyšší úrovni.

V prosinci 2021 se konal online summit Ruské federace a Spojených států. Jednání probíhala za zavřenými dveřmi prostřednictvím zabezpečeného video spojení a trvala asi dvě hodiny. Kreml uvedl, že rozhovory mezi vůdci Ruska a Spojených států byly upřímné a věcné .

Během rozhovoru byla diskutována situace na Ukrajině , rozšiřování NATO na východ, situace v Afghánistánu, íránský jaderný program, kybernetická bezpečnost a otázka bilaterálních vztahů.

zdroj: https://iz.ru/1406480/2022-10-06/baiden-dopustil-vozmozhnost-vstrechi-s-putinym-na-sammitakh-g20-ili-ates

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *